کد خبر: ۷۴۵۲۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
کد خبر : ۷۴۵۲۱۴۷

بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان خراسان رضوی حضور مستمری در مقابله با این بیماری داشته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، شاپور بدیعی معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۱۲ مرکز رادیولوژی و سونوگرافی منتخب و پاک در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در سطح استان خراسان رضوی به مادران باردار خدمات ارائه می‌دهند.

او افزود: این مراکز در قالب ۱۱ مرکز خصوصی و یک مرکز دولتی به منظور انجام سونوگرافی و اسکن ویژه بارداری به مادران خدمات ارائه می‌دهند و لازم است پزشکان متخصص موارد را به اطلاع شهروندان برسانند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد به روند درمان بیماران کرونایی نیز اشاره وادامه داد: مراجعه مستقیم افراد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی زمینه انتقال بیماری را افزایش می‌دهد ضمن اینکه بیماران در معرض خطر عفونت‌های بیمارستانی نیز قرار می‌گیرند.

بدیعی بیان کرد: شهروندان در صورت ابتلا یا دارا بودن علائم مشکوک به کرونا پیش از هر اقدامی با شماره ۱۹۱ تماس بگیرند تا از طریق این سامانه به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت هدایت شوند و در صورت نیاز به خدمات تصویربرداری و پزشک متخصص به مراکز کلینیک تخصصی ارجاع شوند.

او تصریح کرد: بیماران در صورت نیاز از طریق مراکز خدمات جامع سلامت ویژه بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های مرجع کرونا ارجاع می‌شوند و در این مراکز درمانی نیز بیماران با توجه به شرایط بیماری در بیمارستان‌ها یا مرکز تکمیل درمان بستری خواهند شد.

بیشتر بخوانید


معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: با راه‌اندازی مرکز ۱۷۰ تختخوابی تکمیل درمان با نام "شهدای سلامت مشهد" با همکاری بسیج جامعه پزشکی، برخی از بیماران پس از دوره بستری در بیمارستان برای ادامه روند مراقبتی به این مرکز ارجاع می‌شوند و برخی دیگر نیز با تشخیص پزشک اورژانس و در صورت دارا نبودن شرایط مراقبتی در منزل بستری می‌شوند.

بدیعی اظهار کرد: در این مرکز دستگاه‌های اکسیژن و تخصصی هم پیش‌بینی شده و تیم پزشکی به صورت شبانه‌روزی در آن مستقر است.

انتهای پیام// ف. غ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ