کد خبر: ۷۴۵۶۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
کد خبر : ۷۴۵۶۵۱۳

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: ۲۸۰۰ شغل ویژه معلولان و مددجویان تحت پوشش این نهاد در استان با پرداخت تسهیلات کرونایی تثبیت و حفظ شد.

۲۸۰۰ شغل ویژه مددجویان در آذربایجان‌شرقی با تسهیلات کرونایی حفظ  شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، صحاف مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی در بازدید از بخش‌های مختلف خدمات اداره بهزیستی شهرستان عجب شیر از افزایش چند برابری فعالیت‌ها در این اداره کل بعد از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت:این سازمان تسهیلاتی را در قالب وام‌های کم بهره و صندوق ولایت، ودیعه‌های مسکن بلاعوض و همچنین تسهیلات پایین با بهره ۱۳درصدی به مددجویان پرداخت کرده است.

او افزود: با توجه به شرایط امروز اقدامات زیادی در راستای کاهش فشار مالی افراد تحت پوشش و مراقبت از افرادی که در مراکز این مجموعه نگهداری می‌شوند، صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: هدف اصلی بهزیستی استان توانمند سازی افراد تحت پوشش و اشتغال زایی پایدار است و افرادی که تحت پوشش قرار گرفتند تا مدتی مستمری دریافت می‌کنند، اما در ادامه با مهارت آموزی و پرداخت تسهیلات مستقل و خودکفا می‌شوند.

صحاف به تسهیلات ویژه برای کارفرمایانی که مددجویان تحت پوشش بهزیستی را به کار می‌گیرند اشاره کرد و گفت: هر کارفرمایی که معلولان تحت پوشش را به کار گیرد مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کند و سقف این وام تا ۴۰ نفر و ۲ میلیارد تومان است و مدت زمان پرداخت نیز از پنج به هفت سال افزایش پیدا کرده که امتیازی مهم و مناسب برای کارفرمایان است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی همچنین به جذب تسهیلات بیش از ۲ میلیارد تومانی اشتغال زایی مددجویان در شهرستان عجب شیر در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی شده است که امسال در این شهرستان ۲ برابر سال قبل حدود ۴ میلیارد تومان برای اشتغالزایی پایدار مددجویان و معلولان تسهیلات پرداخت شود.

صحاف به ساختمان جدید الاحداث اداره بهزیستی عجب شیر اشاره کرد و افزود: برای این ساختمان ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده و ظرف ۲ سال بهره برداری می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه ۹ مرکز نگهداری سالمندان در استان وجود دارد افزود: جامعه به طرف سالمندی در حال حرکت است و در استان بیش از چهار هزار نفر سالمند وجود دارد که ما توانسته‌ایم در حدود ۳.۲۵ درصد جمعیت سالمندان معلول را تحت پوشش قرار دهیم.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ