کد خبر: ۷۴۲۴۶۳۱
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
کد خبر : ۷۴۲۴۶۳۱
گروه : البرز » کرج

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: سارق زورگیر با اعتراف به ۲۸ فقره سرقت در شهرستان فردیس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از بانوان که سارقان با استفاده از خودرو‌های مسروقه اقدام به زورگیری و سرقت گوشی آن‌ها در سطح شهر می‌کردند بررسی پرونده به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان در بررسی‌های اولیه متوجه شدند سارق در هنگام سرقت با استفاده از سلاح سرد اقدام به تهدید و ایجاد رعب و وحشت در سوژه‌های خود کرده و در صورتی که مالباختگان در برابر او مقاومت می‌کردند با ایجاد ضرب و شتم اقدام به سرقت تلفن همراه و لوازم باارزش آن‌ها کرده و سپس به وسیله خودرو‌های سرقتی متواری می‌شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده و به‌کارگیری اقدامات پلیسی ردپای یکی از سارقان سابقه دار خودرو را در این پرونده یافتند و با شناسایی مخفیگاهش وی را تحت نظر قرار داده و در عملیاتی غافلگیرانه در یک مرکز تجاری در شهرستان فردیس نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

او افزود: کارآگاهان با اعزام به مخفیگاه متهم در بازرسی از آنجا مقدار زیادی قطعات خودرو و لوازم الکترونیکی سرقتی، یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی سلاح سرد کشف کردند.

سرهنگ نادربیگی با اشاره به کشف ۳ عدد خودرو سرقتی از مخفیگاه این سارق حرفه‌ای گفت: متهم پس از مشاهده مستندات دقیق پلیس، چاره ای جز اعتراف نداشت و به ۲۸ فقره سرقت به شیوه زورگیری از بانوان و چهار فقره سرقت خودرو اقرار کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه ارزش اموالی که این فرد سرقت کرده ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: با تلاش کارآگاهان تاکنون ۸ نفر از مالباختگان این پرونده شناسایی شدند.

او افزود: برابر دستور بازپرس شعبه ۲۶ دادسرای عمومی و انقلاب کرج تصویر این سارق بدون پوشش منتشر می‌شود، چنانچه شهروندان توسط این فرد مورد سرقت قرار گرفته اند به آدرس کرج میدان طالقانی ابتدای بلوار تعاون پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.

انتهای پیام/د.خ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ