کد خبر: ۷۴۵۱۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
کد خبر : ۷۴۵۱۷۵۸

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از کاهش چشمگیر وقوع حریق در منابع طبیعی استان از ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرشید سنجری جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ فقره حریق در عرصه‌های منابع طبیعی استان کرمانشاه به وقوع پیوسته، درحالیکه این تعداد در مدت مشابه پارسال ۴۸ فقره بود.

سنجری با بیان اینکه در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش ۲۸ درصدی سطوح دچار حریق در منابع طبیعی استان را شاهد هستیم، گفت: در جریان حریق‌های رخ داده در منابع طبیعی استان از ابتدای سال تاکنون ۱۱۰ هکتار از منابع طبیعی استان در آتش سوخته، در حالیکه سال گذشته تا همین وقت‌ها در مجموع ۱۲۹.۵ هکتار از منابع طبیعی استان طعمه حریق شده بود.

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ادامه داد: امسال بیشترین حریق را در مناطق مرتعی و مرتع مشجر شهرستان‌های غربی استان شامل اورامانات، گیلانغرب، سرپلذهاب و کرمانشاه داشتیم.

سنجری در ادامه با بیان اینکه امسال عمده حریق‌های حادث شده در منابع طبیعی استان در مناطقی غیراز مناطق بحرانی و نیمه بحرانی بوده، گفت: بیشترین حریق‌ها در مناطق مرزی رخ داده که نمی‌توانیم دخالت زیادی در آن‌ها داشته باشیم و به دلیل عدم دسترسی به مناطق مستعد حریق در آن سوی مرز در کشور همسایه عراق نمی‌توانیم طرح‌های احداث آتش‌بر و یا حذف سرشاخه‌های خشک را دنبال کنیم.

او ادامه داد: بر اساس آنالیز‌های پنج ساله ۲۵۵ نقطه بحرانی و نیمه‌بحرانی از حیث حریق در استان کرمانشاه شناسایی شده که اقدامات پیشگیرانه لازم برای مقابله با وقوع حریق و یا تلاش برای اطفای سریع حریق در این مناطق را انجام داده ایم، به نحوی‌که شاهد کاهش وقوع حریق در منابع طبیعی استان هم از نظر تعداد و هم از نظر سطوح هستیم.

به گفته سنجری آتش سوزی‌ها در منابع طبیعی استان کرمانشاه در پی گرم شدن هوا از اواسط خرداد شروع و معمولا تا اوایل آبان و همزمان با وقوع اولین بارش موثر ادامه پیدا می‌کنند.
انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ