کد خبر: ۷۴۵۱۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
کد خبر : ۷۴۵۱۶۲۳
معاون بانکی و بیمه وزارت اقتصاد خبر داد:

معمار نژاد گفت:بانک‌ها ۵٠ درصد ارزش روز سهام عدالت را به عنوان وثیقه و با زمان باز پرداخت سه ساله پرداخت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس معمارنژاد معاون امور بانکی وزارت اقتصاد در نشست خبری درباره ارائه کارت اعتباری و تسهیلات بانکی با وثیقه گذاری سهام عدالت اظهار کرد: نقش بانک‌ها در تامین مالی بخش اقتصاد پر رنگ است.

وی افزود:در سال گذشته ٨٢.٧ درصد از تامین مالی اقتصاد مربوط به بانک‌ها بوده است و ٩.٣ درصد تامین مالی مربوط به بازار سرمایه و ٨ درصد به بازار بدهی اختصاص دارد.


بیشتر بخوانید


معاون امور بانکی وزارت اقتصاد بیان کرد: سهام عدالت اصولاً برای مردمی کردن اقتصاد طراحی شده است که با تاکید رهبر انقلاب و رئیس جمهور امکان آزادسازی آن امسال فراهم شد.

معمار نژاد افزود: انتظار داریم ارزش سهام عدالت افزایش پیدا کند. حتی اگر تسهیلات را مبتنی بر سهام عدالت اختصاص دهیم و نرخ آن ١٨درصد در سال باشد برای افراد با نیاز مالی مقرون به صرفه خواهد بود که سهام خود را وثیقه بگذارند.

او ادامه داد: امروز مصادف با ورود اولین شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس است.

معمار نژاد از آمادگی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات از طریق وثیقه گذاری سهام عدالت خبر داد.

معاون بانکی وزارت اقتصاد درباره مکانیزم اعطای تسهیلات از طریق وثیقه گذاری سهام عدالت گفت: مبنا کارت اعتباری مرابحه است که ابلاغی بانک مرکزی است، بانک‌ها ۵٠درصد ارزش روز سهام عدالت را به عنوان وثیقه گذاری و با زمان باز پرداخت سه ساله و نرخ ١٨ در صد پرداخت می کنند.

او درباره اصلاح نظام بانکی و ادغام بانک‌ها گفت: بانک‌های مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان ادغام شدند و بانک‌های انصار، کوثر و قوانین هم در آینده ادغام خواهند شد.

معاون بانکی وزارت اقتصاد در خصوص بانکداری الکترونیکی تصریح کرد: بانک‌ها فرآیند را به صورت کاملاً الکترونیکی آماده کرده اند و برخی نیز در حال آماده سازی هستند. سامانه بانک ملی کاملاً آماده است و نیاز به مراجعه حضوری نیست. بانک ملت هم در حال الکترونیکی کردن است.

معمارنژاد گفت: بانک صادرات، سپه و تجارت هم در حال آماده کردن زیرساخت‌ها هستند. در سامانه بانک ملی احراز هویت و ثبت درخواست و پرداخت به شیوه الکترونیکی انجام می‌شود.

او گفت: بر اساس آخرین آمار ۹۶ درصد از افرادی که درخواست فروش سهام عدالت خود را ارائه کردند وجوه را دریافت کرده اند و تنها ۴ درصد در شرایط تجمیع و فروش سهام عدالت قرار دارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ