کد خبر: ۷۴۵۲۷۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
کد خبر : ۷۴۵۲۷۲۲
زنگنه مطرح کرد؛

وزیر نفت گفت:همواره یکی از برنامه‌های وزارت نفت ساخت تجهیزات داخلی مورد نیاز صنعت نفت است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،بیژن زنگنه وزیر نفت در آیین اهدای نخستین گواهینامه کیفیت کالا و تجهیزات صنعت نفت که صبح امروز برگزار شد، گفت:اشتباه کوچک در بیروت باعث انفجار ۱۷۰۰ تن آمونیاک شد.

وی افزود:ما تجربه موفقی در مورد صنعت نفت داشته ایم به طوری که تعیین ساز و کار برای خرید تضمینی تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت  از اقدامات وزارت نفت است.

زنگنه بیان کرد: همواره ساخت داخل یکی از برنامه‌های کاربردی و اصلی وزارت نفت است که یکی از قرارداد‌های ما ساخت تجهیزات داخلی است که جز اولویت‌های ما قرار دارد.

وی گفت:آنچه که کشور امروز در صنعت نیرو و نفت مهم واقع شده، کالا‌های ساخت داخل است، خرید تضمینی محصولات صنعتی مورد نیاز صنعت نفت در دستور کار قرار دارد که طی آن خرید این کالا‌ها در اسناد مناقصه درج می‌شود و پیمانکاران اجازه واردات نخواهند داشت.

وزیر نفت ادامه داد: با وجود تحریم ها اعطای گواهی کیفیت به کالاهای داخلی لغو شد.


بیشتر بخوانید


منع قانون برای کمک مالی به تیم های وزارت نفت

زنگنه در خصوص حمایت وزارت نفت از تیم های فوتبال این وزارت خانه گفت: در واقع این تکلیف قانون است و قانون اجازه کمک مالی به تیم های لیگ برتری را نمی دهد.

او ادامه داد:از همه کسانی که در طی کردن این راه دشوار تلاش کردند تا شاهد اجرای نخستین نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن صنعت نفت باشیم، قدردانی می‌کنیم.

وزیر نفت گفت: سازندگان داخلی در سال‌های گذشته به دلیل تحریم نمی‌توانستند از استاندارد‌های بین‌المللی استفاده کنند.

او بیان کرد: ریسک در صنعت نفت بسیار زیاد است و یک اشتباه کوچک در این صنعت می‌تواند به یک فاجعه ملی تبدیل شود؛ بنابراین کسی خواهان آن نیست که بگوید از استاندارد استفاده نشود.

زنگه افزود: استاندارد ملی به این معنی نیست که ما می‌خواهیم اغماض کنیم بلکه مطابق استاندارد بین‌المللی حرکت می‌کنیم. احیای انجمن نفت نخستین گام در این مسیر بوده است.

او ادامه داد:ارتباطات ما با دنیا در حال حاضر ضعیف است، اما تشکیل این نهاد به معنی عدم ارتباط با دنیا نیست. این نهاد بین‌المللی باید با دنیا ارتباط داشته باشد.

وزیر نفت بیان کرد:از آرزو‌های من بود که نهاد صدور گواهینامه کیفیت محصول کالا و تجهیزات صنعت نفت تاسیس شود. یکی از اهداف این کار، حمایت از ساخت داخل است.

او ادامه داد: اعتقاد به ساخت داخل همواره اولویت وزارت نفت بوده است و در سال‌های اخیر کالا‌های زیادی در داخل کشور ساخته شده است.

زنگنه اضافه کرد:نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران نماد اقتصاد مقاومتی است.

او افزود: این اقدام گام مهمی برای توسعه فناوری ملی و حمایت از ساخت داخل با استاندارد‌های بین المللی خواهد بود.

زنگنه بیان کرد: با این کار راه را برای ساخت تجهیرات ایرانی باز می‌کنیم، زیرا دریافت استاندارد بعد از تحریم‌ها برای سازندگان ایرانی سخت‌تر شده است.

زنگنه تاکید کرد: صدور گواهی کیفیت هم جنبه‌های سخت افزاری و هم نرم افزاری دارد و با توجه به تغییراتی که در انجمن نفت ایجاد شده، نهاد بی طرفی است که اینکار را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ