کد خبر: ۷۴۴۸۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
کد خبر : ۷۴۴۸۱۵۵

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: زمین‌لرزه‌های صبح امروز در ورزقان هیچ گونه خسارتی نداشته است.

زمین لرزه‌های ورزقان بدون خسارت

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، هنربر مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: صبح امروز زمین لرزه‌های بیش از ۳  ریشتر  شهرستان  ورزقان را تکان داد که بر اساس گزارش‌های فرمانداری و حضور میدانی تیم‌های اعزامی، هیچ گونه خسارت مالی و جانی نداشته است.

او گفت: مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با تمام امکانات و تجهیزات خود هم اکنون در آمادگی کامل به سر می‌برد و برای بروز هر گونه احتمالات در ورزقان آمادگی کامل داشته و در آماده باش می‌باشد.

هنربر زمان وقوع آخرین زمین لرزه در ورزقان را ساعت ۹ و ۹ دقیقه امروز اعلام کرد که بزرگی آن ۳.۱ ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین بود.

او گفت: این زلزله که در ۱۰ کیلومتری زمین ثبت شده، در فاصله ۲۳ کیلومتری ورزقان، ۲۴ کیلومتری شهر خواجه و ۲۶ کیلومتری بخشایش روی داده است.

پیش از این زلزله نیز ۲ زمین لرزه دیگر به اندازه ۳ ریشتر در ساعات ۸ و ۲۲ دقیقه و ۸ و ۴۵ دقیقه به ترتیب در اعماق ۹ و ۱۶ کیلومتری زمین در ورزقان روی داده است.

مرکز زمین لرزه اول در فاصله ۲۳ کیلومتری ورزقان، ۲۵ کیلومتری خواجه و ۲۷ کیلومتری بخشایش ثبت شده و زمین لرزه دوم نیز در فاصله ۲۳ کیلومتری بخشایش، ۲۶ کیلومتری خواجه و ۲۶ کیلومتری ورزقان روی داده است.

شهرستان ورزقان با  ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال تبریز واقع است و این شهرستان دارای دو بخش به نام‌های مرکزی شامل دهستان‌های ازومدل جنوبی، ازومدل شمالی، بکرآباد و سینا و خاروانا شامل دهستان‌های دیزمار مرکزی، جوشین و ارزیل بوده و دو مرکز شهری به نام‌های ورزقان و خاروانا دارد.

این شهرستان دو زلزله مهیب به اندازه ۶ و ۶.۲ ریشتر در سال ۱۳۹۱ را تجربه کرده است که بیش از ۳۰۰ کشته و ۵ هزار مصدوم بر جای گذاشت.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ