کد خبر: ۷۴۵۶۸۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
کد خبر : ۷۴۵۶۸۸۴
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد:

استاندار خراسان رضوی گفت: همه ما در قبال شرایط اقتصادی کنونی مسئولیم و هر کسی در جایگاه خود باید به منظور عبور از مشکلات، نقش و اثر خود را ایفا کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در هشتمین مراسم سالانه معرفی و تجلیل از برند‌های برتر استان گفت: بخش خصوصی و به ویژه اتاق‌های بازرگانی باید مسیر مطالبه‌گری به ویژه در موضوع بهبود شاخص‌های کسب و کار را مجدانه پیگیری کنند.

او با تاکید بر اینکه بخشی از مشکلات جاری کشور، ماحصل رویکرد‌های غلط در داخل بوده است و همه چیز را نباید پای تحریم‌ها بنویسیم، افزود: از مجموع یازده شاخص موثر در سهولت فضای کسب و کار، تنها شاخص تجارت فرامرزی را می‌توان مستقیما متاثر از تحریم‌ها تلقی کرد، اما اگر وضعیت کشورمان در دیگر شاخص‌ها نظیر صدور مجوزها، پرداخت مالیات، ورشکستگی مطلوب نیست، دیگر نمی‌توان تحریم‌ها را دخیل دانست. به همین منظور، بخص خصوصی و به ویژه اتاق بازرگانی باید مطالبه گری جدی داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اگر روزی روند برنامه ریزی از رده‌های پایین به سمت بالا تعریف و محقق شود؛ امور مختلف نیز سامان می‌گیرند. به هر رو هر کدام از ما باید در جایگاه خود، نقش و اثرمان را ایفا و محقق کنیم.

رزم حسینی بیان کرد: امروز در بزنگاه دشوار تحریم‌های بین المللی قرار داریم و نیت دشمنان نظام از این تحریم‌ها نیز، هدف قرار دادن استقلال داخلی و اعمال فشار برای تسلیم کردن ایران است.
بیشتربخوانید


او با تقدیر از تلاش‌های بخش خصوصی در این ایام سخت، تصریح کرد: من خود را متعلق به بخش خصوصی می‌دانم. بهترین خانواده من بعد از دوران جنگ، بخش خصوصی بود و اگر روزی قرار باشد دولت‌های مختلف مشکلات را بدون حضور فعالان این عرصه تحمل کنند، هزینه بسیار سنگینی باید پرداخته شود.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: استعداد‌ها و سرمایه‌های اجتماعی و اقتصادی در ایران آن چنان عظیم است که اگر اراده‌ای آهنین وجود داشته باشد، شاهد اتفاقات ارزشمندی در حوزه‌های اقتصادی خواهیم بود. تحقق این مهم را امکان پذیر می‌دانیم چرا که این کشور قابلیت‌ها و شایستگی‌های فراوانی دارد.

رزم حسینی ضمن تبریک به صاحبان برند‌های برتر استان خراسان رضوی اظهار کرد: امروز شرکت‌های نامداری از این استان در حوزه بین الملل فعالیت می‌کنند و این مایه مباهات این خطه است. ایران متعلق به همه ما است و با تلاش و امید آفرینی می‌توانیم در کنار یکدیگر، اتفاقات بزرگی را محقق سازیم.

انتهای پیام//ف. ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ