کد خبر: ۷۴۴۵۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
کد خبر : ۷۴۴۵۷۵۸

کتاب «سال‌های عطا»، روایتی است از زندگی پرفراز و نشیب «عطاءاله قادری»، یکی از مهره‌های اصلی تشکیلات بهائی که به دین اسلام ایمان آورد.

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،کتاب «سال‌های عطا»، نوشته «فیاض قادری مهرآباد»، روایتی است از زندگی پرفراز و نشیب «عطاءاله قادری»، یکی از مهره‌های اصلی تشکیلات بهائی که طی وقایعی از این فرقه، خارج شد و به دین اسلام ایمان آورد.

وی در خانواده‌ای بهائی متولد شد و سال‌ها تلاش و توانایی‌اش را در راه ارضای اهداف بهائیت به کار بست. او که طی ده‌ها سال فعالیت، مبدع و مجری طرح‌هایی نوینی در تشکیلات مذکور بود، عاقبت با روشن شدن حقایقی از پشت‌پرده عملکرد این فرقه، با وجود تمام دشواری‌های پیش‌رو، از بهائیت خارج شد و به اسلام گروید.

روایت یک نجات‌یافته از فرقه «بهائیت»

«سال‌های عطا» از دل خاطرات بکر و شفاهی این نجات‌یافته، به رشته تحریر درآمده و اثری خواندنی و مناسب برای آشنایی عمیق با فرقه بهائیت و فعالیت‌های آن، از گذشته تاکنون است.

این کتاب در پنج فصل، زندگی این عنصرسابق فرقه بهائیت را روایت می‌کند. در فصل سوم با عنوان «عطاءاله، مهره تشکیلاتی»، مطالب بسیار ارزنده و ناگفته‌ای از زبان یک عنصر مهم فرقه بهائی بیان می‌شود که روشنگر ساز و کار تشکیلاتی حاکم بر این فرقه است.

پشت جلد کتاب -در معرفی اثر- می‌خوانیم: «ماجرای این داستان از جایی آغاز می‌شود که این فرقه، با هدف رسوخ در لایه‌های درونی جامعه ایران، مبلغانی به دورافتاده‌ترین نقاط کشور گسیل می‌دارد. بهائیت به شکلی برنامه‌ریزی شده، اعضا را پایبند می‌کند و برجان و مال آنها سیطره می‌زند. این داستان، قصه‌ای تلخ از عملی‌شدن برنامه فرقه‌ای مرموز برای تغییر بافت اجتماعی-فرهنگی یک جامعه است؛ داستان رنج مردمانی که با اعتقادتشان بازی شد و تغییر اندیشه فقط یک عضو از خانواده، سعادت یک نسل را به بازی گرفت».

سال‌های عطا در ۲۹۶ صفحه در قطع رقعی به همت انتشارات «سوره مهر»، چاپ و روانه بازار نشر شده‌ است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ