کد خبر: ۷۴۴۶۹۴۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
کد خبر : ۷۴۴۶۹۴۲
گروه : سمنان » سمنان

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: کمیسیون طرح‌های کشاورزی با اجرای ۲۳ طرح در اراضی ملی این استان موافقت کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، غلامرضا خراسانیان مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اجرای دومین جلسه کمیسیون طرح‌های کشاورزی در سال ۹۹ به رسانه‌ها گفت: در جلسه کمیسیون طرح‌های کشاورزی برای ۶۶ پرونده تصمیم‌گیری شد.

او افزود: در این جلسه تعداد ۶۶ پرونده به دبیرخانه کمیسیون طرح‌های کشاورزی ارجاع و بررسی و تصویب شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان درباره اجرای طرح‌های کشاورزی در اراضی ملی ابراز داشت: متقاضیان در قالب این پرونده‌ها اجرای طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری کشاورزی در اراضی ملی را خواستار شدند و اعضای کمیسیون با واگذاری اراضی ملی و مورد درخواست صاحبان ۲۳ پرونده در سطح ۱۱.۵ هکتار موافقت کرد.

غلامرضا خراسانیان گفت: برای سایر پرونده‌ها نیز با نظر اعضای کمیسیون تصمیماتی از قبیل تعیین اجاره، تمدید اجاره، تغییر طرح و تغییر نام اتخاذ شد.

او نیز از اعطای ۷.۵ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای خرید نهال یارانه دار به بهره‌برداران خبر داد.

مهدی قرائیان مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: با هدف جایگزینی باغ‌های درجه ۲ و احداث باغ‌های نوین با نهال‌های مقاوم به سرما و خشکی و استفاده از پایه‌های رویشی برای ایجاد باغ‌های متراکم این اعتبار اختصاص یافت.

او بیان کرد: امسال با صرف ۷.۵ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای ۱۲۰ هزار اصله نهال یارانه دار به غیر از زیتون اقدام شد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اجرای اصلاح باغ‌های با طرح سرشاخه کاری گفت: برای تعویض تاج و اصلاح باغ‌های قدیمی پیوند ارقام مقاوم به سرمازدگی انجام شد.

قرائیان ابراز داشت: این امر در ۵۱.۵ هکتار با اختصاص ۱.۹ میلیارد ریال از محل کمک‌های فنی و اعتباری و ۸۰ میلیون ریال از محل یارانه نهال برای تامین پیوندی اقدام شد.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ