کد خبر: ۷۴۴۹۵۰۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
کد خبر : ۷۴۴۹۵۰۲
گروه : فارس » شیراز

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس گفت: جشنواره بزرگ تجلیل از یاران روستا به مناسبت ۱۵ مهرماه روز روستا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، کمالی امروز در نشست خبری با خبرنگاران، به اجرای جشنواره بزرگ تجلیل از یاران روستا اشاره کرد وگفت: این جشنواره به مناسبت ۱۵ مهرماه روز روستا برگزار و از یاران روستا که طرح‌های مختلف را در اجرای توانمندسازی و حمایت از زنان و کودکان را انجاده داده‌اند تجلیل می‌شود.

او گفت: افردادی که در این زمینه‌ها فعالیت دارند می‌توانند تا ۱۵ شهریور ۹۹ مستندات خود را به دبیرخانه جشنواره یاران روستا در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان فارس ارسال کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس در بخش دیگری از سخنان خود از همکاری خبرنگاران استان فارس با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قدردانی کرد و افزود: مهم‌ترین وظیفه خبرنگاران بیداری افکار عمومی و بالا بردن سطح دانش، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه است.

کمالی با بیان اینکه اگر خبرنگاران نباشند نتیجه تلاش‌های مسئولان در جایی دیده نمی‌شود، افزود: امروز عملکرد صادقانه رسانه‌های باعث می‌شود مردم از خدمات مطلع شوند.

این مسئول با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی به مرد در بخش‌های مختلف ارایه شده که یکی از آن گسترش نظام بیمه‌ای در جامعه است، تصریح کرد: صندوق بیمه عشایر از سال ۸۴ آغاز به کار کرد و کشاورزان و روستاییان را زیر چتر حمایتی خود قرار داد تا از خدمات صندوق بازنشستگی و کار افتادگی بهره‌مند شوند.

او بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و ۶۰۰ نفر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس شده‌اند و رتبه استان فارس با یک فاصله بسیار کم از استان دوم در رتبه سوم قرار دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان فارس گفت: افرادی که حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۵۰ سال سن داشته باشند در شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر خانوار می‌توانند از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس بهره‌مند شوند.

کمالی بیان کرد: این بیمه در موضوع سابقه هیچ تفاوتی با بیمه تامین اجتماعی ندارد و اعضای آن نیز سالانه از ۳۳۰ تا ۸۴۰ هزار تومان حق عضویت پرداخت می‌کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس تاکید کرد: داشتن دفترچه خدمات‌درمانی روستاییان و عشایر جزء سوابق بیمه‌ای افراد لحاظ نمی‌شود و اگر می‌خواهند سوابق داشته باشند باید عضویت صندوق بیمه عشایر شوند.

او بیان کرد: پرداخت خسارت در حین کار از جمله مزایایی است که صندوق بیمه عشایری به اعضای خود می‌دهد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس با دعوت از اهالی زحمت‌کش روستا‌های استان فارس خواستار عضویت در این صندوق شد و گفت: یکی از مزایای صندوق بیمه روستاییان و عشایر پرداخت مزایا در سوانح انجام کار است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس خاطرنشان کرد: در استان ۱۴۸ هزار خانوار به عضویت این صندوق درآمده و ۲۰۳ کارگزاری نیز فعال است.

کمالی با بیان اینکه بیش ازهفت‌هزار خانواده عشایری و روستایی در استان فارس مستمری‌بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند بیان کرد: در هشت سطح خدمات مختلف بیمه‌ای به این عزیزان ارائه می‌شود.

او افزود: بیمه مورد نظر در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس یک نوع بیمه حمایتی است و تلاش ما این است برای خدمت به کشاورزان، روستاییان و عشایر آنان را به عضویت صندوق درآوریم تا بتوانند از مزایای آن به ویِژه بازنشستگی بهره‌مند شوند.

کمالی گفت: اعطای تسهیلات به مستمری‌بگیران صندوق عشایری و افرادی که به بیماری کرونا شده‌اند در دستور کار قرار گرفته و به عنوان یک ماموریت در حال انجام این موضوع هستیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ