کد خبر: ۷۴۴۴۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
کد خبر : ۷۴۴۴۴۹۲

وقتی شهید علیرضا عاصمی به میدان مین برخورد می‌کند، هیچ اطلاعاتی ندارد و باید او معبری در دل میدان فهم خود بزند. بدنبال کسب علم در رشته "تخریب" می‌رود. همین پیدایش حس کنجکاوی شروع کارش در این رشته شد و وی در دل جنگ رشد کرد و مدتی بعد فرمانده واحد تخریب قرارگاه خاتم الانبیاء شد.

فرمانده‌ای که نحوه شهادتش نگذاشت شرمنده شود!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شهید علیرضا عاصمی جوان هفده ساله‌ای که یک هفته پس از جنگ، به جبهه رفت، یک روز دوره کلاسیکی جنگ ندید، حتی او را به لحاظ سن کم، به جبهه اعزام نمی‌کردند و او با ترفند‌هایی خود را به خیل کربلائیان رساند.

آن روز‌ها در خطوط مرزی
وقتی به میدان مین برخورد می‌کند، هیچ اطلاعاتی ندارد و باید او معبری در دل میدان فهم خود بزند. بدنبال کسب علم تخریب می‌رود. همین پیدایش حس کنجکاوی شروع کارش در رشته "تخریب" شد و این جوان تازه وارد، در دل جنگ رشد کرد، تجربه کسب کرد و مدتی بعد فرمانده واحد تخریب قرارگاه خاتم الانبیاء و تیپ ویژه پاسداران شد و حالا فرمانده‌ای قدر شده بود، که عملیات برون مرزی "کرکوک" را طراحی و اجرا می‌کند. آنقدر باهوش بود، که راکت‌های عمل نکرده هواپیما‌ها را خنثی می‌کرد و عاقبت یکی از همان‌ها "علـی" را آسمانی کرد.


بیشتر بخوانید


روز ۱۳ دی ماه سال ۱۳۶۵ خط پایـان او در زمیـن و شروع حیات جاویدانش شد.

اگه بچه‌های تخریب، بدستور علیرضا، رفتن و مظلومانه دست و پاهاشون قطع شد؟! و اگه شهدای تخریب تیکه تیکه شدن! پودر شدن! علیرضا عاصمی رکورد همه‌ اونا رو زد! فکرش را بکنید، کنار یه راکت هواپیما، تو عمق ۴متری زمین، چسبیده به راکت! یکهو منفجر بشه؛ عاصمی، بخار شد.

خدا خواست فرمانده پیش نیروهایش شرمنده نباشد.
عجب دانشگاهی بود، جبهه!
حتی در نحوه شهادت هم استـاد و فرمانـده بودند.

*فرمانده تخریب لشکر۴۳ امام علی

منبع: جهان نیوز

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ