کد خبر: ۷۴۵۴۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
کد خبر : ۷۴۵۴۳۰۲

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه زنان موفق و کارآفرین کمتر به دنبال معرفی خود در جامعه هستند، گفت: این اداره کل به دنبال شناسایی زنان موفق و توانمند است تا در صورت نیاز از آن‌ها حمایت کند.

زنان موفق و کارآفرین باید معرفی شوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، صادق زاده مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: تلاش می‌کنیم از طریق ادارات مختلف از جمله آموزش وپرورش و دانشگاه ها، زنان موفق و کارآفرین را شناسایی کنیم و در صورت نیاز آن‌ها را مورد حمایت قرار دهیم.

او با بیان این که لازمه توانمندسازی زنان افزایش مشارکت آن‌ها در جامعه  است گفت: پیش نیاز مشارکت زنان در جامعه آگاه کردن آن‌ها است.

صادق زاده از رسانه‌ها خواست بیش از پیش توانمندی زنان کارآفرین، خانواده‌های موفق و زنانی را که در عرصه‌های مختلف توانسته اند موفق شوند، به جامعه معرفی کنند.

او گفت: توسعه پایدار زمانی به طور موفقیت‌آمیز محقق می‌شود که بر پایه مشارکت و همکاری تمام گروه‌های اجتماعی استوار باشد.

او افزود: مشارکت زنان یکی از شاخص‌های توسعه محسوب می‌شود و جایگاه زنان در توسعه پایدار تا جایی دارای اهمیت است که یکی از مهمترین شاخص‌ها در توسعه یافتگی در عرصه‌های مختلف محسوب می‌شود.

او با اشاره به راه‌اندازی سامانه رصد و پایش در هفته دولت گفت: با بارگذاری این سامانه، روند اجرایی شدن شاخص‌های عدالت جنسیتی در سطح استان و بخش‌ها رصد می‌شود.

صادق زاده افزود: با راه اندازی این سامانه خواهیم توانست با توجه به گزارشاتی که تمامی دستگاه‌ها در سطح استان ارائه خواهند داد، رصد و پایش انجام دهیم.

او با اشاره به بازدید خود از مرکز رشد دانشگاه تبریز گفت: جوانان ما اکنون از توان بالایی در حوزه‌های مختلف علمی و صنعتی به ویژه در حوزه ثبت اختراع و نوآوری برخوردار هستند که ضروری است این استعداد‌ها مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ