کد خبر: ۷۴۴۸۹۹۶
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
کد خبر : ۷۴۴۸۹۹۶

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: در صورت تخلف نانوایی ها، سهمیه آرد آن‌ها قطع می‌شود.

نانوایی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، خالد جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه کارگروه اصلاح نظام یارانه آرد و نان بر لزوم تشدید نظارت‌ها بر توزیع سهمیه آرد تاکید و افزود: سهمیه آرد نانوایی‌ها در اختیار این کارگروه است لذا در صورت تخلف، سهمیه آن‌ها قطع خواهد شد.

در این جلسه اداره کل استاندارد و علوم پزسکی استان گزارش‌هایی از میزان سلامت نان در استان ارائه کردند که جعفری میزان بالای انطباق را نقطه مثبت نان تولیدی در کردستان عنوان و تاکید کرد: باید نظارت‌ها در راستای افزایش کیفیت و رعایت کمیت نان افزایش پیدا کند.

او خواستار تشکیل گشت مشترکی متشکل از سازمان صمت، تعزیرات، اتاق اصناف و اتحادیه خبازان استان شد و اضافه کرد: یکی از مشکلات ما این است که مردم در برابر حق خود اعتراص نمی‌کنند لذا باید اطلاع رسانی‌ها تقویت و سیستم اداری از معترضین در برابر متخلفان حمایت کند.

جعفری در خصوص گزارش پایین بودن میزان پروتیین نان، اظهار داشت: گندم تولیدی در استان، دیم و کاملا سلامت است، اما پروتیین پایینی دارد و باید با گندم آبی ترکیب شود.

او در ادامه با بیان اینکه کارخانه‌های آرد استان از جمله بهترین کارخانه‌های کشور است، یادآوری کرد: تولید آرد برای هر نوع نان، استاندارد خاصی دارد که رعایت آن برای سلامتی جامعه ضروریست، اما باید نظارت شود سهمیه آرد به درستی توزیع شود و مردم را به سمت مصرف آرد سبوسدار سوق دهیم.

معاون استاندار در پایان در خصوص تخصیص آرد به گرده پزی، کلانه و کولیره پزی ها، گفت: با توجه به اینکه تعداد آن‌ها در سطح استان زیاد نیست و اغلب شاغلین آن زنان سرپریت خانوار هستند، در صورت امکان با استفاده از اختیارات این کارگروه، کماکان با قیمت قبلی آرد به آن‌ها تحویل شود.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ