کد خبر: ۷۴۴۷۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
کد خبر : ۷۴۴۷۸۴۴

برخی برای تعطیلات آخر هفته منتهی به عید غدیر بار سفر بسته‌اند، در حالی که کرونای مرگبار در جاده‌ها انتظار مسافران را می‌کشد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کرونا همچنان در حال تاخت و تاز است و روزانه بیش از ۲۰۰ قربانی می‌گیرد، ویروسی که چموش‌تر و سرعت انتقالش تا ۱۰ برابر بیشتر شده است.

کرونا حالا رویا‌های تابستانی مردم ایران را نقش بر آب کرده است، بسیاری از ما فکر می‌کردیم کرونا در تابستان ضعیف‌تر خواهد شد و می‌توان بعد از چند ماه خانه نشینی بار سفر بست و حال و هوایی عوض کرد، اما بر خلاف پیش بینی‌ها ویروس کرونا نه تنها ضعیف‌تر نشد بلکه قدرت سرایتش بیشتر هم شد.

از طرفی عادی پنداری برخی‌ها موجب شد تا دوباره کرونا از غفلت ایرانیان سوء استفاده کند و خیز جدید بردارد به شکلی که بیشتر استان‌های کشور به رنگ قرمز یا نارنجی هستند و وضعیت اصلا خوب نیست، از طرفی شمار بیماران بدحال بیشتر شده است و برخلاف پیک اول کرونا که بیشتر سالمندان درگیر کرونا بودند، حالا بیماران جوانتر و کودکان هم طعمه ویروس مرگبار کرونا شده اند.

در شرایطی که ویروس تاجدار قدرتمندتر شده و روزی بیش از ۲۰۰ خانواده را داغدار می‌کند، برخی‌ها در تعطیلات آخر هفته که منتهی به عید سعید غدیر شده است، بار سفر بسته اند تا خستگی این چند ماه را این گونه بر زمین گذارند، این در حالی است که سخنگوی وزارت بهداشت دیروز پس از آن‌که شمار فوتی‌های کرونا طی ۲۴ ساعت را ۲۱۲ نفر اعلام کرد، خبر داد که ۲۶ استان در وضعیت قرمز و یا شرایط هشدار قرار گرفته اند.

۲۷۱ شهرستان کشور در وضعیت هشدار و قرمز کرونایی

روز گذشته هم لاری سخنگوی وزارت بهداشت از وضعیت قرمز و هشدار کرونایی ۲۷۱ شهرسستان کشور خبر داد و گفت: باید توجه کرد که در حال حاضر ۱۷۰ شهرستان در کشور در وضعیت قرمز و ۱۰۱ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری بیان کرد: در حال حاضر استان‌های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز و استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: قرار نگرفتن استان یا شهرستانی در وضعیت قرمز یا هشدار، به منزله فقدان بیماری در آن منطقه نیست، بلکه اکنون تمامی مناطق کشور آلوده به ویروس هستند.

به گفته حریرچی ۷۲ میلیون ایرانی در استان‌های با وضعیت قرمز و هشدار کرونایی زندگی می‌کنند و تهران هم به منبع آلوده کرونا در کشور تبدیل شده است، از طرفی استان‌های مسافر پذیر هم حال و روز خوبی ندارند.

سفرهای کرونایی1

وضعیت قرمز کرونایی در گیلان و مازندران

همیشه وقتی چند روزی تعطیلی پشت سر هم در تقویم داریم، بسیاری از خانواده‌ها به ویژه پایتخت نشینان هوس سفر به شمال به سرشان می‌زند و بار سفر می‌بندند و گزارش‌های پلیس راهور هم همیشه از ترافیک سنگین جاده‌های شمالی خبر می‌دهد، این در حالی است که استان‌های شمالی از نظر وضعیت کرونا و شمار موارد بستری و ابتلا به کرونا حال و روز خوبی ندارند.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره سفر به استان‌های شمالی مانند گیلان و مازندران هشدار داد و گفت: استان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارد، در این استان در اسفند ماه سال قبل شاهد خیز شدید بیماری در همه شهرستان‌ها بودیم که از اوایل فروردین ماه سیر نزولی در موارد ابتلا و بستری این استان آغاز شد و این روند کاهشی تا خرداد ماه ادامه پیدا کرد.

او افزود: متاسفانه در تیر ماه سال جاری مجددا شاهد افزایش موارد بیماری در اغلب شهرستان‌های استان گیلان هستیم. به طوری که اکنون ۵ شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز و ۴ شهرستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. همچنین شیب موارد بستری و ابتلا در شهرستان‌های ورودی و مسافر خیز استان گیلان مانند رشت، رودبار، آستارا، رودسر، لنگرود و لاهیجان دارای روند تندتری است.

کرونا قاتل شماره یک ایرانی‌ها

به گفته حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سالانه ۳۸۰ هزار مرگ و میر داریم و در حال حاضر ۲۰ درصد موارد مرگ و میر ما را بیماری کرونا به خود اختصاص داده است.

حریرچی بیان کرد: در استان‌هایی که عادی سازی و عادی پنداری نسبت به بیماری کرونا را شاهد بودیم ویروس کرونا خیز گرفته است چراکه وقتی ترس از بیماری کمتر شود با موج دوم و سوم بیماری مواجه خواهیم بود، در اسفند و فروردین میزان بستری در کل کشور بسیار زیاد شد، اما سپس روند کاهشی را حفظ کرد و اکنون مجددا روندی افزایشی دارد. به طوری که میزان بستری ما از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت حدود ۵ نفر است

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: روزانه تقریبا ۴۰۰۰ نفر فرد مشکوک و یا کرونا مثبت را بستری می‌کنیم تا زمانیکه ابتلا و بستری صعودی است، دو تا سه هفته بعد مرگ‌های ناشی از بیماری نیز افزایش می‌یابد. زیرا پنج تا ۱۰ درصد افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند، فوت خواهند کرد. تا زمانیکه بستری کاهش نیابد، مرگ ۲۰۰تایی مهمان ماست.

کرونا قاتل ایرانی ها

مسافران؛ یک سوم بستری کرونا در گیلان

لاری با بیان اینکه طبق گزارشات واصله ۲۰ تا ۳۰ درصد موارد ابتلاء و بستری مربوط به مسافرانی هستند که به شهر‌های گیلان سفر کرده اند، گفت: بنابراین درخواستمان از مردم آن است که از هر گونه سفر غیر ضروری به خصوص در تعطیلات پیش رو به این استان جدا خودداری کنند. در عین حال میزان استفاده مردم استان گیلان از ماسک ۶۲ درصد گزارش شده است که از استان گیلانی‌های عزیز تقاضا داریم که با استفاده همگانی‌تر و جدی‌تر از ماسک تلاش کنیم که شاهد تجربه روز‌های تلخ اسفند ماه ۹۸ در این استان نباشیم.

لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن هشدار درباره وضعیت کرونایی استان مازندران هشدار داد و گفت: استان مازندران در اسفند ماه سال گذشته شاهد خیز شدیدی در ابتلا و بستری در اغلب شهرستان‌ها بود و از تیر ماه با موج شدید شیوع بیماری مواجه شده است، به طوری که ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: موارد بستری و ابتلا به کرونا در این استان ظرف ۶ هفته گذشته بیش از ۴ برابر افزایش پیدا کرده است و شیب صعودی وضعیت بستری و ابتلا به بیماری در این استان نگران کننده است و از هموطنان خواهشمندیم از هر گونه سفر غیرضروری به استان مازندران به طور جدی خودداری کنند.

وضعیت بغرنج شهرهای زیارتی ایران

یکی دیگر از مقاصد سفر در تعطیلات چند روز آخر هفته، شهر‌های زیارتی مانند قم و مشهد مقدس است، این در حالی است که «شرایط خراسان رضوی بغرنج است»، این جمله را ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت بیان کرده است چرا که ظرف یک ماه اخیر تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

حریرچی در حاشیه تشرف به بارگاه ثامن الحجج (ع) و بازدید از نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح اماکن متبرکه رضوی، اظهار کرد: آستان قدس رضوی توانسته با مدیریت عالی و خردمندانه، شرایط مناسبی را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای زائران فراهم آورد.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان این که در شرایط کنونی کرونایی که شمار مرگ‌ومیر‌ها افزایش یافته توصیه اصلی وزارت بهداشت به حداقل رساندن سفر‌ها تا اطلاع ثانوی، از جمله سفر به شهر‌های زیارتی به ویژه شهر مشهد است، تصریح کرد: مسافرت به اماکن مقدس در شرایط کنونی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، زیرا با افزایش تعداد زائران، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز دشوارتر خواهد شد و از همه هموطنان تقاضا داریم برای حفظ سلامت خود و دیگران به این شهر سفر نکنند.

او افزود: ۲۰ درصد بستری‌های مشهد افراد غیربومی و مسافران هستند. هنوز رستوران‌ها، مسافرخانه‌ها، هتل‌ها و اماکن عمومی سطح شهر نتوانسته‌اند پروتکل‌های بهداشتی را کامل رعایت کنند و اماکن و فضا‌های بیرون مانند حرم مطهر نیست و خطر شیوع و ابتلا وجود دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره وضعیت هشدار دهنده استان قم بیان کرد: اولین موارد کرونا در ایران در استان قم شناسایی شد و این استان خیز بسیار شدیدی را در اسفند ماه ۹۸ در موارد ابتلا و بستری تجربه کرد، متاسفانه از اواخر خرداد ماه نمودار موارد بستری روزانه در این استان شیب صعودی پیدا کرده است و بیم آن می‌رود که با عادی انگاری شرایط و سهل انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمینه‌ای برای خیز مجدد بیماری کرونا در این استان فراهم شود.

سفر

سفر‌هایی که مقصدشان آخرت است

سایر استان‌ها هم حال و روز خوبی ندارند و همانطور که سخنگوی وزارت بهداشت گفته است ۲۶ استان در وضعیت هشدار و قرمز کرونایی قرار دارند و هیچ جای کشور عاری از ویروس کرونا نیست و سفر می‌تواند موجب انتقال و شیوع بیشتر بیماری شود.

مسعود یونسیان، استاد دانشکده بهداشت و عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید- ۱۹ علوم پزشکی تهران درباره سفر در ایام کرونایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مقایسه آمار‌های ابتلا به کووید-۱۹ طی ۶ ماه اخیر و تغییرات آن طی زمان، همراه با تغییر رفتار مردم طی همین مدت نشان می‌دهد که مهمترین عامل در کاهش و افزایش آمار‌های ابتلا و مرگ، رفتار مردم بوده و این عامل به مراتب مهمتر از تغییرات آب و هوا و فصل است. یکی از مهمترین عوامل در افزایش بروز بیماری، افزایش تماس‌های جمعیت‌هاست که معمولاً در مسافرت‌های بین شهری نیز رخ می‌دهد.

او ادامه داد: حضور در رستوران‌ها و اماکن بین راهی، تماس بین فردی و تماس با سطوحی که روزانه افراد متعدد با آن‌ها تماس دارند و به طور مناسب ضدعفونی نمی‌شوند، افزایش اختلاط بین افراد از خانواده‌های مختلف از جمله علل افزایش بروز بیماری متعاقب سفر‌های بین شهری است.

عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید- ۱۹ علوم پزشکی تهران بیان کرد: مشکل اصلی این است که بین هر نوع تغییر رفتار و تغییر در تعداد موارد جدید بیماری روز‌ها تا هفته‌ها فاصله وجود دارد و در نتیجه مردم عادی ممکن است به سادگی متوجه ارتباط بین این وقایع نشوند و در آنالیز‌های آماری بهتر می‌توان این ارتباط را دید، بخصوص آمار‌های مرگ چندین هفته بعد از تغییر رفتار‌ها تغییر می‌کنند.

یونسیان گفت: با عنایت به مطالب بیان‌شده، جا دارد مردم عزیز کشورمان به شدت از هر نوع جابجایی بدون ضرورت، اعم از شهری و بین شهری خودداری و مسئولان نیز ضمن اتخاذ تدابیر مناسب، موجبات کنترل دقیق این محدودیت را فراهم کنند. امیدواریم با کمک و همراهی شما در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل فاصله‌گذاری فیزیکی ۱.۵ تا ۲ متر، شست و شوی مکرر دست‌ها و استفاده از ماسک، شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشورمان باشیم.

فراموش نکنید اصلی‌ترین عامل در جلوگیری از انتشار ویروس و قطع زنجیره انتقال عزم و اراده ما در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل فاصله گذاری اجتماعی یک تا ۱.۵ متری، شست و شوی دست‌ها و استفاده از ماسک است، بیایید در این روز‌های اوج کرونا سفر نکنیم و در خانه بمانیم و ایام عید سعید غدیر را در کنار اعضای خانواده به شادی سپری کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۵
در انتظار بررسی: ۰
H1
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
چرا قانون و نیروهای نظامی جلوی اینا رو نمیگیرن .مخصوصا اینایی که توخیابونا رعایت نمیکنن،این که نمیشه یکی رعایت کنه یکی نکنه..
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
الان جاده آبعلی بودم. به سمت شمال ترافیکه امروز چهارشنبه هست. ملت رو ول کنی میروند دریا صفا... کرونا میگیرن میگن ماسک بزنید. از ماست که بر ماست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
خداییش با این وضعیت باز هم عده ای دست بر نمی دارند و می خواهند مسافرت بروند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واویلا
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
جالبه امار میاد پایین به خاطر پروتکل و تلاش پزشکان و مدیران و ...
امار میره بالا:مردم ماسک نمیزنن.مردم مسافرت میرن.مردم میرن محرم.مردم رفتن ازمون و کنکور؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
مردم شما را قسم میدهم به سر بریده ارباب مان امام حسین (ع) سفر نکنید کرونا باهیچکس شوخی نداره توباغ هاتان دورهمی نگیرید کشور در وضعیت قرمز هست خیابان میروید ماسک بزنید از شلوغی دوری کنید
Moeinmm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
جاده هارو ببندین با گفتن مسافرت نرین که کار درست نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
جاده های شمال محاله یادم برههههه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جاده هاي محال شماله يادم بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ای خدا دوباره خوردیم به تعطیلی دوباره اوج کرونا درشهرهای خوش اب وهوا مرگ و میر هم وطنان مان دوباره خستگی کادر درمان خدایا عقلی بده که کرونارا جدی بگیریم و الکی از کنارش رد نشویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تعطیله......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
جاده های شمال محاله یادم برههههه
لتوسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
اقا ی بوم دو هوا نمیشه کرونا اگه خطر داره هم برای مسافر خطر داره هم برای تجمع تو‌محرم چه جشن
پس پایس اگه راست میگه جلو راه ها رو ببنده که خوب بلده ببندهوای اگع مردین برای محرم هم فکری کنید نگید قرمز هم لود م اسم برگذار میشه خوب مردمم میگن اگه قراره اونجا بگیریم سفرمون رو هم بریم مقصر اصلی خودتون هستین درست حرف نمیزنید هر چی به نفع خودتون هست میگید خوبه گردش یرای مردم بده
کرونا نکنه به این قابلیت رسیده فقط تو سفر بیمارت کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
غلط املایی زیاد داری استاد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
بنده یک کلمه هم از حرفات چیزی متو جه نشدم همونطور که از اسمت چیزی متوجه نشدم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
لیاقت مردمی مثل شما بااین طرزتفکرهمین مسئولین هستندفقط لب ودهن هستیدباامثال شماها کرونا حالا حالاها توایران موندگاره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دقیقا بزرگترین مشکل همین سیاست یک بام و دو هوای مسئولان هست مردم وقتی میبینند برای محرم با این شدت داره برنامه ریزی میشه و تاکید بر اجراش مثل سالهای قبل ولو با رعایت پروتوکلهایی که معلوم نیست واقعا توسط مردم اجرا بشه خب حساب میکنند اگه محرم مشکلی نداره یه سفر چند روزه هم مشکلی نداره پروتوکلها رو هم اجرا میکنیم
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
من یه آدم هستم که هم یه نوع بیماری خودایمنی دارم هم مشکل تنفسی .

من از کار شماها که مسافرت میرین تعجب میکنم واقعا اومدن به شمال اینقدر ارزش داره که جون خودتون و خانوادتون و یه سری آدم دیگه رو به خطر بندازین فقط برای اینکه چند روز تفریح کنید؟

مطمئن باشید لعنت و نفرین حداقل من یا امثال من از شماها که به هر دلیل (مسافرت، عروسی، عزا و یا هر چیز دیگه ای که باعث افزایش و گسترش کرونا میشه) پشت سرتون هست (شامل مسئولین هم میشه).
چند ماهه نیاز به جراحی فک دارم تا بتونم فکم رو که بخاطر بیماریم باز نمیشه باز کنم ولی دکتر میگه بخاطر کرنا و این وضعیت نمیشه .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چه جالب تاحالا یه آدم ندیده بودم
مهربان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چه کنیم ازدست مسئولین بی تدبیر وحالا این مردم بی ملاحظه مردم درگیلان ومازندران ازدست مسافرها به ستوه امده اند نیمی ازتختهای بیمارستانی شمال توسط مسافرین اشغال شده چرابه فکرکادردرمانی نیستیدچرابه افرادبیمارمثل ایشون فکرنمی کنید
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
با پروتکل های کنکور میشه رفت مسافرت و بیمار نشد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
مسئولین وقتی می بینند مردم رعایت نمی کنند نباید جاده ها را اینگونه بازگذاشته و اجازه مسافرت های بین استانی را بدهند باید به مدت هرچند کوتاه مسافرتها همانند قبل درون استانی شده تا آمار بیماران و فوتیهای کرونا کاهش یابد . باید برای همه برنامه ها دستورالعمل جامعی آماده و بر اجرای درست آن بررسی و پیگیری لازم صورت گیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
بیرون نرییییییددددد. بخاطر پرستارا اگرم رفتید حتمااااا ماسک بزنید
پدرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
من درگیلان زندگی میکنم اصلا وضعیت مناسبی نداره اخه چی میخواهید ازاین شمال چه لذتی میبریدالان مردم توگیلان واقعا ازمسافرها بیزارن حتی ممکنه مثل اسفند گروههایی برای برخوردبامسافران تشکیل بشه قسمتون میدم نیاییدشمال
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چرا زمین‌ها را فروختید ..حالا دردش را تحمل کنید .
ستاره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کاملا درست میفرمایید شما،افسوس برای این آدم های خودخواه که میرن سفر،
هر چی ما رعایت میکنیم این آدمای بی فکر که رعایت نمیکنن خرابش میکنن
ناشناس
| Germany |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
من خودم یه تهرانی هستم و کاملا شما را درک میکنم اما اگر جای شما بودم اجازه نمیدادم این تهرانی های بی همه چیز هیچی ندار بیان و آرامش رو از من و هم شهریام بگیرن
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چطوره واسه مسافرت مرگباره؟یعنی تهران ۱۱میلیون جمعیت داره نمیرن بیرون؟همه تو خونه میمونن؟؟خبری دیگه خبرات داره ته میکشه این بنده خداهایی ک میخوان بیان مسافرت کرونا ندارن ک واسه شما سوغات بیارن،شما می ترسین ک باهجوم شهرستونیا به شهراتون کرونا ۲برابر میشه؟کرونا همونجا زیاده دیگه دلیلی نداره انقد بزرگش کنین ک کرونا در انتظار مسافراس شما ک اونجایین پروتکل های بهداشتی رو رعایت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
مسافرین لطفا درخانه های خود بمونید
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چرا کرونا برای مسافرت مشکل داره ولی برای برگزاری مراسم محرم مشکل نداره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
چراحرفهای پرت وپلا میزنیدهردواشتباهه چرااصرارداریدبیاییدشمال خستمون کردیداوضاع شمال خوب نیست 6ماهه ازدست این مسافرهاارامش ازکادردرمان گرفته شده باامثال شماها ایران هیچ وقت نمی تونه موفق بشه درمهارکرونا
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ایرانی بزرگوار
هنوز ماه محرم نیومده که شما نگران هستید ولی هر چهارشنبه بعد از ظهر یه گروه میرن مسافرت از شمال گرفته تا جنوب کشور .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کی مسافرت میره ؟!!! هرکی میره ازش مالیات بگیرید دولت که اینکارا خوب بلده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
توی مراسم های محرم همه باید ماسک بزنند وبا فاصله باشن وگرنه نمیزارن حالا شما پاشو برو دم پارکها بیبین چطوری کنار هم کنار هم نشستن نه فاصله دارن نه ماسک دارن نه کسی بهشون تذکر میده اونجاها کرونا نیست مگه
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ