کد خبر: ۷۴۵۴۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
کد خبر : ۷۴۵۴۶۴۷

فرماندار گناباد گفت: هر گونه اغماض از تخلفات ساخت و ساز در گناباد از ناحیه هر مسئول و دستگاه اجرایی پذیرفته نیست و در صورت کوتاهی در این زمینه خودم به عنوان مدعی از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کنم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حامد قربانی فرماندار گناباد گفت: ساخت و ساز‌های غیر مجاز گناباد حاشیه‌نشینی و ساخت بنا‌های غیر مجاز از مشکلات مهم گناباد است .

او افزود: راه و شهرسازی باید در مناطق شهری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ۶۷ روستای بالای ۲۰ خانوار با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و حفاظت امور اراضی جهاد کشاورزی به صورت ریشه‌ای با تخلفات ساخت و ساز غیر مجاز برخورد کنند.

فرماندار گناباد ادامه داد: برای هر یک از بخش‌ها و دستگاه‌های اجرایی مربوطه طبق قانون و در چارچوب سازمانی وظیفه‌ای برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز تعریف شده است و باید مسئولان و دست اندرکاران به وظایف قانونی خود در این زمینه عمل و از پاسکاری آن به دیگر ادارات و سازمان‌ها خودداری کنند.

قربانی بیان کرد: وظیفه صیانت از زمین‌های کشاورزی در مناطق شهری و روستایی بر عهده امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی و نظارت بر ساخت و ساز‌ها در شهر‌ها بر عهده شهرداری‌ها و در روستا‌ها با دهیاریهاست و هیچ کم کاری در این بخش پذیرفته نیست و مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند و طرح مسائلی مانند کمبود نیروی انسانی برای نبود نظارت کافی بر ساخت و ساز‌های غیر مجاز و جلوگیری از افزایش این مشکلات قابل قبول نیست.

او تصریح کرد: برخی اشخاص با سوء استفاده از فقدان برخورد کافی با تخلفات این بخش اقدام به تفکیک و ساخت و ساز‌های غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی در گناباد می‌کنند.

فرماندار گناباد از شهرداری‌های این شهرستان خواست که با راه‌اندازی پلیس ساختمان نظارت بر ساخت و ساز‌ها در مناطق خود را تشدید کنند و دهیاری‌ها هم نظارت در این بخش را افزایش دهند.

قربانی اظهار کرد: ساخت و ساز‌های غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی به بهانه ایجاد اشتغال و تولید پذیرفته نیست و ما مخالف تولید و اشتغال نیستیم، ولی هر فردی که متقاضی کارآفرینی است باید موارد را به صورت قانونی از طریق دستگاه‌های اجرایی ذیربط پیگیری کند.

بیشتر بخوانید


او افزود: برخی اشخاص برای گرفتن مجوز‌های کشاورزی و دامداری به نوعی قانون را دور می‌زنند و به صورت غیر مجاز اقدام به ساخت و ساز برای واحد‌های خود می‌کنند.
 
انتهای پیام// ف.غ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ