کد خبر: ۷۴۵۴۱۹۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
کد خبر : ۷۴۵۴۱۹۷

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: ۲۳ مدرسه با ۹۸ کلاس درس در منطقه شعیبیه شوشتر ساخته شد.

علی قربانی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، با بیان اینکه وظیفه و رسالت این اداره ساخت، تعمیر، تجهیز، شناسایی و ارائه خدمات بهتر به مناطق محروم استان بوده تا عدالت آموزشی را در سراسر استان اجرا کنیم، گفت: یکی از مناطق محروم استان منطقه شعیبیه شوشتر است که با پیگیری‌های انجام شده، نظر کارشناسان و با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد برکت ساخت ۲۳ مدرسه با ۹۸ کلاس درس در این منطقه تصویب شد.

او در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد پروژه‌ها در منطقه شعیبیه به بهره برداری رسیده و دانش آموزان می‌توانند از این کلاس‌ها استفاده کنند، اظهار داشت: بنیاد برکت با اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال و دولت با تعهد اختصاص ۶۰ میلیارد ریال ساخت مدرسه در این منطقه را محقق کردند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا، وجود وسایلی مانند کولر و آب سردکن ضروری است که در این زمینه تفاهم نامه‌ای بین استانداری خوزستان و سازمان بازسای منعقد شده که در صورت تامین اعتبارات لازم، مدارس استان به ۱۰ هزار کولر و ۲ هزار آب سرد کن مجهز خواهند شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه خیران مدرسه ساز در سال ۹۹ برای ساخت بالغ بر ۳۰۰ کلاس درس جدید در خوزستان تعهد داده اند، گفت: امسال برنامه سازمان نوسازی، مشارکت حداکثری خیران مدرسه ساز است وهمچنین در بحث پروژه‌های نیمه تمام که از اولویت‌های اداره بازسازی است نیز نیازمند کمک خیران و استفاده از اعتبارات دولتی هستیم.

قربانی در خصوص پویش «آجر به آجر» که برنامه تحولی با مشارکت مردم و سازمان نوسازی مدارس کشوراست، بیان کرد: این پویش مردمی برای مشارکت همگانی در ساخت مدرسه است تا هرکسی با هر بضاعت مالی بتواند در امر مدرسه سازی مشارکت داشته و خیر مدرسه ساز باشد.

او در پایان اذعان داشت: کسانی که علاقه‌مند به مشارکت در امر مدرسه سازی هستند می‌توانند مبالغ خود را هر چند ناچیز به ۵۹۳۰۳۰۰۰۰۰۴۲ که شماره حساب بانک مسکن شعبه مرکزی اهواز  (به نام مجمع خیرین مدرسه ساز استان خوزستان) است، واریز نمایند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ