کد خبر: ۷۴۵۵۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
کد خبر : ۷۴۵۵۳۷۷

 مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی مرمت و احیای برج کبوترخانه و قیزقلعه سی خسروشاه را دو اولویت مهم این اداره کل در این شهرستان برای سال ۹۹ عنوان کرد.

برج کبوترخانه و قیزقلعه سی خسروشاه مرمت و احیا می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، حمزه زاده  مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در بازدید از بنا‌های تاریخی خسروشاه گفت: بخش خسروشاه از جمله مناطق فعال استان در حوزه گردشگری است.

حمزه زاده گفت: با توجه به اهتمام ویژه بخشدار و شهردار خسروشاه در راستای توسعه گردشگری و همچنین صیانت از مواریث تاریخی این منطقه، شاهد اقدامات موثری در این حوزه همچون ایجاد کمپ گردشگری در ورودی خسروشاه و همچنین پیگیری احیای ابنیه تاریخی، چون برج کبوترخانه، قیز قلعه سی و حمام اسفهلان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به نقش موثر کمپ گردشگری خسروشاه در راستای توسعه گردشگری این منطقه، گفت: کمپ گردشگری خسروشاه یکی از بهترین کمپ‌هایی است که توسط شهرداری این منطقه ایجاد شده که علاوه بر ارائه خدمات سرپایی، بهترین مکان برای ایجاد بازارچه صنایع‌دستی و معرفی آثار هنری هنرمندان خسروشاه برای گردشگران است.

او در مورد احیای برج کبوترخانه و ساماندهی قیز قلعه سی خسروشاه گفت: در راستای احیا و حفاظت از برج کبوترخانه خسروشاه، طرح مرمت و احیای آن توسط تیم تخصصی و فنی میراث فرهنگی ارائه خواهد شد، همچنین در خصوص منطقه پیرامون قیز قلعه سی پس از تعیین محدوده اقدامات لازم برای ساماندهی این منطقه تاریخی انجام خواهد شد.

حمزه زاده به لزوم تسریع در فرایند احیای حمام تاریخی اسفهلان و تعریف کاربری مناسب آن تاکید کرد و افزود: با توجه به اقدامات پیشین انجام شده در حوزه استحکام‌بخشی و ساماندهی این حمام تاریخی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان لازم است تا اقدامات مربوط به تعیین تملک بنای حمام و اراضی پیرامونی آن نیز انجام شود تا کاربری مناسب با نیاز منطقه برای بهره‌برداری از این ظرفیت ارزشمند تعیین شود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ