کد خبر: ۷۴۵۵۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
کد خبر : ۷۴۵۵۳۵۸

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تنها ۶۰ درصد مردم استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و ۴۰ درصد همچنان نسبت به هشدار‌ها برای مبارزه با کرونا کم توجه هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حمیدرضا رحیمی دبیر قرارگاه مرکزی دانشگاهی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند کاهشی مبتلایان و بستری‌ها در هفته‌های گذشته ناشی از رعایت ۶۰ درصدی مردم در استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی بوده است.

او افزود: خراسان رضوی و مشهد همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، اما به نسبت هفته‌های گذشته تعداد مبتلایان و بستری‌ها روند کاهشی داشته است که ناشی از رعایت ۶۰ درصدی مردم در استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی بوده، هر چند که ۴۰ درصد از مردم همچنان نسبت به هشدار‌ها و توصیه‌های ستاد‌های ملی و استانی مبارزه با کرونا کم توجه هستند.
 

بیشتربخوانید

 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه اگر درصد رعایت مردم به بالای ۷۵ درصد برسد به طور قطع می‌توانیم مدیریت بهتری در زمینه‌کنترل و درمان بیماری کرونا داشته باشیم، ادامه داد: از مردم می‌خواهیم که هشدار‌ها و توصیه‌هایی را که به‌صورت مکرر از سوی ستاد‌های ملی و استانی مبارزه با کرونا اعلام می‌شود جدی بگیرند.

رحیمی از آمار بالای روزانه بستری‌ها در مراکز درمانی، مراجعات به مراکز بهداشتی و تماس‌های مردمی با سامانه تلفنی ۱۹۱ خبر داد و بیان کرد: همچنان تعداد مراجعه روزانه بستری بالای ۱۰۰ نفر بوده و مراجعه روزانه بیش از هزار نفر را هم به مراکز بهداشتی داریم، ضمن اینکه به‌طور متوسط روزانه بالای هزار نفر با سامانه تلفنی ۱۹۱ در ارتباط هستند و از مشاوران مستقر در پشت خطوط این سامانه راهنمایی لازم را می‌گیرند.

او تصریح کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی متناسب با شغل افراد و شست‌وشوی مکرر دست با آب و صابون به مدت ۲۰ تا ۴۰ ثانیه را همچنان به عنوان ۴ اصل پیشگیری از شیوع و انتقال ویروس کرونا می‌دانیم و کسی که این اصول را رعایت کند خود را از گزند این بیماری محفوظ نگه‌ می‌دارد.
 
انتهای پیام//ف.س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ