کد خبر: ۷۴۵۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
کد خبر : ۷۴۵۵۳۴۲

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد بیشتر از هر رئیس‌جمهور دیگری به جامعه سیاه‌پوستان این کشور خدمت کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز مدعی شد بیشتر از هر رئیس جمهور دیگری غیر از آبراهام لینکلن به جامعه سیاهان خدمت کرده است.

او در این مصاحبه گفت: من بیشتر از هر رئیس جمهور دیگری، شاید غیر از آبراهام لینکلن، برای جامعه سیاهان کار کرده ام. ما پشتیبانی فوق‌العاده‌ای از آمریکایی‌های آفریقایی آفریقایی داریم.

منظور رئیس جمهور آمریکا فرصت‌های شغلی بود که برای آمریکایی‌های آفریقایی تبار ایجاد می‌شود. او اظهار داشت مناطقی که [سیاهان در آن اقامت داشتند] و برای ده‌ها سال هیچ سرمایه گذاری در آنجا نشده بود، روند توسعه را آغاز کرده اند و این امری باور نکردنی بود.

ترامپ در حالی سخن از خدمت به سیاهان آمریکا گفته است که با ورود او به کاخ سفید، نژادپرستی و خشونت علیه سیاهپوستان تشدید یافته است. سه سال پیش فعالان ضدنژادپرستی و گروه‌های راست افراطی در شارلوتسویل ویرجینیا با یکدیگر درگیر شدند.

در این درگیری‌ها یک خودرو شماری از تظاهرکنندگان را زیر گرفت که به کشته شدن ۱ نفر و مجروح شدن ۱۸ نفر منجر شد. محکوم شدن دیرهنگام این حوادث از سوی دونالد ترامپ و اینکه وی هر دو طرف را برای وقوع این خشونت‌ها مقصر دانست، انتقاد گروه‌های مختلف را به دنبال داشت.

از سوی دیگر، خشونت پلیس آمریکا علیه جورج فلوید، تبعه سیاه پوست که به قتل وی منجر شد، سر آغاز اعتراضات سراسری به نژادپرستی و خشونت علیه رنگین پوستان بود. نخستین واکنش ترامپ به این اعتراضات نیز پاسخ خشونت آمیز بود که موجب تشدید اعتراضات در سراسر آمریکا و برخی از کشور‌های جهان شد. او همچنین خواستار اعمال مجازات علیه افرادی شد که در جریان اعتراضات به مجسمه‌های کنفدراسیون‌ها آسیب می‌رسانند. ترامپ همچنین به واسطه اظهارات نژادپرستانه خود بار‌ها عنوان نژادپرست‌ترین رئیس جمهور آمریکا لقب گرفت.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ