کد خبر: ۷۴۴۹۶۱۷
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
کد خبر : ۷۴۴۹۶۱۷

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: رسانه‌ها نقش تاثیرگذاری در اطلاع‌رسانی در زمینه حفاظت از منابع طبیعی دارند.

بازدید مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری کردستان از باشگاه خبرنگاران

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، سعدی نقشبندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان در حاشیه بازدید از باشگاه خبرنگاران جوان مرکز سنندج در آستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار، با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه‌ها در آگاهی بخشی به جامعه گفت: خبرنگاران واصحاب رسانه با حضور به موقع خود در عرصه اطلاع رسانی، توانسته اند در پیشبرد اهداف منابع طبیعی موثر باشند.

او افزود:باشگاه خبرنگاران جوان همواره در اطلاع رسانی و پوشش اخبار منابع طبیعی همراه و همگام ما بوده و با فعالیت‌های تاثیرگذار خود فرهنگ منابع طبیعی، مشارکت و آگاهی مردم را در فعالیت‌هایی که منابع طبیعی در آن سهیم است بالا برده اند.

نقشبندی با اشاره به نقد‌های منصفانه و اطلاع‌رسانی به موقع این خبرگزاری درعملکرد دستگاه‌های مختلف بویژه منابع طبیعی افزود: بدلیل همین اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مناسب شاهد فرهنگسازی بالایی در بین مردم استان هستیم و مشارکت مردمی در حوزه حفاظت از منابع طبیعی در حال افزایش است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان آتش سوزی را یکی از مخرب‌ترین عوامل تخریب جنگل‌ها و مراتع عنوان کرد و افزود: متاسفانه برخی کشاورزان پس از برداشت محصول گندم، جو، کاه و کلش مزارع خود را آتش می‌زنند که علاوه بر وارد کردن آسیب‌های جبران ناپذیر به ساختار بیولوژیکی خاک، موجبات خسارت به عرصه‌های طبیعی را فراهم می‌کنند و با این کار بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری طعمه حریق می‌شوند.

او افزود: سوزاندن بقایای گیاهی زمین‌های زراعی پس از برداشت محصول ممنوع بوده وآتش زدن زمین‌های کشاورزی توسط کشاورز جرم محسوب می‌شود.

نقشبندی افزود:عامل بیش از ۹۰ درصدآتش سوزی ها‌ی طبیعت ناشی از خطای انسانی است، اما سهوی یا عمدی بودن بیشتر این آتش‌سوزی‌ها هنوز مشخص نیست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان در ادامه خواستار اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه خاصیت وفواید منابع طبیعی در بین مردم شد وگفت: رسانه‌ها با ایجاد حساسیت، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی نقش تعیین کننده‌ای در جلب و همراهی جوامع محلی با دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی مربوط به حوزه منابع طبیعی در استان دارند.

شاهین فرهاد مدیرباشگاه خبرنگاران جوان مرکز سنندج نیز در این دیدار گفت: ارتقاء سطح آگاهی و فرهنگ عمومی در راستای مشارکت مردم در حفاظت پایدار از عرصه‌های منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

او با بیان اینکه نهادینه کردن باور و فرهنگ حراست و حمایت از منابع طبیعی نیازمند همت متولیان، آحاد مردم و رسانه‌هاست، افزود:اصحاب رسانه، منابع طبیعی وجهادکشاورزی سه ظلع فرهنگسازی به منظورجلوگیری از آسیب‌های ناشی از آتش سوزی در مراتع وجنگل‌ها هستند.

انتهای پیام/م

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ