کد خبر: ۷۴۴۹۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
کد خبر : ۷۴۴۹۱۲۰

رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از پیشرفت ۹۴ درصدی فاز سوم تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرستان خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،فرهاد سرخوش رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: فاز سوم طرح تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه بیش از ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دی ماه امسال افتتاح می‌شود.

سرخوش  با اعلام اینکه برای اتمام این طرح تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، بیان کرد: مشکلی در تامین اعتبار مابقی این طرح وجود ندارد.

رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه مدول سوم این تصفیه‌خانه ظرفیت تصفیه ۶۰ هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز را دارد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی به زودی به پایان رسیده و همزمان با طرح‌های مهم انتقال آب به دریاچه ارومیه افتتاح شود.

سرخوش ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح، ظرفیت تصفیه فاضلاب در ارومیه به ۱۴۰ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش می‌یابد.

رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه طرح تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه سالانه بیش از ۵۲ میلیون مترمکعب آب وارد پیکره دریاچه ارومیه می‌کند، اظهار داشت: احداث فاز سوم این طرح در دولت تدبیر و امید آغاز شده است.

سرخوش در رابطه با خط انتقال آب از این تصفیه خانه فاضلاب تا دریاچه ارومیه گفت: احداث این خط انتقال ۱۱.۱ کیلومتری از سال ۱۳۹۶ آغاز شده است و هم اکنون بیش از ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه ادامه داد: این خط انتقال، فاضلاب تصفیه شده را از تصفیه خانه تا روضه چای ارومیه هدایت می‌کند و آب انتقال یافته پس از طی مسیر ۲ کیلومتری به پیکره دریاچه ارومیه وارد شود.

انتهای پیام/ن م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ