کد خبر: ۷۴۴۵۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
کد خبر : ۷۴۴۵۷۹۴
در جلسه شورای عالی قضایی مطرح شد؛

رئیس قوه قضاییه از سربازان گمنام امام زمان (عج) به دلیل دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر تقدیر کرد.

شرکت‌های دولتی و نیمه دولتی عامل بازنگشتن ۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسملین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه با تبریک دهه امامت و ولایت، عبودیت و تقرب به خداوند و امام شناسی و حجت شناسی را مهم‌ترین آموخته‌های دو عید بزرگ قربان و غدیر عنوان کرد.

تحریم و تحریف دوقلوی به هم پیوسته‌اند

رئیس قوه قضاییه با اشاره به محور‌های بیانات مقام معظم رهبری در عید قربان اظهار داشت: تحلیل جریان تحریم و تحریف از مهم‌ترین مسائل مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری بود که باید مورد توجه سیاستمداران و اصحاب رسانه و همه آحاد مردم قرار گیرد.

توسل دشمن به تحریف برای بزرگ نمایی تحریم

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: تحریم و تحریف دوقلوی به هم پیوسته و بازوی نظام سلطه برای عملیات روانی و رسانه‌ای و فرهنگی هستند که دشمن با توسل به تحریف، در تنور بی‌توجهی به داشته‌های داخلی می‌دمد و از این طریق اثربخشی تحریم‌ها را بزرگ نمایی می‌کند.

خودباوری مهم‌ترین پادزهر تحریف است

رئیس قوه قضاییه، خودباوری را از پادزهر‌های مهم تحریف دانست و گفت: اتکا به توانایی‌های خود و خصوصاً توجه به نیروی جوان کشور که در عرصه‌های مختلف فعالانه نقش آفرینی می‌کنند و استفاده بهینه از منابع و ذخایر ملی از پادزهر‌های تحریف است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: خداوند ثروت زیادی به کشور ما عطا فرموده و تدبیر و مدیریت صحیح منابع، جلوگیری از خام فروشی و توجه به ارزش افزوده کالا‌ها و ذخایر و معادن موجب افزایش توانایی‌های اقتصادی خواهد شد.

نگاه به خارج برای رفع مشکلات، خطاست

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دشمن همواره با توسل به تحریم به دنبال ایجاد یاس در مردم است، اظهار داشت: راه مقابله با چالش آفرینی دشمن و رفع چالش‌ها اتکا به داشته‌های خودمان است و امید داشتن به خارج برای برون رفت از مشکلات، خطاست.

هیچ مشکلی نیست که ملت ما نتواند حل کند

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: هر مشکلی به دست توانمند ملت و در سایه توجه به رهنمود‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب برطرف می‌شود و هیچ چالشی نیست که خودمان توانیم رفع کنیم و هر جا در پرتو شعار کلیدی «ما می‌توانیم» حرکت کردیم به دستاورد‌ها و توفیقات بزرگی نایل شدیم.

آمریکا گرفتار خودش شده است

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تحرکات نظام سلطه در چالش آفرینی برای کشورمان اظهارداشت: آمریکایی‌ها که سالیان دور و درازی مرتکب بی‌عدالتی و نقض حقوق بشر شده‌اند، اکنون گرفتار خودشان شده‌اند، اما همچنان به رفتار‌های خصمانه خود علیه ملت‌های آزاده جهان ادامه می‌دهند.

غرب ملجاء و مأمن تروریست‌ها شده است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی «تندر»، از سربازان گمنام امام زمان (عج) تقدیر کرد و افزود: امروز برای همه سؤال است که چگونه کشور‌های مدعی حقوق بشر ملجاء و مأمنی برای تروریست‌های عالم شده‌اند و آمریکا و اروپا عاملان به خاک و خون کشیدن مردم بی‌گناه در اقصی نقاط جهان را پرورش می‌دهند و حمایت می‌کنند؟

آمریکا منفورترین نظام دنیاست

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: برای مردم جهان روشن شده که آمریکا و اروپا بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر هستند و منفورترین نظام در جهان، نظام سلطه آمریکایی است که بالاترین درجه نفرت نسبت به آن‌ها در میان ملت‌ها به وجود آمده است.

دلبستگی و عقب نشینی در برابر دشمن خطای راهبردی است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تأکید بر این که هر گونه دلبستگی و عقب نشینی در مقابل دشمن خطای راهبردی است، خواستار تبیین تئوری مقاومت، ایستادگی و خودباوری از سوی رسانه‌ها و افشاگری در خصوص ماهیت و عملکرد جریان تحریف شد.

دولت به مدیریت بازار و معیشت مردم توجه کند

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سه نکته محوری در بیانات اخیر مقام معظم رهبری به تبیین این نکات پرداخت و اظهار داشت: مدیریت بازار، کنترل قیت کالا‌های اساسی و توجه به معیشت مردم از مسائل مورد تأکید رهبر انقلاب و نخبگان اقتصادی است که باید مورد اهتمام دولت باشد و هر جا هم لازم باشد، دستگاه قضایی نیز آماده همکاری است.

لزوم شناسایی دست‌های پنهان سیاسی و امنیتی اخلالگر در بازار ارز

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی دومین موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری را مدیریت و کنترل نوسانات بازار ارز عنوان کرد و با تأکید بر لزوم توجه دولت به این مسأله، از دستگاه‌های اطلاعاتی خواست با ریشه یابی علل امنیتی و سیاسی نوسانات بازار ارز، دست‌های پنهانی که به دنبال اخلال در نظام ارزی و پولی کشور هستند شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کنند تا با آن‌ها برخورد شود.

کارگروه اقتصادی سه قوه نباید تشریفاتی باشد

رئیس قوه قضاییه تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی سه قوه را از دیگر نکات مورد تأکید مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: صرف تشکیل تشریفاتی یک کارگروه کارگشا نیست و مسأله‌ای را حل نمی‌کند؛ باید کارگروهی کارآمد تشکیل شود که موانع تولید را شناسایی و رفع کند تا جهش تولید در عمل اتفاق بیافتد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تقدیر از کادر درمانی کشور در مقابله با کرونا و همچنین قدردانی از همیاری نهاد‌های انقلابی و طلاب با افسران و سربازان در خط مقدم صیانت از جان مردم و کمک‌های مؤمنانه به نیازمندان در این دوره، ابراز امیدواری کرد که آئین عزاداری محرم امسال با رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی که به زودی ابلاغ می‌شود، برگزار شود.

راه اندازی خط تولید مرغ مادر در کشور با پیگیری سازمان بازرسی

در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور به ارائه گزارشی از وضعیت تولید «مرغ لاین» نژاد ایرانی با عنوان «مرغ لاین آریَن» پرداخت و گفت: چرخه تولید مرغ مادر نیازمند فناوری پیچیده تولید و نگهداری است که فقط ۸ کشور از جمله ایران از آن برخوردارند، در حالی که از یک مرغ مادر ۳۰۰ هزار مرغ گوشتی به وجود می‌آید، خط تولید این نوع مرغ از سال ۸۰ به دلایل نامشخصی متوقف شد و کشور نیازمند واردات این گونه مرغ از شرکت‌های خاصی شد که پس از مدتی به بهانه تحریم از فروش محصول به ما خودداری کردند.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان بازرسی و هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این خطوط با تأمین اعتبار ۲۸ میلیاردی مجدداً راه اندازی شده و تا پایان سال ۳۰ درصد از نیاز کشور از نژاد ایرانی مرغ مادر تأمین خواهد شد و این رقم تا پایان سال ۱۴۰۰ به صددرصد خواهد رسید.

ارائه لیست واردکنندگان بدهکار به وزیر دادگستری

وی با اشاره به بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبتنی بر پیشنهادات سازمان بازرسی برای بازگرداندن ارز حاصل از واردات، ادامه داد: لیست هزار و ۴۰۸ واردکننده حقیقی و حقوقی با تعهدات ارزی معوقه به ارزش مجموعاً ۲۰ میلیارد یورو تهیه و طی نامه‌ای به وزیر دادگستری اعلام شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور پیگیری وصول بدهی‌ها و جرایم مالیاتی بالای هزار میلیارد تومان را از دستورکار‌های ویژه این سازمان عنوان کرد و از وصول بدهی و جرایم مالیاتی یک بدهکار بزرگ به ارزش هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

دادستان تهران نیز در این جلسه گزارشی از رسیدگی به جرایم مالیاتی و پیگیری وصول مطالبات از بدهکاران اصلی که با تأسیس شرکت‌های کاغذی، حساب‌های اجاره‌ای و کارت‌های بازرگانی دیگران در تلاش برای فرار از بدهی‌های کلان مالیاتی هستند، ارائه کرد.

وصول بدهی ۲۳۵ هزار میلیارد ریالی با کمک دادستانی تهران

آقای القاصی مهر گفت که در نتیجه اقدامات صورت گرفته از سوی دادستانی، ۲۳۵ هزار میلیارد ریال بدهی مالیاتی از بدهکاران کلان دریافت و به خزانه واریز شده است.

توصیه رئیس دستگاه قضا برای مساعدت به کاسبان خُرد

رئیس قوه قضاییه در واکنش به گزارش رئیس سازمان بازرسی و دادستان تهران درباره وصول مطالبات مالیاتی اظهار داشت: اولویت در وصول مطالبات مالیاتی باید بدهکاران کلان باشند. در موضوع مالیات باید وضعیت و شرایط کاسبان خُرد مراعات شود. ضرری که صاحبان برخی مشاغل خُرد و این کاسب‌ها در کرونا دیدند، بعضاً جبران ناپذیر است.

صاحبان درآمد‌های هنگفت نباید از پرداخت مالیات فرار کنند

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: البته مردم صبور هستند و مشکلات را تحمل می‌کنند، ولی لازم است فلان واردکننده و بُرج ساز یا فعال اقتصادی که درآمد هنگفتی دارد و با زدوبند از پرداخت مالیات فرار می‌کند، مالیات درآمد هنگفت خود را به دولت و در واقع به ملت بپردازد.

منع ورود قضات و وکلای فاقد صلاحیت به جریان وکالت

رئیس قوه قضاییه همچنین در واکنش به گزارش رییس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضاییه درباره اقدامات فسادزای برخی وکلا در روند دادرسی‌ها، گفت: دادگاه عالی انتظامی قضات باید تمهیداتی اتخاذ کند که به هیچ وجه قاضی یا وکیلی که پیش از این توسط یکی از بخش‌های قوه قضاییه سلب صلاحیت شده، امکان ورود یا بازگشت به جریان وکالت را نداشته باشد. تلاش ما باید این باشد که جریان وکالت هم با نظارت‌های دقیق قانونی سالم بماند.

روایت رئیس مرکز توسعه شورا‌های حل اختلاف از متخلّفان ارزی

در این نشست همچنین حجت الاسلام والمسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه شورا‌های حل اختلاف، با اشاره به گزارش سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اعلام تنها ۲۵ درصد از اسامی واردکنندگان و صادرکنندگان متخلّف ارزی از سوی دولت به دستگاه قضا، اظهار داشت: آنچه از گزارش‌ها برمی آید، ۷۵ درصد مابقی شرکت‌های متخلّفی که اقدام به اجرای تعهدات ارزی خود و بازگرداندن ارز نکرده‌اند، شرکت‌های عمده دولتی همچون شرکت‌های نفتی و پتروشیمی‌ها و امثال آن است که جا دارد سازمان بازرسی با شناسایی آنها، با مدیران متخلّف برخورد کرده و حقوق ملت را استیفا کند.

رئیس دستگاه قضا در واکنش به سخنان حجت الاسلام و المسلمین صادقی متذکر شد: گفته می‌شود ۲۷ میلیارد دلار تخلّف ارزی صورت گرفته، اما فقط یک چهارم متخلّفان به قوه قضاییه معرفی شوند و سه چهارم معرفی نمی‌شوند؛ لازم است سازمان بازرسی کل کشور موضوع بازگرداندن ارز حاصل از صادرات توسط شرکت‌های دولتی را با جدیت پیگیری و گزارش اقدامات خود در این زمینه را ارائه کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۵
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
فقط مصادره توسط دولت به نفع ملت عضرمیخام اگر عرضه بخرج بدین وبیطارف اعدام زندان انفرادی برا این ها ،،جناب ریسی میتونی یاعلی اگربخای میتونی نخای خدانگهدار،،درودبرخبرنگاران عزیز
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک .
موقعی که شرکتهای دولتی خلاف می کنند و ارز حاصل از صادرات را بر نمی گردانند چه انتظاری از شرکتهای خصوص باید داشته باشیم .
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
جناب رییسی.لطف کنید لیست اسامی صادر کنندگان و واردکنندگان را بیرون دهید
چه اجناسی صادر و یا وارد کرده اند
عدم شفاف سازی دمل سرطانی اقتصاد ماست
بعد زد وبند و پارتی بازی خاتمه مییابد
لیست وام گیرندگان تمام بانکها
چه کسانی وام را پس نداده اند
با ارایه این لیست ها به منبع فساد پی خواهید برد
سید فروزان
|
Switzerland
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
همان کسانی که آمار دروغی در خودکفایی مرغ را اعلام کردهاند ،همان افراد هستند که انحصار مرغ و گندم و خودرو و .......را به شرکت‌های فرانسوی دادهاند ، فرانسه ای که حافظ رسمی منافع اسراییل است و در چهل سال اخیر بارها دشمنی خود با نظام و کشور نشان داده
همان کسانی که فابیوس صهیونیست دشمن قسم خورده ایران را به کشور دعوت میکنند ، همان کسان در جهت منافع فرانسه حاضرند مملکت را به باد دهند
خ_دزفولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
با سلام و درود خدمت جناب رئیسی،دادگاهها، این محاکمه هارا خیلی طولانی کرده اند باید سریع وانقلابی عمل کنند.سریع به مجازات برسانند.تا بقیه اختلاس گرها حساب دستشان بیاد.ضمنا رئیس قوه قضائیه قبلی باید جوابگوی مردم باشد که چرا درجلو چشمانش اینقدر اختلاس شده .این خواسته خیلی از مردم است .انشاالله در پناه آقا امام زمان باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اقای رییسی واقعامیخوای با فساد مبارزه کنی تمام کارها که مردم با بعضی ادارهها دارن رو از طریق دولت الکترونیک کنید تا قصه رشوه وپارتی کاملا حل بشه بعد هرکس خارج از دولت الکترونیک کاری انجام بده مشخص میشه که پارتی ورشوه تو کاره ۹۰درصدفساد درست میشه وپارتی میره به جهنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
خب، جراقیمت ارز نیومد پایین، برسه به 3000 تومن!! ؟
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اگر واحدپول سکه طلاونقره بصورت اسکناس بشه احتکار تمام میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اموال شرکت های دولتی و نیمه دولتی رو به نفع مردم مصادره کنید. ارز بیت المال رو دو دستی میارن تقدیم می کنن.
سرباز وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
وقتی که تمام بانکهای دنیا به دلیل قرار گرفتن در لیست سیاه fatf ما را تحریم کرده اند اون وقت پول ارز حاصل از صادرات باید چطوری به کشور بر گردد شصت سال پیش که نیست جنس بفروشیم یک چمدان اسکناس دلار یا یورو به کشور برگردانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
امید ما به آقای رییسی و قوه قضاییه هستش تا دست دزدهای بیت المال خور را از بیت المال کوتاه کنه و اموال عمومی رو از این بیشرمها پس بگیره و این اموال بره تو تولید تا کشور رونقی دوباره بگیره و کارگرهای ما دوباره سرکار باشن.انشاءا...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
جلوشان را بگیرند، پس گرفتن پیشکش
ناشناس
| United States |
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
انشاالله
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نگاه به چین خارج حساب نمیشه ؟ ماشاالله همه چیزمون چینی هست دیگه چین از خودمون شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
الان مظهر فساد و بی لیاقتی، داشتن پست و گرفتن حقوق از بیت المال است. الان در کشور 20 میلیون تحصیلکرده جوان داریم که حدود 5 میلیون آنها را جذب کرده اید و حدود 10 میلیون فاقد شغل اند و نیز به علت وارداتی که همین دولتی ها برای جبران کسری بودجه!! انجام می دهند فرصت تولید و اشتغال ندارند. شما اگه واقعا می خواهید با فساد مبارزه کنید باید بی‌رودربایستی با این مورد مقابله کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تو این کشور همه چیز از دست رفته از ی دهداری که تو ی روستاست که هیچی نمیدونن سواد اجرایی ندارن تا بقیه نهاد ها و ادارات بزرگ و بزرگتر که اونا هم سواد مدیریت و اجرا ندارن و هرگز دیگه درست نمیشه مثه تیری هستش که از کمان در رفته شاید بعد از ی مصافتی سرعتش کم بشه اما باز به راهش ادامه میده پس بیفایدست رییسی با چند نفر مبارزه کنه اگر عمر نوح هم داشته باشه باز نمیتونه جلو اینا رو بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
قرار بود شرکت ها و افرادی که ارز حاصل از صادرات رو بر نگردانند
اسامی آنها اعلام شود

پس چرا اینکار رو نکردند؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
قرار بود ولی مصلحت نبود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اسامیشون اعلامم که بشه دیگه چی میشه، تو این اوضاع بیکاری جوانان لایق مملکت دختر بعضی ها با سفارش هیئت علمی دانشگاه شده این که دیگه عیانه کی رو با اسامی میخوای بترسونی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
عامل مهم نیست مهم اینه که دیگه خسته شدیم ، بیکاری، گرانی، فقر، کشک رامک از ۷۵۰۰ شده ۹۵۰۰ مرغ گرم که از ۱۹۵۰۰ تکون نخورد برنج هندی که قیمتش از ۱۸۰ کمتر گیر نمیاد
شما بفرمایید باید معجزه بشه؟ شما بگید به کدام سو داریم میرویم؟ آخر عاقبت این راه کجاست؟ شفاف بگید همه بفهمند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مصلحت نیسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
عه مصلحت نیست جناب ناشناس19:12 پس مردم غریبه ا ن موقع انتخابات و تظاهرات ما رو می خان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
دولت تدبیررررر...
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
انشاالله خوبه
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
این یارو کیه هی میگه انشاالله فازش چیه اصلا.؟کلا پرته.تو باغ نیست.کشور داره از امثال اینجور ادمای بیخیال و همه چیزو ساده میبننن میکشه‌
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ