کد خبر: ۷۴۵۶۰۹۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
کد خبر : ۷۴۵۶۰۹۷
گروه : فارس » شیراز

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس از راه اندازی پویش سراسری آماده باش برای مقابله با کرونا در هیئت ورزش‌های همگانی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سرویس پاک فطرت در نشست خبری، گفت: پویش سراسری «آماده باش»، خیزشی برای هیئت ورزش‌های همگانی استان بوده است که از ۱۰ مرداد آغاز شده و تا ۳۰ شهریور ادامه خواهد یافت، در این پویش ملی برای پیشگیری و مقابله با کرونا با بهره گیری از فضای مجازی استفاده می‌شود.

او افزود: رسالت اصلی هیئت ورزش‌های همگانی، ارتقای سطح سلامت جامعه و ایجاد نشاط و شادابی است و اینکه وضعیت فدراسیون ورزش‌های همگانی بعد از ۱۸ ماه در تیرماه ۹۹ از سرپرستی به انتصاب رئیس فدراسیون رسیده موجب خرسندی است.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس افزود: در سال ۹۸، پنج شهرستان فراشبند، لامرد، لارستان، فسا و بوانات بالاترین امتیاز در حوزه ورزش همگانی را در سطح استان به خود اختصاص دادند که موجب کسب مقام بالایی در کشور برای استان در این حوزه شد.

او اضافه کرد: در حوزه ورزش همگانی سال گذشته در فارس، شاهد برگزاری ۱۴۰۰ فعالیت ورزشی در کل استان بودیم که در حوزه‌های آموزش شهروندی، حوزه‌های تخصصی، کارگاهی، برگزاری مجامع استانی و جلسات فصلی تا پیش از شیوع کرونا، برگزاری پیاده روی‌های بزرگ خانوادگی در ۶ ماهه اول سال در شهر صدرا و شیراز و ... اجرا شد.

پاک فطرت عنوان کرد: هیئت ورزش همگانی فارس در دوران کرونا، فعالیت‌های مستمری برای مقابله با کم تحرکی و بی تحرکی رده‌های سنی مختلف در جامعه در پیش گرفته است که پویش «آوای ورزش در همسایگی» از اهم آنهاست.

او ادامه داد: در این پویش ملی سعی شده تا ساز و کار‌های مقابله با کم تحرکی و بی تحرکی به فضای خانه‌ها برده شود و با هماهنگی‌های لازم، مربیانی به مجتمع‌های مسکونی بزرگ در سطح شهر بروند و ورزش صبحگاهی و عصرگاهی برای ساکنان برگزار کنند.

پاک‌فطرت تاکید کرد: در این پویش، نیز که یک طرح ملی است از تمام ظرفیت‌های ورزشی و توان هیئت ورزش‌های همگانی در سراسر کشور برای پیشگیری و مقابله با کرونا با بهره گیری از فضای مجازی استفاده می‌شود.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس با اشاره به خروج فارس از مناطق کم تحرک در سال‌های اخیر گفت: با برگزاری برنامه‌های مختلف ورزشی همگانی، شاهد وقوع این پیامد مطلوب هستیم که در ارتقای سلامت جامعه نقش موثری دارد.

پاک فطرت با تاکید بر نقش موثر خبرنگاران و رسانه در حوزه ورزش‌های همگانی استان بیان کرد: اطلاع رسانی برای مشارکت مردم در برنامه‌های ورزش همگانی استان نقش فراوانی دارد و محور‌های همکاری تحقق پویش‌های حوزه ورزش همگانی، مردم و جامعه فعال است.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ