کد خبر: ۷۴۵۱۹۹۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
کد خبر : ۷۴۵۱۹۹۹
گروه : سمنان » سمنان
معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور؛

مهدی جمالی نژاد گفت: در اجرای طرح سرمایه گذاری در مناطق محروم که میامی نیز در استان سمنان شامل آن می‌شود، عدالت بخشی، توسعه متوازن جمعیت و همچنین خدمات و امکانات برای همگان را مد نظر قرار داده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در نشست بررسی موارد و مباحث پیرامون مناطق کمتر توسعه یافته به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه سرمایه‌گذاری در مناطق و شهرستان‌های کمتر توسعه یافته، یکی از برنامه‌های مهم و کلیدی وزارت کشور است،گفت: وزارت خانه در اجرای این طرح که میامی نیز در استان سمنان شامل آن می‌شود، عدالت بخشی، توسعه متوازن جمعیت و همچنین خدمات و امکانات برای همگان را مد نظر قرار داده است.

او با بیان این کهن برای موفقیت در این حوزه و رسیدن به هم افزایی و همگرایی مطلوب در پیشبرد برنامه‌ها، برگزاری جلسات مستمر از این دست، امری ضروری است، افزود: استانداران به شهرستان‌های انتخاب شده در بحث مناطق کمتر توسعه یافته، توجه بیشتری داشته و در برنامه‌ها تمایز قائل شوند.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه مسئولان شهرستان‌ها نیز برای احصاء و معرفی ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و توانمندی‌های خود بکوشند، ابراز داشت: ارتقا امنیت سرمایه گذاران، حضور و استفاده از بخش خصوصی، بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، بهره‌گیری از حضور ارزشمند افراد خیّر مواردی است که در بحث توجه به مناطق کمتر توسعه یافته، مورد انتظار است.

انعقاد تفاهم نامه بین بسیج و وزارت کشور

معاون امور عمرانی استاندار سمنان نیز در این نشست، گفت: در استان سمنان شهرستان میامی به عنوانی پایلوت در این طرح معرفی شده است که خوشبختانه از پتانسیل‌های ارزشمند و غنی به خصوص در بحث معادن مس، منگنز و روی برخوردار است و با یک برنامه‌ریزی مطلوب و اجرای اقدامات اقتصادی مناسب، در مسیر توسعه قرار خواهد گرفت.

منوچهر فخری با بیان اینکه پیشنهاد شد تا در راستای اجرای هرچه مطلوب‌تر این طرح، ادارات کل در شهرستان‌های کمتر توسعه یافته، با استفاده از اعتبارات ملی یک پروژه شاخص تعریف و اجرا کنند، بیان کرد: انعقاد تفاهم نامه بین بسیج سازندگی و سپاه پاسداران با سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در خصوص همکاری در اجرای این طرح، یک اقدام ویژه محسوب می‌شود.

او افزود: بسیج سازندگی و سپاه پاسداران همانگونه که در بحث امداد رسانی زلزله و سیل به خوبی عمل کرده و اقدامات ارزشمندی از خود برجای گذاشتند، امیدواریم با ورود به این حوزه و استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود، بتوانیم در جهت رفع محرومیت‌ها گام برداریم.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ