کد خبر: ۷۴۵۴۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
کد خبر : ۷۴۵۴۱۰۱

مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه گفت: با افزایش مصرف سوخت سی ان جی و برای صیانت از حقوق مصرف کنندگان طرح تشدید نظارتی بر نازل‌های عرضه سوخت مایع در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بررسی صحت عملکرد نازل‌های سوخت سوخت گاز طبیعی یکی از وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد است گفت:  به‌منظور حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و کنترل کمی این نازل‌ها، تمامی نازل‌های سوخت مایع (بنزین، گازوئیل، نقت سفید، گاز طبیعی) به صورت دوره‌ای آزموده می شود تا از هر گونه تخلف و ضرر و زیان از نظر کمی برای مصرف کننده جلوگیری شود.

او بیان  کرد: با توجه به افزایش مصرف سوخت CNG و همچنین صیانت از حقوق مصرف کنندگان طرح تشدید نظارتی بر نازل‌های عرضه سوخت مایع در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است، که از ابتدای امسال از تعداد ۶۷ جایگاه CNG بازرسی شده استان،  ۳۰۸ نازل فعال مورد آزمون قرار گرفته  و ۲۸۴ نازل آن تایید و مطابق با الزامات استاندارد و ۲۴ مورد آن نیز دارای  مردود اعلام شدند.

او افزود: ۲۴ نازل سوختی CNG که دارای مردود بودند از چرخه عرضه خارج و مدیرجایگاه ملزم به انجام رفع نواقص با هماهنگی بازرسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی شد و پس از انجام آزمون مجدد، در صورت انطباق با استاندارد، اجازه فعالیت داده شود.

نیازی یادآور شد: علاوه بر آزمون نازل‌های سوخت، تجهیزات فنی منصوبه جایگاه‌های CNG نیز مورد بازرسی قرار می‌گیرند که این امر به منظور انجام عملیات بازسازی و نوسازی مخازن سوخت، حفظ و ارتقای سطح ایمنی مصرف کنندگان و نیز حصول اطمینان از رعایت مندرجات استاندارد‌های از قبیل نصب سامانه آشکارساز و صحت عملکرد جایگاه‌های مذکور است.

او گفت: مصرف کنندگان هنگام حضور در جایگاه‌های عرضه سوخت گاز طبیعی (CNG) به نکات ایمنی عمومی از جمله: پیاده شدن سرنشینان خودرو، خاموش کردن خودرو هنگام سوخت گیری و اجازه دادن به اپراتور جایگاه  برای سوخت گیری و همچنین برچسب گواهی انجام آزمون نازل  از سوی اداره کل استاندارد توجه کنند و در صورت نداشتن این برچسب، موارد را از طریق سامانه گویای ۱۵۱۷ در طول شبانه روز و خط ارتباطی استانی ۴۵۱۷-۰۸۳ به اطلاع این اداره کل برسانند.

انتهای  پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ