کد خبر: ۷۴۲۲۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
کد خبر : ۷۴۲۲۹۱۹

رایگانی گفت: باید ویژگی واقعی محصولات با برچسبی که بر روی آن خورده منطبق باشد در غیر این صورت تعزیرات حکومتی ورود خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره نحوه رسیدگی تشکیلات حکومتی به پرونده تخلفات "تقلب در کسب"، اظهار کرد: یکی از عناوین تخلفاتی که در حوزه صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است بحث "تقلب در کسب"  است که متأسفانه آنطور که باید و شاید از سوی مراجع ذیصلاح به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاء نمی‌شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: این روز‌ها در دست تمامی مردم الکل‌های جیبی قرار دارد که بر روی آن‌ها برچسب خورده، الکل ۹۰ درصد دارد. قاعدتاً طبق آن ویژگی که بر روی برچسب گفته شده باید الکل ۹۰ درصد داشته باشد. از این الکل گرفته تا تک تک کالا‌هایی که بر روی آن برچسب قرار گرفته، اما گاهی آن ویژگی‌های مشخص شده را ندارد. متاسفانه آن چیزی که به سامانه پیامکی ما در این مدت اعلام شده، در مورد بحث "تقلب در کسب" است که باید از طریق مراجع ذیصلاح به سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع داده شود.

وی با بیان اینکه یکی از مسائلی که باید از طریق مراجع ذیصلاح به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شود بحث لبنیات‌های سنتی است، افزود: همچنین درخصوص  اقلام خوراکی که روزانه شاهد تبلیغات آن‌ها هستیم باید از طریق مراجع ذیصلاح نحوه تولید و محتوای آن که دارد تبلیغ می‌شود را از طریق تعزیرات حکومتی بررسی شود.

رایگانی گفت: قانون نظام صنفی تعریف کرده است که وضعیت خرده فروشی در بازار از طریق اتحادیه‌ها بازرسی شود همچنین در بحث تولیدات عمده همکاران ما در سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده بازرسی می‌کنند تا نحوه تولیدات آن‌ها بررسی شود تا اطمینان حاصل شود ویژگی واقعی این محصول با برچسبی که بر روی آن خورده منطبق است. در غیر این صورت به شعب سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ