کد خبر: ۷۴۵۱۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
کد خبر : ۷۴۵۱۰۹۶

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: هسته اصلی مفهوم گام دوم انقلاب تمدن‌سازی جدید اسلامی است که این تمدن سازی بدون حضور حوزه علمیه، طلاب و علما امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم  نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی   در مراسم عمامه گذاری طلاب مدارس دینی تبریز با بیان اینکه حوزه‌های علمیه مرکز آموزش اسلام و تعمیق آن در جامعه هستند گفت: امروز حوزه علمیه مثل گذشته جدا از مسائل و حوادث عالم نیست و طلاب جوان طلائیه‌دار گام دوم انقلاب هستند و در پیش‌برد حرکت انقلاب در گام دوم نقش مهمی خواهند داشت.

او  افزود: شناساندن معارف دینی به مردم بخشی از وظایف طلبه است و بخش دیگر این وظیفه، محقق کردن معارف دینی در متن زندگی مردم است.

او  با بیان اینکه حوزه، مرکزی است که عالم دینی پرورش میدهد ادامه داد: طلاب شاگردان مکتب اهل‌بیت و ره‌پویان همان راه، هستند که همواره با انرژی بخش و نشاط آوری و با تسلط بر معارف اسلامی برای تحقق اسلام وارد میدان عمل شود.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خطاب به طلاب با تاکید بر اینکه فقه و درس خواندن را کاملاً جدی بگیرید گفت: تحصیل اصلی‌ترین وظیفه طلبه است که کار را باید متقن و خوب انجام داد؛ درس را باید خوب خواند؛ اخلاق را باید رعایت کرد؛ تدین را باید در زندگی خود اصل دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم  افزود: رعایت زی طلبگی، ادب و اطاعت از بزرگان حوزه‌ها و مراجع تقلید از وظایف مهم طلاب است و بزرگان حوزه نیز در مقابل طلاب جوان، حلم و تحمل داشته باشند.

او  ادامه داد: امروز باید با اخلاص و با تلاش و با جهاد حرکت کنیم تا در جامعه ثمر داشته باشیم این عمل ماست که تأمین کننده و تعیین کننده‌ی آینده و آثار و ثمرات ما است.

او تصریح کرد: طلبه باید خودش را با شرایط و امکانات و پیشرفت‌های زمان هماهنگ کند؛ همین درس را بخواند، همین علم را بیاموزد، همین سلوک اخلاقی و معنوی را داشته باشد؛ اما از ابزار‌های روز جهان هم استفاده کند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه طلاب باید با معارف روزگار خودشان آشنا بشوند و علوم روز را بشناسند گفت: البته این به معنای آن نباشد که درس‌های خودشان را رها کنند. برنامه‌های حوزه باید فراگیر باشد و به قدر لازم و کافی طلاب را آشنا کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم با بیان اینکه بصیرت یعنی داشتن آگاهی و مطلع شدن از حوادث و اتفاقات دیروز، شناخت حال و پیش بینی برای آینده است، تصریح کرد: در این شرایط باید با بصیرت افزایی مراقب باشیم تا فریب ظاهرسازی و زبان‌بازی دشمنان را نخوریم و کاری نکنیم تا دشمن خبیثی که از در رانده شده، این بار از پنجره وارد شود.

در این مراسم ۱۹ نفر از طلاب به لباس روحانیت ملبس شدند.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ