کد خبر: ۷۴۵۲۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۳
کد خبر : ۷۴۵۲۴۷۶
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

جزی گفت: اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در کاهش فرسایش خاک و نفوذ پذیری آب به درون زمین تاثیر بسزایی دارد.

هوشنگ جزی مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مرتع و آبخیزداری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از تخصیص یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به پروژه آبخیزداری و آبخوان داری اظهار کرد: امسال از صندوق توسعه ملی حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه آبخیزداری و آبخوان داری مصوب شده که تاکنون تخصیص نیافته است.

وی افزود: امسال با تخصیص اعتبارات در حدود ۶۰۵ حوزه آبخیز که عمدتا از سال گذشته کار کردیم، پروژه‌هایی در دستور اجراست.

جزی ادامه داد: امسال در حوزه‌های بحرانی که سیل قابل توجهی از سال گذشته داشتیم، تمرکز عملیات را بیشتر می‌کنیم تا خسارت کمتری در سیل های آتی ببینیم.


بیشتر بخوانید


این مقام مسئول با اشاره به اینکه خسارت قابل توجهی به تاسیسات و جاده وارد شده است، بیان کرد: طی ۲ سال اخیر با وقوع سیل خسارت قابل توجهی به تاسیسات و جاده وارد شد که در تلاشیم با کمک استانداری و مردم نگاه ویژه تری داشته باشیم.

مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک ادامه داد: برای تصویب قانون خاک بحث آیین نامه اجرایی که توسط وزارت جهاد کشاورزی در دست اجراست، در تلاشیم تا توانیم بر موضوع خاک تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم.

به گفته وی، با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در مناطق کوهستانی در هر هکتار ۵۳۰ متر مکعب و در مناطق دشتی تا یک هزار میلیارد متر مکعب مدیریت سیلاب داریم.

جزی در پایان تصریح کرد: با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری به تناسب اعتبار می‌توانیم سهم بیشتری را در فرسایش و نفوذ آب به درون زمین داشته باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ