کد خبر: ۷۴۵۰۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
کد خبر : ۷۴۵۰۲۷۹

رئیس‌جمهور لبنان طی سخنانی تاکید کرد که احتمال دخالت‌های خارجی از قبیل بمب‌گذاری و برخورد موشک در انفجار بندر بیروت وجود دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از راشا تودی، میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان ضمن تاکید بر اینکه همچنان علت انفجار روز سه‌شنبه در بیروت نامشخص است، گفت که احتمال دخالت یک عامل خارجی در انفجار مهیب در بندر بیروت وجود دارد.

رئیس‌جمهور لبنان طی سخنانی در روز جمعه تاکید کرد که تحقیقات در خصوص علت انفجار آغاز شده و به زودی مشخص خواهد شد که آیا این سانحه به علت بی‌دقتی در نگهداری مواد محترقه بوده و یا مداخله یک عنصر خارجی منجر به این سانحه شده است.

رئیس‌جمهور لبنان، تاکید کرد که احتمال دخالت خارجی از طریق موشک و یا هر چیز دیگری در این انفجار وجود دارد. عون افزود: «برای مشخص‌شدن علت انفجار، تصاویر و فیلم‌های ماهواره‌ای نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت».

رئیس‌جمهور لبنان همچنین گفت که انفجار در بندر بیروت، تبعات بسیار سختی برای اقتصاد لبنان داشته و روند بازسازی آن باید هر چه سریعتر آغاز شود. وی همچنین تاکید کرد که هیچ کسی در لبنان مصون از تحقیقات نیست.

وی افزود که هیچ چیزی بازماندگان حادثه انفجار در بندر بیروت را آرام نمی‌کند مگر اینکه عاملان انفجار به سزای اعمال خود برسند.

عون تأکید کرد: «لبنان اکنون با تغییر و تجدید نظر در سیستم سیاسی خود روبرو است. البته این اتفاق نمی‌تواند سریع روی دهد، بلکه به زمان بیشتری نیاز دارد».

در انفجار مهیب در بندر بیروت در روز سه شنبه، تاکنون بیش از ۱۵۵ نفر جان خود را از دست داده و هزاران نفر نیز مجروح شدند. آمار مجروحین به حدی بالا بوده که ظرفیت بیمارستان‌های لبنان پر شده است. شدت انفجار به حدی بوده که ساکنین جزیره قبرس در فاصله بیش از ۲۵۰ کیلومتری از در بیروت هم انفجار را حس کرده‌اند. ساکنان اردن نیز گفته‌اند که در ابتدا تصور کرده‌اند، زلزله‌ای در این کشور روی داده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ