کد خبر: ۷۴۵۴۶۰۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
کد خبر : ۷۴۵۴۶۰۹
گروه : سیاسی » مجلس
نایب رئیس مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نیکزاد از برگزاری دومین جلسه پیگیری مشکلات شرکت هفت تپه فردا در مجلس خبر داد.

دومین جلسه پیگیری مشکلات هفت تپه فردا برگزار می‌شود/معاندان نظام از موضوع هفت تپه سو استفاده نکنندعلی نیکزاد، نایب رئیس مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بررسی موضوع شرکت هفت تپه اظهار کرد: در جلسه هفته گذشته مجلس که با حضور مسئولان دیوان محاسبات، برنامه و بودجه، سازمان تأمین اجتماعی و همچنین چندی از کارکنان این شرکت برگزار شد به صورت مفصل مشکلات آن را مورد بررسی قرار دادیم و قرار شد که با مساعدت سازمان تأمین اجتماعی دفترچه بیمه کارکنان شرکت هفت تپه تمدید شود.

وی افزود: قرار است که در جلسه فردا که ساعت ۱۷ عصر و به ریاست بنده در مجلس تشکیل می‌شود به موضوع شیوه عملکرد بخش خصوصی درباره شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پرداخته شود، هرچند که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی اهلیت متولی فعلی این شرکت را قبول ندارند.


بیشتر بخوانید


نیکزاد تصریح کرد: در جلسه چهارشنبه تا حصول نتیجه قطعی  برای حل مشکلات شرکت هفت تپه جلسات خود را ادامه می‌دهیم تا خواسته های کارگران مانند پرداخت حقوق، بیمه و کاشت سریع محقق شود.

نایب رئیس مجلس بیان کرد: متاسفانه وقتی شرکتی به بخش خصوصی واگذار می‌شود، کارکنان آن به جای خوشحالی عزا می‌گیرند در صورتی که طبق اصل ۴۴ باید بهره‌وری افزایش پیدا کند،  چرا که عموما بخش خصوصی باید حق و حقوق کارمندان را به شیوه صحیح تری بپردازد.

وی تأکید کرد: معتقدم که اگر شرکت‌ها به افراد دارای اهلیت واگذار شود کارمندان آن سطح بالاتری از رفاه را تجربه خواهند کرد، اما متاسفانه در اکثر موارد این‌گونه واگذاری ها  بحران بزرگی رقم می‌خورد.

نایب رئیس مجلس گفت: کارگران شرکت هفت تپه بسیار انسان‌های شریفی هستند و تنها حق و حقوق خود را مطالبه می‌کنند،  معاندان نظام سوء استفاده نکنند، چرا که این موضوع کاملا صنفی است.

نیکزاد تصریح کرد: نباید ۶۷ هزار تن تولید شکر در این کارخانه به ۲۷هزار تن می‌رسید و این افت تولید پس از واگذاری به بخش خصوص اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ