کد خبر: ۷۴۵۲۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
کد خبر : ۷۴۵۲۸۰۶
رای الیوم:

تلاش رژیم صهیونیستی برای متهم کردن حزب‌الله در قضیه انفجار بیروت هم با نتیجه جنگ‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ مواجه خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه اینترنتی رأی الیوم، در تحلیلی نوشت: وضع کنونی در لبنان یعنی هرج و مرج سیاسی، شعله‌ور کردن ناآرامی‌های داخلی با آمدن شماری از تظاهرکنندگان به خیابان‌ها، استعفا‌های متعدد از دولت، افزایش شهدا و زخمی‌های فاجعه بیروت، وخیم شدن وضع گرسنگی، کرونا و فروپاشی اقتصادی نمی‌تواند ادامه یابد و باید تغییری ریشه‌ای به وجود آید، هرچند پرسش درباره چگونگی چنین تغییری و طرف‌هایی است که باید آن را رهبری کنند و نیز درباره سرعت و نتایج چنین تغییری.

سه طرف هم اکنون بر سر موضوع تغییر با یکدیگر درگیرند که هرچند بر سر هدف توافق دارند، اما درباره وسیله‌ها دچار اختلاف هستند:

  • طرف اول جریانی که خواستار تغییر با توسل به زور و از طریق مداخله خارجی است و ترجیح می‌دهد این مداخله نیز آمریکایی، اسرائیلی و فرانسوی با همکاری با ستون پنجم لبنان باشد که خودش را در حال حاضر برای چنین مأموریتی آماده کرده است.
  • طرف دوم برخی نیرو‌ها هستند که به پایبندی به فرمول دموکراتیک و حفظ هویت تکثرگرایی سیاسی در چارچوب یک پارلمان جدید باور دارند، پارلمانی که یک طبقه سیاسی جوان و جدید روی کار آورد و طبقه قدیمی فاسد را کنار بزند.
  • طرف سوم یک طبقه سیاسی سنتی است که خواستار تغییرات صوری است به گونه‌ای که سهمیه بندی سیاسی طائفه‌ای کنونی را حفظ کند، اما در عین حال اصلاحات ناچیزی که از حجم فساد بکاهد، انجام دهد. این طرف، پیشنهاد یک دولت ملی انتقالی داده است که وضع بد کنونی را مهار کند و برخی مسؤلان در بندر بیروت نیز به عنوان قربانی محاکمه شوند.

آقای حسان دیاب، نخست وزیر لبنان، پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را ظرف دو ماه آینده مطرح کرده است، پیشنهادی که نتیجهاش آمدن یک طبقه سیاسی و پارلمان جدید به عنوان یک گام اساسی در مسیر حل بحران و بازگرداندن بخشی از اعتماد از دست رفته به نظام سیاسی باشد، هرجند برخی طرف‌های سیاسی به سرعت با این راهکار مخالفت کردند.

بهانه مخالفان پیشنهاد دیاب آن است که تصویب یک قانون انتخاباتی جدید که بر اساس آن انتخابات پارلمانی برگزار شود، یک ضرورت است ضمن آنکه اجرای یک تحقیق جدی و مجازات همه عوامل سهل‌انگاری و سوء مدیریت نیز ضروری است. برخی نیز با چنین تحقیقی مخالفت می‌کنند و خواستار یک تحقیق بین‌المللی هستند تا حقایق نشان داده شود. آن‌ها در عین حال درباره اقدام نهاد‌های ملی لبنانی اعم از امنیتی و سیاسی برای عمل به این مأموریت ابراز تردید می‌کنند.

عطوان افزود: از نظر ما همه این فرضیه‌ها و تحرکاتی که خواهان سرنگونی دولت کنونی آقای حسان دیاب هستند، به سبب آن است که این دولت را دولت حزب‌الله می‌دانند. آن‌ها با فرضیه دست داشتن برخی قدرت‌های خارجی در فاجعه بیروت با هدف ایجاد خلاء سیاسی و قانونی که کشور را به سمت هرج و مرج و حتی جنگ داخلی سوق دهد، مخالفند.

بعید دانستن عنصر خارجی در انفجار بیروت در چارچوب نقشه شیطانی معرفی کردن مقاومت لبنان و استفاده از آن برای فراخوانی به منظور مداخله خارجی نظامی با هدف خلع سلاح حزب الله از طریق ترویج این مقوله همیشگی است که حزب‌الله، دولت در دولت شده است.

سردبیر روزنامه رای الیوم در ادامه نوشت: اسرائیلی‌ها در این انفجار، متهم اصلی هستند. آنان از طریق رهبران شماری از احزاب و برخی سازمان‌های امنیتی وابسته به این رهبران که اسرائیل را دشمن نمی‌دانند، از همه مسائل خرد و کلان لبنان اطلاع دارند. تعداد زیادی دوربین‌های رصد و دستگاه‌های شنود اسرائیلی در مکان‌های متعدد در لبنان در سال‌های گذشته شناسایی شده است، علاوه بر اینکه پهپاد‌های اسرائیلی روزانه بر فراز لبنان در پروازند و همه حوادث ریز و درشت را زیر نظر دارند. اسرائیلی‌ها اگر هم به صورت عمدی جلوی ورود ماده پرقدرت انفجاری نیترات آمونیاک و انبارسازی آن را برای زمان مناسب نگرفته باشند, اما معتقدیم از وجود ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیاک پرقدرت انفجاری اطلاع داشته‌اند که از هفت سال پیش در بندر لبنان انبار شده بود.

شاید برخی ما را به باور داشتن به نظریه توطئه متهم می‌کنند. ما همان کسانی هستیم که با همین اتهامات زمانی که با دروغ «تسلیحات کشتار جمعی عراق» مخالفت کردیم، روبرو شدیم و تأکید کردیم بیشتر بازرسان بین‌المللی که به دنبال این سلاح‌ها بودند، مزدوران آمریکایی از آب در آمدند. آمریکا بعد‌ها از این دروغ به عنوان بهانه‌ای برای حمله به عراق و اشغال بغداد استفاده کرد.

چنین اتهامی به ما ضرری نمی‌زند، زیرا برخی گزارش‌های خبری وجود دارد که رصد نمی‌شوند هرچند تهدیدات فرماندهان ارتش اسرائیل را برای نابودی لبنان و زیرساخت‌های آن به خصوص نابودی بندر بیروت مستند کرده است، بندری که می‌گویند برای قاچاق و انبار تسلیحات حزب‌الله به کار می‌رود. همچنین خبر‌هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه دولت اشغالگر اسرائیل تسلیحات جدید از جمله بمب‌های لیزری دارد که می‌تواند موجب آتش‌سوزی شود و انبار آمونیاک را در بندر بیروت منفجر کند و برخی سلاح‌های دیگر که تاکنون ناشناخته مانده است.


بیشتر بخوانید


شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا دیروز مصاحبه‌ای از سخنگوی شرکت صنایع مواد منفجره موزامبیک پخش کرد که قرار بود محموله آمونیاک موجود در کشتی مولداوی را دریافت کند که از گرجستان در حال حمل این بار بود. این سخنگو فاش کرد این محموله تنها محموله‌ای بود که به مقصدش نرسید و در شرایطی عجیب و بنا بر عللی نامشخصی رهگیری شد و محموله کوچکی هم نبود که گم شود.

او تأکید کرد این یک محموله بزرگ و امن‌ترین ماده باروت بود، زیرا برخی کشور‌ها میلیون‌ها تن از این ماده را استفاده می‌کنند و چنین انفجار‌هایی هم رخ نمی‌دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نخستین کسی بود که ماهیت انفجار را رسوا کرد و گفت نتیجه یک حمله بزرگ است، زیرا ژنرالهایش این مطلب را به او گفته‌اند. ما معتقدیم ترامپ که تردید داریم از موقعیت جغرافیایی لبنان یا مولداوی که این کشتی با پرچم آن در حرکت بود، اطلاع داشته باشد، بدون حساب این سخن را مطرح نکرد بلکه با استناد به برخی اطلاعاتی سخن گفت که سازمان‌های امنیتی اش بنابر جایگاهش به او داده اند.

هم دردی دروغین اسرائیل با فاجعه بندر بیروت و قربانیانش و آمادگی آن برای فرستادن کمکها، ما را به یاد آن جمله معروف می‌اندازند که ”آدم مشکوک خودش را لو می‌دهد“ یا جمله دیگری که می‌گوید ”مجرم نزدیک صحنه جرم جولان می‌دهد“. از چه زمانی اسرائیلی‌ها دل سوز ملت لبنان شده‌اند و ریخته شدن خون ملت لبنان برایشان ناراحت‌کننده است؟ در صورتی که همین اسرائیلی‌ها در حق لبنانی‌ها در قانا و بیروت مرتکب قتل عام شدند و جنوب لبنان را بر سر ساکنانش در جنگ سال ۲۰۰۶ میلادی ویران کردند.

خلاصه کلام اینکه با پیگیری تحولات کنونی لبنان به این نتیجه می‌رسیدم که یک سناریوی حساب شده برای بهره‌برداری از این فاجعه و به کارگیری آن برای یک هدف واحد و آن هم کشاندن حزب‌الله به یک جنگ منطقه‌ای ترسیم شده است تا این جنگ در شرایط خلاء سیاسی و هرج و مرج آغاز و به درگیری‌های داخلی در لبنان منجر شود، به همین علت تصادفی نیست که برخی شبکه‌های لبنانی و سعودی از همان لحظه اول انگشت اتهام را به سوی حزب‌الله نشانه رفتند و حزب‌الله را به دست داشتن در این فاجعه و مالکیت انبار‌های تسلیحاتی در بندر بیروت متهم کردند.

هر دلاری که به لبنان داده می‌شود، مشروط به آن است که حزب‌الله که در فهرست تروریسم قرار داد، موشک‌ها و تسلیحات خود را تحویل دهد. ممکن است کنفرانس کشور‌های کمک کننده (به لبنان) که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به آن دعوت کرده است و نیز میلیارد‌ها (دلاری) که در آن جمع می‌شود، به سرنوشت کنفرانس شرم الشیخ دچار شود که پس از تجاوز تابستان سال ۲۰۱۴ به نوار غزه برای بازسازی آنجا برگزار شد و، چون جنبش مقاومت (حاکم بر آنجا) حاضر نشد سلاح خود را کنار بگذارد، حتی یک دلار از این پول هم به غزه نرسید. امیدواریم اینگونه نباشد و ما اشتباه کرده باشیم.

حزب‌الله برای حفظ صلح داخلی در لبنان امتیازات زیادی داده است، برای جلوگیری از جنگ داخلی خویشتنداری زیادی از خود نشان داده است، مجبور به سکوت شده است، حتی از روی ناچاری با برخی از نماد‌های فساد همکاری کرده است در حالی که حزب‌الله خودش فاسد نیست و این کار را برای ثبات لبنان و امنیتش انجام داده است، اما طرف مقابل نه تنها از این موضع حزب‌الله قدردانی نکرده، بلکه برداشت نادرستی نیز کرده است. معتقدیم زمان آن فرا رسیده است که حزب‌الله خود را نقد و در خود بازنگری جامع کند، زیرا چاقو به استخوان نزدیک شده است و روز‌های آینده آبستن خطرات زیادی است.

در انتهای این مطلب آمده است: اسرائیل، صاحب ارتش شکست‌ناپذیر، نتواست حزب‌الله را شکست بدهد و آن را خلع سلاح کند و جام شکست را دو بار، یکی سال ۲۰۰۰ و دیگری سال ۲۰۰۶ میلادی سر کشید و معتقدیم شانس توطئه کنونی نیز بهتر از توطئه‌های قبلی نخواهد بود و روز‌های آینده این واقعیت را نشان خواهد داد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۰
در انتظار بررسی: ۰
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
اسراییل هر چه در چنته دارد رو میکند ولی هرگز به اهداف شوم خود نخواهد رسید.وان زمان دیر نیست تا محو اسراییل و تاریخش به زباله دانی ریخته شود .قدرتی که نتونه از یه گروه مردمیاونهم با اون دب دبه کبکبه و نوکر اربابش امریکا هر روز بیشتر و بیشتر حزبالله خاب از وشمانشون میگیره تا کاملا ان سیرت خبیسش نمایانتر بشود تا شاید کشورهای عربی بیدار بشن ببینن دوستی با فاسد جز فساد و تباهی هیچ سودی ندارد
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
اصلا نیاز نیست جای دوری برویم، فقط دو سوال .
سوال اول
چرا هر چه درگیری و قتل و غارت در کشورهای اسلامی در حال اتفاق افتادن است.
سوال دوم
چرا در برخی دیگر کشورهای اسلامی همه چیز گل و بلبل است.
جواب دادن را بعهده ی خودتان میگذارم تا نگویید که یکطرفه به قاضی رفته ام.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
جواب سوال اول: چون نقشه اسراییل بزرگتر (اودد یانون)‌ برای به هم ریختن این کشورها و تجزیه و درنهایت اشغال و ضمیمه کردن زمینهای این کشورهاست. جواب سوال دوم: اسراییل به نوکر و پادوی خائن نیاز داره و نمی‌تونه همزمان با همه این کشورها درگیر باشه مثل خاندان سعودی که عامل تروریسم و جنگ و تفرقه در منطقه‌اند. از طرف دیگه بالانس قدرت هم مطرحه مثلا امارات در برابر ایران هر چند همین کشورهایی که گفتی هم کلی مشکل فقر و تبعیض دارند. در ضمن این کشورهای مثلا به قول تو گل و بلبل هم در لیست قرار دارند و اگه کشورهایی که تن به خواسته‌های اسراییل ندادند روزی از سر راه برداشته شدند روز بعد بدون کوچکترین مشکلی کشورهای مثلا گل و بلبل هم از روی نقشه محو خواهند شد. محدودیت دید تا نوک بینی عاقبتی مثل لیبی و سوریه و بلکه بدتر داره
م.ه.د.ی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
اعلام همدردی و آمادگی کمک هر چه کشور خونخار و ضد بشری کافیست که بدانیم یک سناریو از پیش طراحی شده ای در حال اجراست.
شک نکنید.
فعلا مقصود ، حزب الله و لبنان بعنوان خط مقدم جبهه ی مقاوت و مقدم ترین تهدیدبرای اسرائیل است.
نیروی پیاده نظام آن نیز از قبل پیش بینی شده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
اگه میتونستند حزب الله رو از سر راه بردارند کل لبنان و به تبع اون کل کشورهای منطقه رو نابود کرده بودند. حزب الله نقشه‌های صهیونیزم جهانی رو نقض بر آب کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
هدف اونا انحلال دولت واشغال لبنان بود که محقق شد. حالا خدا بداد مقاومت برسه که با شیطان جهانی ووطنفروشان بیناموس درکشورهای اسلامی طرفه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
مقاومت حزب الله نباشه اسراییل به شدت هار میشه همه رو میدره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
خدا کند
باربد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
فان حزب الله هم الغالبون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
من اصلا حزب اللهی نیستم ولی واقعا نگران از دست رفتن لبنانم فقط خدا میدونه این اسراییل چقدررررر مکاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
حزب الله پیروز است ومردم مظلوم لبنان با حزب الله هستند
a
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
اقا یکی بگه چی شده قرار چی بشه ما که نمی دونیم به ما بگید
چرا این اسراییلو نابود نمی کنید بره از رو نقشه محو شه همه تقصیرات زیر سر اون پدر سوختس
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
به نام خداوند بخشاینده مهربان
سلام علیکم
این جنایت باید درست بررسی شود
اگر واقعا کار اسرائیل است ضربه ای دوبرابر
به این جنایت کاران خبیث وارد کنند
تاادب شوند..
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
یکی رفته یکی دیگه رو زده. بعد ما بریم ادبش کنیم؟ به شما چه ربطی داره؟ درود بر حزب الله. اینا میخواهند حزب الله رو مقصر بدونند...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
مطمئنا اگه جواب تجاوزات وکشتن جوانان مقاومت درسوریه توسط اسرائیل داده میشد. انفجاربیروت اتفاق نمیفتاد .ازین ببعد موشکهای دلیلای هسته ای چن کیلوتنی بیشتری درکار خاهد بود
سارا
|
Italy
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
به امید حق حزب الله پیروز خواهد شد وسید نصرالله حکومت را بدست خواهد گرفت آمین وصهیونیست های کودک کش نابود خواهند شد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
سید نصرالله حکومت را بدست خواهد گرفت??
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
به یاری حق این خباثت هابه جایی نخواهدرسید ومزدوران اینبارهم مثل گذشته سیلی وشکست خواهندخورد .خدا حافظ حزب الله ورزمندگان غیورش هست ونابودی دشمنان نزدیک است.حزب الله درقلب ماست ودروجود وخون ما همیشه خواهد ماند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
ای خدا شر اسراییل رو بخودش برگردون و مکرو و مکرالله فالله خیر الماکرین ای خدا تو دستشون رو رو کن نگذار خون این همه شهید پایمال بشه انشالا دستشون رو بشه چرا باید این اتفاق در لبنان و این ماده مال یه کشور دیگه شش سال اونجا بمونه با توجه به خطر زیادش .....
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
اصلا صددر صد کار اسراییل امریکا والسقوطه شک نکنید اما لبنان باید بیدار باشه تا کشورشون مثل سوریه عراق فلسطین نشه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
بخاطر پول و مقام چه کارا که نمیکنید افتادید به جان همدیگه مردم بی گناه هم به کشتن میدید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
اگه بحرف دانشمندان اگاهی مثل منو تو گوش بدن .هرگز درجهان خونی ریخته نمیشه.افرین دانشمند اگاه
بي نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
به ما چه
به شما چه
به تو چه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
فلسطینی ها همینطوری کشورشون رو از دست دادن گفت به من چه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
خیلی جالب هست بعد از 40 سال عده ای سعی میکنند تا اینگونه وانمود کنند که مسائل لبنان و سوریه و عراق و ... چه ربطی بما دارد در حالی که مسائل منطقه و جهان کاملا بهم مرتبط و مثل حرکات مهره های شطرنج هر اتفاقی در منطقه برکل کشورها تاثیر گذارمیباشد واساسا استکبار جهانی و اسرائیل نقشه های شومی برای کل کشورهای منطقه دارند و در اثر غفلت و حماقت و همکاری برخی از سران کشورهای اسلامی و با سرمایه مسلمانان منطقه یکی یکی کشورهای مسلمان منطقه را به آتش میکشند و به ویرانه تبدیل میکنند شما وضع کشورهای عراق ولیبی و افغانستان و یمن و سوریه ولبنان و... ببینید حال برخی خود را به خواب زده اند و میگویند این مسائل به ما چه ربطی دارد و این خود جای بسی تامل دارد . !!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
اینگونه بنظر می‌رسد هر زمان توانمندی های مومنین افرایش می یابد آزمونهای الهی نیز پیچیده تر و عنایات و جزای نیک الهی نیز بیشتر و گسترده تر میشود که نیازمند تلاش بیشتر و بهره برداری از عمق فکری بیشتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
شما به داد مردم خودتون برسید.
پاسخ ها
لبنان خاکریز اول
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
اتفاقا همین کارو داریم میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
مطمئن باشید کار خود اسرائیل است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
خب الان این وسط ما چیکاره ایم
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
این حرف شما قابل قبول نیست..اگر امروز حزب الله در لبنان زیر فشار گذاشته باشه، یعنی سپاه قدس زیر سوال رفته،یعنی خون حاج قاسم زیر سوال رفته، یعنی اسرائیل هر غلطی بخواهد میمونه بکنم...یا فکر کنم شما اسرائیل رو دشمن نمی دونی
ایرانی
| - |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
تو هیچکاره در خواب بمان
Iran
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
مشکل امثال شما اینه که دهان گشاد دارید و مغز کوچک ! خیلی سخت نیست بفهمی اگر حزب الله لبنان نبود اسرائیل و آمریکا تا الان ده ها بار به ایران حمله و ایران عزیز رو کلنگی کرده بودند نیازی نیست مذهبی باشی یا احساسی به این نظام داشته باشی همین که میهن پرست باشی بخاطر ایران هم شده باید سپاسگزار مقاومت حزب الله لبنان و .. باشیم وقت بیداری است هم میهن .. دشمنان ایران به چیزی کمتر از ویرانی ایران عزیز و نابودی منو تو ایرانی رضایت نخواهند داد .. پاینده ایران
ناشناس
| United States |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
هچیکاره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
شمر و یزید زمانه ات را بشناس !!!!!!!! شمر و یزید زمانه ات ، نتانیاهو و ترامپ هستند !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
به ترکیب سیاستمداران کشورهای در حال توسعه مثل لبنان دقت کنید هیچ موقع چهره جدیدی وجود نداره ...ولی در کشوری مثل آمریکا بعد از ۸سال چهره قدیمی مشاهده نمیشود ....چرا !؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
چرا نه!؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
تو آمریکا چهره جدیدی دیده نمیشه،‌ مهره جدیدی دیده میشه ولی اونایی که پشت صحنه همه چی رو کنترل می‌کنند یعنی افرادی با تابعیت کشور دیگه (لابی اسراییل)‌ همیشه در جای خود ثابتند. در ضمن آمریکاجونتون هم تاریخ مصرفش تموم شده همین صهیونیستها دارند از داخل متلاشیش می‌کنند
چرنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
رهبرم ؛ اطمینان دارم با درایت والای شما این توطئه هم نقش بر آب خواهد شد و لانه عنکبوت از همیشه سست تر خواهد بود.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
تمام این جنایات وهیاهوها کار جبهه کفر و شرک برای محو مقاومت و حزب الله است.ولی وعده خداست . ان حزب الله هم الغالبون. اما آیا خدا دوستانش را تنها می گذارد؟؟!!
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ