کد خبر: ۷۴۵۲۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
کد خبر : ۷۴۵۲۶۲۸

معاون مهندسی پژوهشی و فناوری وزارت نفت گفت: همه گواهینامه‎های کیفیت کالا و تجهیزات نفتی از سوی نهادصدورگواهینامه انجمن نفت IPICB صادر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید محمدزاده معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در آیین اهدای نخستین گواهینامه کیفیت کالا و تجهیزات صنعت نفت که صبح امروز در مهمانسرای نفت برگزار شد،گفت: استاندارد‌ها در توسعه اقتصادی و افزایش بهره‌وری کشور‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند و آثار اقتصادی آن‌ها بسیار مهم است.

او ادامه داد: وزارت نفت در موضوع استاندارد‌ها در سال‌های اخیر گام مهمی برداشته است. نهاد صدور گواهینامه صنعت نفت قرار است کار استاندار کیفیت تجهیزات نفت را در ایران انجام دهد.

محمد زاده افزود: مجوز نخستین نهاد صدور گواهینامه کیفیت محصول در صنعت نفت ایران تیرماه امسال دریافت شد.

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت اضافه کرد:امیدواریم با اعطای گواهینامه، محکم و استوار روی پای خود بایستیم.

او با اشاره به بازنگری در اساسنامه انجمن نفت و نهاد صدور گواهینامه تصریح کرد: نهاد صدور گواهینامه انجمن نفت ایران به طور مستقل طبق الزامات استاندارد‌های جهانی برای نهاد‌های صدور گواهی محصول ISO/IEC ۱۷۰۶۵ فعالیت می‌کند و با مستندسازی سامانه در ۶ ماه نخست سال ۹۶، فعالیت اجرایی صدور گواهینامه را از شهریور ماه ۹۶ آغاز کرده است.

محمدزاده تاکید کرد: همه فعالیت‌های نهاد صدور گواهینامه انجمن نفت براساس استاندارد بین المللی ISO/IEC ۱۷۰۶۵ است.


بیشتر بخوانید


در ادامه این برنامه علیرضا خاکی فیروز، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران گفت: کشور در شرایط کنونی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌روست و ضرورت داشت با کمال دقت موضوع استاندارد‌ها بررسی شود؛ نهاد گواهینامه کیفت کالا صنعت نفت نیز به دقت ارزیابی شد.

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران بیان کرد: به افرادی که در این مسیر قدم برداشتند، توصیه می‌کنم به تلاش خود برای نگهداشت و حفظ آن و اهدای آن به آیندگان تلاش کنند. امیدواریم روز به روز شاهد بهبود این نهاد آن باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ