کد خبر: ۷۴۴۹۴۶۸
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر : ۷۴۴۹۴۶۸

مدیر کل صداوسیما مرکز مازندران گفت: خبرنگاران حرفه ای‌ترین رزمندگان جنگ نرم هستند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،هادی ابراهیمی مدیر کل صداوسیما مرکز مازندران، گفت: خبرنگاران حرفه ای‌ترین رزمندگان جنگ نرم هستند که با تشخیص درست اهداف دشمنان، می‌توانند بهترین نسخه‌ها را تجویز کنند.

ابراهیمی در پیامی بمناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، این روز را به تلاشگران عرصه قلم تبریک گفت و برای این قشر فرهنگی، آرزوی سلامتی کرد.

متن پیام مدیرکل صداوسیما مازندران به این شرح است:

۱۷ مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید صارمی مصادف با روز خبرنگار، فرصتی است تا به عنوان مسئول یک رسانه فراگیر، پیرامون خبرنگاران و نقش آفرینی‌های جهادی آن‌ها پردازش و پیمایشی داشته باشم.

مقام معظم رهبری که فرماندهی فرهنگی جامعه ما نیز به عهده معظم له نهاده شده، مدتی قبل در راستای معرفی و تبیین سلسله جنگ‌های استکبار جهانی با نظام مقدس جمهوری اسلامی و در ترسیم جنگ نرم، به نبرد رسانه‌ای غرب با ما اشاره داشته اند.

نبرد رسانه‌ای با توجه به قابلیت‌های فرامرزی، بودجه‌های کلان، باورپذیری‌های نسبی افکار عمومی، گستردگی توانایی ها، مهارت‌های حرفه ای، تجربه‌های عملیاتی، استراتژی‌های پروپاگاندایی، افسارگسیختگی اخلاقی، سیاستگذاری‌های خصمانه و ده‌ها شاخص دیگر، قطعا” جنگی نابرابر، تهدیدی جدی و مصافی خطرناک محسوب شده و حتی غفلت لحظه‌ای از این جنگ، می‌تواند موجب شورش‌ها و پذیرش‌ها و بهم ریختگی کامل جامعه خودی شده و نظام ما را از بزرگترین سرمایه اجتماعی یعنی حضور حمایتگرانه مردم در صحنه محروم نماید.

خبرنگاران، افسران جنگ رسانه‌ای در چنین ساختاری، نبرد رسانه‌ای یکی از خاکریز‌های جنگ نرم و در اصل خط مقدم آن تلقی شده که طی آن خبرنگاران مستقر در سنگر‌های این خاکریز، باید بطور توأمان و با استفاده از راهدار‌های بصیرتی، هم شلیک‌های دشمنان را رهگیری کنند و هم مبادرت به شلیک‌هایی نمایند که طی آن دشمنان را در خاک خودشان زمین گیر کرده و مکرشان را به خودشان برگردانند!

خبرنگاران به مثابه افسران ورزیده، حرفه ای‌ترین رزمندگان این نبردند که با تشخیص درست اهداف دشمنان، می‌توانند بهترین نسخه‌ها را تجویز کنند!

در نبرد رسانه ای، هر خبر به مثابه گلوله‌ای است که در خشاب ساختاری آن اعم از رسانه‌های دیداری، شنیداری، نوشتاری، خبرگزاری و فضای مجازی، مترصد و مستعد هدف گیری و شلیک به خال سیاه سیبل روبرو با ضریب دقت بالاست.

بزرگنمایی ها، سیاه نمایی ها، دروغ پراکنی ها، جوسالاری ها، هوچی گری ها، تحلیل‌های غلط و دروغین، القاءها، فریب ها، فتنه گری ها، سندسازی ها، تحریک ها، تحریف ها، تخریب ها، تهدیدها، تحقیرها، اشک تمساح‌ها و تلبیس‌ها و سایر شگرد‌ها در رأس جلوه‌های دشمنان برای جذب و بکارگیری مخاطبان در توطئه‌های میدانی قرار داشته و دارد!

موقعیت شناسی، فرصت شناسی، وظیفه شناسی، دشمن شناسی، لحظه شناسی و فهم درست از مرزبندی‌های خودی و غیرخودی و تعیین تکلیف نسبت به پادو‌های صاحب تریبون دشمنان در جغرافیای سیاسی خودی، که همواره جاده صاف کن‌ها و توجیه گران سیاست‌های دشمنان و ایفاگران نقش‌های میانجی و حلقه‌های واسط اند، رئوس رسالت‌های شما خبرنگاران است که سختی کار خبرنگاری را به جایی می‌رساند که خبرنگار باید حق ملت خود را از حلقوم گرگ‌های درنده بیرون بکشد و یا حرف حق ملت خود و سایر ملت‌های مظلوم را به کرسی بنشاند!

خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد رشد و بالندگی محیرالعقول خبرنگاران و کلا” حرفه خبرنگاری در کشورمان بوده و هستیم که جا دارد این تعالی توانایی را به مناسبت روز خبرنگار به شما خبرنگاران عزیز و گرامی تبریک و تهنیت گفته و برای یکایک شما عزیزان آرزوی توفیق و سربلندی نمایم.

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ