کد خبر: ۷۴۵۵۰۷۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۶
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۶
کد خبر : ۷۴۵۵۰۷۶
گروه : کرمان » کرمان
مدیرکل ورزش کرمان اعلام کرد؛

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه جوانان پرچمداران اصلی بیانیه گام دوم انقلابند، گفت: این نشان می‌دهد چقدر رهبری نظام، به آینده‌ی کشور و نسل جوان امید دارند.

بازدید مدیرکل ورزش کرمان از موسسه راه و هدف شهدا

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، میثم پاریزی مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان در حاشیه‌ی بازدید از «موسسه راه و هدف شهدای استان کرمان» و دیدار با اعضای آن که با حضور نژاد زمانی سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان و هیئت همراه به مناسبت هفته تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی انجام شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای این سمن گفت: خدا را شاکرم که توفیق داد در مدت خدمتگزاری چنین روزی را در چنین مکانی که ذره به ذره، قدم به قدم و متر به مترش عشق و برکت است، حضور یابم، چرا که سمنی است که در نامگذاریش هم که راه و هدف شهداست، جای تأمل دارد.

او به بیان شاخص‌های وجودی شهدا پرداخت و افزود: شهدا عزیزترین دارایی، جانشان بود، که آن را تقدیم کردند و اکثراً در اوج جوانی، قدرت و هنگامه‌ای که می‌توانستند از زندگی دنیایی خود لذت ببرند، رفتند تا ناموسشان در امنیت باشد و این‌ها جای تأمل و تفکر دارد.

پاریزی به کار اعضای سمن "راه و هدف شهدا" اشاره و تصریح کرد: وقتی می‌بینیم جوانان در این شرایط و در این اوضاع، با اینهمه عشق، خلوص و تواضع کار می‌کنند، انگیزه‌ی ما برای کار مضاعف می‌شود.

او حضور در این سمن را یک کلاس آموزشی رایگان عنوان کرد و بیان داشت: تشکلی را تشکیل داده اید که جدای از نام و تفکراتش، متناسب با نیاز‌های جامعه، در هر جایی که احساس می‌شود، خلاء و آسیبی وجود دارد، کمک و سعی می‌کند، گوشه‌ای از درد مردم را تسکین دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: این تفکر در هیچ دستگاه حاکمیتی و در هیچ نهادی و ارگان دولتی نمی‌تواند وجود داشته باشد، چرا که همه‌ی ما به لحاظ دریافت حقوق و مزایا وابستگی داریم، ولی کاری که شما انجام می‌دهید، کار دل و همراه با عشق است.

پاریزی خطاب به اعضای این سمن افزود: شما نشان دادید، آدم‌هایی وجود دارند که با حداقل ها، مسائل و مشکلات را حل می‌کنند.

او تصریح کرد: کار شما تلنگریست برای ما که مسئولیت داریم و امیدواریم بتوانیم از چیزی که درس گرفتیم، درس پس دهیم.

پاریزی با بیان اینکه علاقه‌مند هستیم، ارتباط شما با حوزه معاونت جوانان اداره کل نزدیک‌تر باشد، بیان داشت: شما می‌توانید تأثیرگذاری خیلی خوبی را بر مجموعه سمن‌های ما داشته باشید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه متأسفانه، ما قبل از اینکه برای جوانان معروفی بسازیم، سعی می‌کنیم به دنبال نهی کردن از یک منکر باشیم، گفت: این خوب نیست، ما باید جوانانمان را بیاوریم و اینجا را که در جوار گلزار شهداست، ببینند، که قطعاً با دیدن این مکان، تفکرات و مکتب شهدا، خودش می‌تواند برای نسل‌های ما درس باشد.

پاریزی افزود: اینجا که در جوار گلزار شهداست، یک دانشگاه است، بدون اینکه کتابی تألیف شده باشد و بدون اینکه تدریس آکادمیکی صورت بگیرد، دنیایی درس به انسان القاء می‌شود و این تفکرات می‌تواند از شما به نسل جوان ما القاء شود.

او به اعضای این سمن توصیه کرد: بچه‌هایی را که به نوعی طرد می‌کنند، شما جذب کنید، چرا که این هنر شماست تا بر آن‌ها تأثیرگذاری داشته باشید.

او تصریح کرد: خیلی به آینده کشور امیدواریم، چرا که در کشوری که مزین به نام مقدس جمهوری اسلامی است و در زیر پرچم صاحب الزمان (عج) و با مدیریت، ولی امر مسلمین، رهبر فرزانه و حکیمی که خیلی از کشور‌های دنیا به داشتنش غبطه و حسرت می‌خورند، زندگی می‌کنیم.

پاریزی بیان داشت: امروز می‌بینم، ایشان با تمام تجربه ها، تفکرات و ارتباطات معنوی و الهی شان، بیانیه‌ای را صادر می‌کنند، تحت عنوان بیانیه گام دوم انقلاب و این فصل الخطاب به جوانان است و نشان می‌دهد چقدر رهبری نظام، امید به آینده‌ی کشور و نسل جوان دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: اگر ابعاد این بیانیه را مطالعه کنید، می‌بینید در بخش‌های زیادی از آن بر جوانان تکیه شده و جوانان پرچمداران اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستند و این رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند. به ویژه وظیفه‌ی وزارتخانه و اداره کل ورزش و جوانان که بخشی از کارش در حوزه جوانان است.

پاریزی افزود: وقتی شما را می‌بینم، قوت قلب می‌گیریم، چرا که افرادی را داریم که می‌توانند بازوان توانمند ما برای تفکرات و فرهنگ ناب اخلاقی و اسلامی باشند و این‌ها خودش می‌تواند زمینه ساز آینده‌ای روشن برای کشور و نسل‌های بعدی باشد.

او به بیان گزارشی از وضعیت سخت کشور در زمان هشت سال دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: امروز به نسبت گذشته، شرایطمان بسیار خوب است، چرا که امروز هم افراد با تفکر و خوبی داریم و هم جوانانی تأثیرگذار و کشور در بسیاری از منابع به خود متکی است، پس این‌ها ظرفیت هاییست که در کناره بهره گیری از توانمندی شما جوانان مستعد می‌تواند به بالفعل تبدیل شود.

پاریزی ابراز امیدواری کرد: از سوی دولت مردان و کسانی که در نهاد‌های حاکمیتی و دستگاه‌ها مسئولیت دارند، این اعتماد صورت گیرد و میانگین سن مدیریتی کشور کاهش پیدا کند، چرا که اعتماد به نسل جوان راهگشای بسیاری از مشکلات کشور است، به ویژه جوانانی که فرهنگ انقلابی و معنوی را اشاعه می‌دهند.

او بیان داشت: این تفکرات شما در کنار کار جهادی می‌تواند در تمام حوزه ها، بخش‌ها و حتی ورزش که امروز بیشترین خلاء آن، مسائل فرهنگیست، تأثیرگذار باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: علاقه مندیم از ظرفیت جوانانی مثل شما بیشتر استفاده کنیم و حوزه جوانان ما جای شما ست، پس برنامه و طرح بدهید تا ما به دنبال اجرایش باشیم.

پاریزی از اعضای این سمن خواست: استانمان را در زمینه مسال فرهنگی در کشور پررنگ‌تر نشان دهیم و تلاش کنیم در بسیاری از برنامه‌ها و طرح‌ها پایلوت کشور باشیم.

او افزود: همانطوری که امروز استان کرمان مفتخر به این است که سردار پورجعفری و سردار سلیمانی به عنوان چهره‌های بین المللی مقاومت در خاکش خوابیده اند، پس ما خودمان مدیون و وامدار هستیم تا در کنار هم، با برادری، هم افزایی، دوستی و تعامل برای پیشرفت مملکت و کرمانی آباد و آزاد تلاش کنیم.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ