کد خبر: ۷۴۴۶۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
کد خبر : ۷۴۴۶۳۲۱
رییس کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت مطرح کرد؛

کولیوند گفت: بهره برداری از ظرفیت دیپلماسی سلامت در حل و فصل مشکلات بهداشتی کشور‌ها اهمیت زیادی دارد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،صبح امروز (دوشنبه) ۱۳ مردادماه ۱۳۹۹، نشست کمیته پدافند غیر عامل و شورای سیاست گذاری سلامت در حوادث و سوانح به منظور استماع گزارش برنامه‌ها و اقدامات وزارت بهداشت در حیطه تامین ایمنی و امنیت سایبری زیر ساخت‌ها و داریی‌های ICT و سلامت در حوادث با حضور کولیوند، دبیر شورای سیاست گذاری سلامت در حوادث و بلایا و رییس کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فقیه، رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، آقای لطیفی مدیر کل امور سلامت و آقای کریمی معاون فنی قرارگاه پدافند سایبری سازمان پدافند غیر عامل، در محل سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

در این جلسه؛ فقیه گزارش جامعی در خصوص وضعیت زیر ساخت‌های حساس، حیاتی و مهم نظام سلامت از ابعاد تهدیدات و آسیب پذیری‌های سایبری و اقدامات و برنامه‌های آن مرکز در خصوص ایمنی، امنیت و دفاع زیر ساخت‌ها و دارایی‌های ICT نظام سلامت ارائه و بر ضرورت سیاست گذاری، برنامه ریزی و اقدام منسجم کلیه ارکان نظام سلامت در آمادگی و پاسخ موثر به این تهدیدات تاکید کرد.

خانکه مدیر امور حوادث سازمان اورژانس کشور در خصوص سیاست‌ها و اقدامات شورای سیاست گذاری سلامت در حوادث و سوانح و اجرای استراتژی جامع کاهش تهدیدات و نتایج ناشی از وقوع مخاطرات در محیط‌های آسیب پذیر از طریق پیشگیری و کاهش خطر و آسیب پذیری‌ها و افزایش ظرفیت پاسخ توضیحات مبسوطی ارائه کرد.

او در بخش دوم سخنرانی خود، خلاصه‌ای از اقدامات وزارت بهداشت در خصوص مدیریت کووید ۱۹، آمار و اطلاعات و روند احتمالی کووید ۱۹ در استان‌های کشور و نقشه راه دبیرخانه شورای سیاست گذاری سلامت در حوادث و سوانح را ارائه کرد.

گفتنی است؛ در این ادامه این جلسه، اخوان، مشاور اجرایی معاون آموزشی و دبیر کارگروه آموزش و اطلاع رسانی کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت در خصوص گزارش اقدامات و تصمیمات معاونت آموزشی وزارت بهداشت در راستای تحقق اهداف قانون مدیریت بحران کشور و شورای سیاست گذاری سلامت در حوادث و سوانح در حیطه آموزش عمومی و تخصصی دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان جلسه کولیوند، دبیر شورای سیاست گذاری سلامت در حوادث و بلایا و رییس کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت عنوان کرد: شناسایی و پرداختن به آسیب‌های سلامت و بهره برداری از ظرفیت دیپلماسی سلامت در حل و فصل مشکلات بهداشتی کشور‌ها اهمیت زیادی دارد.

او افزود: با توجه به نزدیکی زیاد برنامه‌ها و اقدامات دو حوزه سلامت در حوادث و سوانح و پدافند غیر عامل از بعد پیش بینی و پیشگیری تهدیدات، آمادگی، اقدام و بازتوانی با هدف استفاده بهینه از زمان از این به بعد جلسات کمیته پدافند غیر عامل و شورای سیاست گذاری سلامت در حوادث و سوانح با هم برگزار خواهد شد.

کولیوند اضافه کرد: آموزش و فرهنگ سازی مفاهیم پدافند غیر عامل و سلامت در حوادث و سوانح به سیاستگذاران، اساتید و کارکنان نظام سلامت نیز بسیار مهم بوده و لازم است در این خصوص برنامه ریزی و اقدامات جدی انجام شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ