کد خبر: ۷۴۵۰۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
کد خبر : ۷۴۵۰۸۰۸
فتحیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد؛

مشاور وزیر بهداشت گفت: یکی از مسائل مهم متصل نبودن نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور است که باید این مشکل برطرف شود.

سردار نصرالله فتحیان مشاور وزیر بهداشت و مدیر هماهنگی بین دستگاه‌ها در ستاد مقابله با کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در حال حاضر  دارو درمانی و بستری بیماران کرونایی در منزل افزایش پیدا کرده است. اما  به دلیل اینکه برخی از مردم بیماری کرونا را جدی نگرفته و عادی انگاری در بین آن‌ها رواج پیدا کرده است برخی استان ها  در وضعیت قرمز و هشدار قرار گرفته اند.

او ادامه داد:  متاسفانه به دلیل پر شدن تخت های بیمارستانی و خستگی کادر درمان شاهد بروز مشکلات احتمالی در آینده خواهیم بود. مردم باید همکاری بیشتری با وزارت بهداشت و کادر درمان داشته باشند.

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: یکی از مسائل مهم متصل نبودن نقاهتگاه های مخصوص بیماران کرونایی  به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سراسر کشور است. باید این موضوع  به طور کامل برطرف شود.

بستری ۸۰۵ نفر در  نقاهتگاه های کشور

فتحیان ادامه داد: در حال حاضر ۸۰۵ نفر در  نقاهتگاه های کشور بستری هستند و معتقدم که باید  نگاه و توجه جدی نسبت به نقاهتگاه های مخصوص بیماران کرونایی داشته باشیم؛ زیرا این گونه مراکز می توانند در جهت رفع کمبود احتمالی تخت های بیمارستانی کمک حال بیمارستان ها و مراکز درمانی باشند.

مشابه وزیر بهداشت بیان کرد: تمام بیمارستان های نیروهای مسلح در زمینه ارائه خدمات بهداشتی- درمانی به بیماران کرونایی فعال هستند و حدود ۴ هزار تخت در این بیمارستان ها برای افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

فتحیان بیان کرد: در غربالگری مرحله دوم بیش از ۶ هزار نفر جزو  افراد پرخطر شناخته شده‌ و  حدود چهار درصد بیماران به دلیل وخامت  وضعیت جسمانی در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: امروزه باید  بسیج به عنوان ضابط در خصوص  نظارت بر رعایت مسائل بهداشتی معرفی شود.

فتحیان گفت: مردم باید توجه داشته باشند که با زدن یک ماسک ساده تا حدود ۹۰ درصد از خود در برابر بیماری کرونا محافظت می کنند.


بیشتر بخوانید


او افزود: امروزه نیروهای طرحی بار سنگینی از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی  بر دوش می کشند. معتقدم باید توجه بیشتری به نیروها شده و حمایت های لازم از آن‌ها انجام گیرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ