کد خبر: ۷۴۵۵۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
کد خبر : ۷۴۵۵۴۸۸

 رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: تلاش می‌کنیم عملیات بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز تا آغاز برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال به اتمام برسد.

بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز تا جشنواره فیلم فجر تمام می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، بلاغی رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی عملیات بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن، گفت: بازسازی پردیس  سینمایی ۲۹ بهمن با ۱۰ میلیارد تومان در حال انجام است یک سوم از این اعتبار از بودجه استانی و دو سوم دیگر نیز از اعتبارات حوزه هنری کشور جذب شده است.

او گفت: کار بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن به صورت رسمی از ۲ ماه گذشته آغاز شده است و تلاش می‌شود تا برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال به بهره برداری برسد.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: این پردیس به صورت مدرن بازسازی می‌شود و در آن برای اولین بار در تبریز از ویدیو پروژکتور‌های لیزری نسل جدید استفاده می‌شود و ۳ سالن آن نیز مجهز به سیستم صوتی دالبی خواهد شد.

بلاغی با بیان اینکه پردیس سینمایی ۲۹ بهمن پس از بازسازی به یک مجموعه فرهنگی تبدیل خواهد شد،گفت: پردیس فرهنگی سینمایی ۲۹ بهمن دارای سالن‌های ۱۴ نفره ویژه (vip)، سالن‌های ۸۰، ۹۰، ۱۲۰، ۱۵۰ و سالن بزرگ حدود ۵۸۰ نفره بوده و در آن علاوه بر پخش فیلم، محصولات فرهنگی عرضه می‌شود.

او گفت: پیش از این نیز، عملیات بازسازی پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز در سال ۱۳۹۴ توسط حوزه هنری استان آغاز شده بود که این پروژه در طول ۳ سال با ۳ میلیارد تومان اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت.

سینما ۲۹ بهمن تبریز در سال ۱۳۴۲ ساخته شده و در زمان حاضر با ۲ سالن دارای حدود یک هزار و ۹۵ صندلی است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ