کد خبر: ۷۴۴۸۸۸۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
کد خبر : ۷۴۴۸۸۸۶
گروه : فارس » شیراز
مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با تاکید بر حمایت از راه‌اندازی پیست دوچرخه سواری در کلانشهر شیراز و شهرستان‌های استان، پیشنهاد کرد از ظرفیت بخش خصوصی برای راه‌اندازی این پیست ها استفاده شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عباس حاجی زاده در دیدار با رئیس و هیئت رئیسه هیأت دوچرخه سواری فارس با تاکید بر حمایت از راه‌اندازی پیست دوچرخه سواری در کلانشهر شیراز و شهرستان‌های استان، پیشنهاد کرد از ظرفیت بخش خصوصی برای راه‌اندازی این پیست ها طبق ماده ٢٧ با توجه به اینکه این مهم دارای مصوبه و اعتبار ملی است، استفاده شود.

حاجی زاده با اشاره به وجود برخی مشکلات در هیأت‌های ورزشی، گفت: مشکلات هیات‌ها در قالب یکی دو مورد نمی‌گنجد و برخی به عدم برنامه ریزی مناسب این اداره کل باز می‌گردد.

او گفت: در راستای حل این مشکل اقدام به ایجاد برنامه‌ای مدون در قالب طرح آمایش کرده‌ایم که اکنون در حال تهیه و تدوین است و بر اساس آن فعالیت هر هیات مشخص خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه در جهت اجرای این برنامه تفاهم نامه‌ای با هیأت‌های وررزشی منعقد خواهد شد، گفت: قطعا هیات‌ها نمی‌توانند تمام شهرستان‌ها را پوشش دهند به همین دلیل بعد قهرمانی را در پوشش شهرستان‌ها اولویت‌ها قرار می‌دهند.

حاجی زاده علاوه بر برنامه محوری با رویکرد آمایش، قانونمداری را از دومین اولویت اقدامات پیش روی اداره کل متبوع در بخش هیأت‌ها عنوان کرد و گفت: در این راستا لازم است صورت جلسه هیأت‌ها تنظیم شود، چرا که نبود صورت جلسه خود یک معضل تبدیل شده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در این دوره از مجمع نمایندگان فارس وجود دارد، گفت: از آنجا که دکتر فروردین، نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، قیر و کارزین و فراشبند، در فراکسیون ورزش مجلس حضور دارد، درخواست کرده‌ایم تا برنامه‌ای برای بیمه ورزشی مربیان و ورزشکاران تصویب کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس همچنین حمایت قاطع خود را از ورزش بانوان به دلیل وجود محدودیت‌هایی در این حوزه اعلام کرد و گفت: در صورتی که امکان دوچرخه سواری زنان بدون ایجاد محدودیت در شیراز وجود داشته باشد، حمایت خواهیم کرد.

حاجی زاده با بیان اینکه نمی‌توان به زور مردم را وادار کرد که در برخی رشته‌های ورزشی فعالیت نکنند، گفت: همگانی شدن بسیاری از رشته‌های ورزشی از جمله دوچرخه سواری از مسائلی است که مردم قطعا استقبال خواهند کرد، لذا بر مبنای عدالت این مهم را دنبال خواهیم کرد.

او همچنین با تاکید بر این نکته که تزریق اعتبار در بخش هیات‌ها قطعا بین هیات‌ها توزیع خواهد شد، ابراز امیدواری که با همگامی هیات‌های ورزشی در فارس شاهد توسعه ورزش در فارس باشیم.

رئیس هیئت دوچرخه سواری استان فارس نیز در این جلسه با تبریک انتصاب مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان به تشریح اقدامات این هیات طی ماه‌های اخیر پرداخت.

محمدجواد کشاورز خاطرنشان کرد: دوره جدید مدیریت هیات با یک تیم جوان و فنی، صاحب نظر از دی ماه ۹۸ آغاز شده و در نخستین گام، میزبان اردوی تیم ملی دوچرخه سواری که عازم مسابقات آسیایی بودند، شدیم. یک سوم این تیم را دوچرخه سواران فارسی تشکیل داده بودند.

کشاورز با بیان اینکه امسال ۲ یا ۳ پیست دوچرخه‌سواری در شیراز ایجاد می‌شود، یادآور شد: تنها مدال آسیایی این دوره از مسابقات مربوط به خانم فرانک پرتو آذر، دوچرخه سوار فارسی بود که با کسب آن، نام تنها مدال آور تاریخ دوچرخه سواری بانوان را از آن خود کرد.

او همچنین با اشاره به برگزاری دوره‌های داوری، آموزشی و کارگاه‌های مختلف از طریق وبینار از زمان شیوع کرونا ویروس تاکنون، بیان کرد: با شیوع این بیماری کمک‌های مومنانه توسط این هیات به میزان بیش از ٩٠ میلیون تومان جمع آوری و بسته‌های معیشتی بین خانواده نیامندان توزیع شد که این روند همچنان ادامه دارد.

رئیس هیئت دوچرخه سواری فارس با اشاره به موضوع داوطلب شدن شیراز در سال گذشته به عنوان داوطلب شهر ملی دوچرخه، گفت: در این راستا شهردار شیراز، شهرداران مناطق یازدهگانه را مکلف به اجرای مسیر دوچرخه سواری کرده است و امروز نیز شاهد افزایش قابل توجه مسیر دوچرخه سواری هستیم. همچنین علاوه بر شیراز در برخی شهرستان‌ها از جمله کازرون گام‌های موثری با راه‌اندازی پیست‌های دوچرخه سواری برداشته شده است.

نایب رئیس بانوان هیئت دوچرخه سواری استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به محدودیت‌های موجود در ورزش بانوان به ویژه دوچرخه سواری، گفت: علاوه بر کمبود اعتبارات، مسائل فرهنگی در این حوزه مزید بر علت است.

زهرا جعفری با بیان اینکه ساختار خاصی در حوزه ورزش دوچرخه سواری بانوان نداریم، خواستار برگزاری همایش‌های مشترک دوچرخه سواری در استان ونگاه ویژه مسئولان به این مهم شد.

او که اعتقاد دارد نمی‌توان دستوری در حوزه ورزش کار کرد، گفت: باید ساز و کار‌های چنین رشته‌هایی متناسب با فرهنگ ایجاد شود.

احمدرضا بابلی، دبیر هیأت دوچرخه سواری فارس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دوچرخه سواری از جمله رشته‌هایی است که محدودیت فعالیت در دوران شیوع کرونا ندارد، گفت: با این حال سلامت ورزشکاران را اولویت قرارداده‌ایم و تلاش کرده‌ایم تا با استفاده از ظرفیت مجازی فعالیت‌های آموزشی را ادامه دهیم.

بابلی با بیان اینکه فعالیت و تمرین دوچرخه سواران در شهرستان‌ها متناسب با وضعیت شیوع این بیماری است، خواستار پوشش امنیتی مسابقات دوچرخه سواریربرای تضمین سلامت و ایمنی دوچرخه سواران شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ