کد خبر: ۷۴۵۴۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
کد خبر : ۷۴۵۴۲۸۵

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر گفت:سال ۱۴۰۰، ۵۰ درصد مصرف مرغ در داخل تولید می‌شود.

به گزارش خبرنگار  اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اسکندری مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر در مراسم رونمایی از احیای مرغ آرین و کتاب مقابله با تحریم‌ها اظهار کرد: در حال حاضر با ۶ واحد بخش خصوصی به تولید و پرورش جوجه آرین همکاری داریم. گَله آرین در سال ۱۳۷۰ وارد کشور شد، اما بعد از آزادسازی صنعت طیور نژاد‌های دیگر وارد کشور شدند.

وی ادامه داد: اواخر سال ۹۸ حدود ۲۸ هزار قطعه آرین به سازمان اقتصادی کشور تحویل داده شد. پس از آن تیمی همراه با متخصصان در این زمینه تشکیل دادیم. همچنین وزارت جهاد و کشاورزی مجری طرح لاین آرین است.

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر گفت:سال ۱۴۰۰، ۵۰ درصد مصرف مرغ  مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

اسکندری بیان کرد: مرغ مادر این محصول در ۱۰ واحد عرضه می‌شود.پیش بینی می‌شود این طرح بتواند سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۰ حدود ۵۰ درصد از نیاز کشور به مرغ را برآورده کند. همچنین جوجه گوشتی آن از خرداد ۱۴۰۰ به بازار عرضه می شود.

این مقام مسئول گفت: به جوجه‌های اجداد وارداتی ارز وارداتی تعلق می‌گیرد. به طور مثال قیمت یک جوجه اجدادی با ارز دولتی حدود ۳۰۰ هزار تومان تمام می‌شود. همچنین دولت به دامدارانی که جوجه آرین را خریداری کنند، در مجموع ۱۶۰۰ میلیارد کمک می‌کند.

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر گفت:سالانه حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار انواع محصولات کشاورزی و خوراک دام وارد کشور می‌شود. این در حالی است که محصولات مذکور به راحتی در داخل کشور قابل تأمین است، اما عده‌ای تفکرشان معکوس شعار" ما می‌توانیم" است.

اسکندری تصریح کرد:الکتروموتور‌های ضد انفجار موجود کشور در گذشته در آمریکا تولید می‌شد، اما با کمک مهندسان جوان ایرانی مسیر تعمیر موتور‌ها آغاز کردیم و اکنون توانسته‌ایم به تولید موتور‌های ضدانفجار را در داخل کشور بپردازیم.

وی بیان کرد: مرغ مادر این محصول در ۱۰ واحد عرضه می‌شود.پیش بینی می‌شود این طرح بتواند سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۰ حدود ۵۰ درصد از نیاز کشور به مرغ را برآورده کند. همچنین جوجه گوشتی آن از خرداد ۱۴۰۰ به بازار می‌پیوندد. البته ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان به اجرای این طرح کمک می کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ