کد خبر: ۷۴۵۲۷۲۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
کد خبر : ۷۴۵۲۷۲۹
گروه : سیاسی » دولت
سلطانی‌فر:

وزیر ورزش و جوانان گفت: طبق بیانیه گام دوم رهبر انقلاب، محور همه حرکت‌ها و تحولات در جامعه جوانان هستند.

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست وزرای کشور و ورزش و جوانان با مجمع سازمان‌های مردم نهاد و جوانان اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد جوانان در دولت یازدهم و دوازدهم از ۱۰۰ به ۳۲۰۰ رسیده امروز به یک شخصیت حقوقی پیدا کرده اند.

او افزود: توسعه نهاد‌های مدنی که موجب توسعه حضور مردم است را یکی از شاخصه‌های جامعه مردمسالار دینی دانست و ادامه‌داد: امروز جمهوری اسلامی پس از ۴۱ سال به همه دنیا اثبات کرده می‌شود یک حکومت دینی داشت و احزاب و گروه‌ها هم در زیر سایه آن فعالیت کنند و نهاد‌های مدنی و سازمان‌های مردم نهاد به فعالیت‌های خود بپردازند و در توسعه کشور نقش داشته باشند.

سلطانی فر با بیان اینکه موتور محرکه توسعه هر جامعه جوانان آن هستند، اظهار داشت: اگر در جامعه‌ای جوانان آن در صحنه باشند می‌تواند رشد توسعه سریعتر باشد. در بیانیه گام دوم انقلاب هم محور تمام فعالیت‌ها را جوانان قرار داده اند، بر این باور هستیم تمام تلاش خود را بکار گیریم تا بتوانیم جوانان را در عرصه‌های مختلف بکار گیریم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: ما مدیران آینده کشور را در سازمان‌های مردم نهاد تربیت می‌کنیم، ما در این سازمان‌ها ۱ میلیون جوان داریم، در این سال‌ها هر جایی که نیاز بوده این جوانان عاشقانه وارد شده اند و آمادگی دارند در همه صحنه‌های حاکمیت ملی نقش آفرینی کنند.

او اضافه کرد: در بحث‌های مربوط به کنکور در هیات دولت گفتیم آمادگی داریم همه فضا‌های ورزشی خود را در اختیار قرار دهیم و هم یک جمع یک میلیون نفری به کمک برگزاری آن بیایند.

سلطانی فر اظهار کرد: نقش نهاد‌های مدنی در امنیت سیاسی در تمام جوامع بر کسی پوشیده نیست، از میان ۱ میلیون نفر از جوانان مردم نهاد در اتفاقات سال‌های ۹۶ و ۹۸ حتی یک نفر دستگیر، زخمی و حضور نیافته است.

او خطاب به وزیر کشور گفت: درخواست ما همکاری بیشتر استانداران با جوانان سازمان‌های مردم نهاد است. تلاش کردیم مراکز شکوفایی و شناسایی استعداد‌ها را در استان‌ها انجام دهیم.

سلطانی فر افزود: امروز ۴۰۰ دفتر در کشور خدمات خوبی به زوج‌های جوان می‌دهند. همچنین خانه‌های جوانان ما در سال ۹۳ صفر بوده و الان به ۱۱۳ دفتر رسیده، اما تصمیم داریم به ۲۰۰ دفتر برسد.

وزیر ورزش و جوانان درباره وام ازدواج گفت: امسال تسهیلات ازدواج به ۵۰ میلیون تومان برای هر کدام از زوجین رسیده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ