کد خبر: ۷۴۵۰۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
کد خبر : ۷۴۵۰۱۲۸

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری مشهد گفت: رعایت محدودیت‌ها نقش مهمی در شیب نزولی فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در این شهر داشته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری مشهد گفت: طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، آرامستان‌ها از ۲۳ تیر ماه امسال دوباره بسته شدند و مراسم دفن با تعداد محدودی از بستگان انجام می‌شود اما برخی شهروندان در مقابل بسته شدن آرامستان‌ها مقاومت می‌کنند و با درگیر شدن با نیروهای انتظامات فشار کار را مضاعف می‌نمایند.

او افزود: روزی نیست که نیروهای انتظامات دچار برخورد فیزیکی با شهروندان نشوند لذا از شهروندان می‌خواهیم برای حفظ سلامت خود و سایرین از مراجعه به آرامستان‌ها خودداری کنند تا با رعایت محدودیت‌ها و مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا، زنجیره شیوع این ویروس قطع شود.
 

بیشتربخوانید


مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری مشهد ادامه داد: اجرای محدودیت‌ها از ۲۳ تیرماه، نتایج مثبتی داشته و شیب تعداد فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا در این شهر نزولی شده ‌است.

حجت‌الاسلام مهدوی دامغانی بیان کرد: عملیات غسل و کفن فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در بهشت رضوان انجام می‌شود و برای تسریع در روند کار شهروندان، سردخانه و سالن‌های غسل این آرامستان تجهیز و تقویت شده‌ است.

او تصریح کرد: حدود ۳۵ نفر در آرامستان بهشت رضوان و بیش از ۱۲۰ نفر در سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد در ارتباط با کرونا فعالیت دارند و فشار مضاعفی را تحمل می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری مشهد تاکید کرد: تاکنون بیش از ۲۰ نفر از کارکنان این سازمان به کرونا مبتلا شده‌اند لذا از شهروندان می‌خواهیم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی زمینه قطع زنجیره انتقال این بیماری و عادی شدن شرایط را فراهم کنند.
 
انتهای پیام//ف.س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ