کد خبر: ۷۴۵۴۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
کد خبر : ۷۴۵۴۷۴۳
سرپرست معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد؛

طهماسبی گفت: مقرر شد از طریق تعبیه سیستم‌های آب شیرین کن از جانب بخش خصوصی در منطقه چابهار کشت موز در این منطقه حدود دو هزار هکتار افزایش یابد.

 به گزارشصنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علی طهماسبی سرپرست معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: با تمهیدات انجام شده مقرر شد از طریق تعبیه سیستم‌های آب شیرین کن از جانب بخش خصوصی در منطقه چابهار کشت موز در این منطقه حدود دو هزار هکتار افزایش یابد.

سرپرست معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: جنوب ایران به ویژه منطقه چابهار محدوده بسیار مناسبی برای به عمل آمدن میوه‌های گرمسیری مخصوصا موز است چرا که این محصول علیرغم اینکه آب زیاد مصرف می‌کند، اما تنها گیاهی است که گردش نقدینگی آن به روز است و صاحب مزرعه موز دائم در حال برداشت و ارسال محصول به بازار است.
 
بیشتر بخوانید

وی ادامه داد: در همین راستا توسعه کشت موز در این منطقه در دستور کار است و مقرر گشته بخش خصوصی از طریق سیستم‌های آب شیرین کن در سطح وسیعی تولید موز را گسترش دهد.

طهماسبی ابراز کرد: در حال حاضر کشت موز در چابهار در وسعت ۴ هزار و ۵۰۰ هکتاری انجام می‌شود که پیش بینی شده با تمهیدات اخیر این میزان دو هزار هکتار افزایش یابد ضمن اینکه مزارعی که در کشت‌های جدید عملکرد و تراکم بسیار بالاتر نسبت به قبل با استفاده از فناوری‌های روز پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه مکران که مقام معظم رهبری نظر خاصی بر توسعه آن دارند برای سرمایه گذاری و توسعه کشت موز بسیار حائز اهمیت است بیان کرد: دولت برای احیای باغات این منطقه و همچنین به کار گیری سامانه‌های کنترل باد که به کشت محصولات یاری می‌کند تسهیلات مناسبی در نظر گرفته که در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ