کد خبر: ۷۴۵۷۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳
کد خبر : ۷۴۵۷۱۵۴

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز گفت: بهترین نوع مصالح اولیه برای آسفالت پایه آهکی است که این نوع مصالح در تبریز بسیار کم است، اما اطمینان می‌دهم که کیفیت آسفالت تولیدی شهرداری تبریز با کیفیت‌ترین آسفالت شمالغرب است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، کیفیت آسفالت تبریز همیشه یکی از سیبل‌های انتقادی بوده که شهروندان از آن گلایه داشته و دارند. در مقایسه با سایر شهر‌ها کیفیت آسفالت خیابان‌های تبریز وضعیت بسیار نامطلوبی دارد، به حدی که حتی مهمانان و مسافران به تبریز هم تنها نکته منفی که از شهر یاد می‌کنند همین وضعیت خیابان‌هاست. با این حال مسئولان شهرداری معتقدند که کیفیت آسفالت تولیدی این مجموعه قابل قبول است و مشکلات کیفیت شاید به پیمانکاران مناطق مربوط باشد.

بابک شریفی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز در خصوص کیفیت آسفالت تبریز اظهار داشت: موضوع تعیین کیفیت آسفالت تبریز مساله پیچیده‌ای است و باید از مرحله اولیه یعنی تامین مصالح تا نگه داری و نوع آسفالت‌ریزی را در نظر بگیریم.

او با اشاره به اینکه مصالح آهکی برای کیفیت آسفالت بسیار مناسب است، گفت: به عنوان مثال نباید کیفیت آسفالت تبریز را با شهری مانند اصفهان مقایسه کنیم، چون مصالح آهکی که پایه آسفالت با کیفیت است در تبریز بسیار کم است. آسفالت شهر شبستر بهتر از آسفالت تبریز می‌باشد، چون بهترین نوع مصالح برای آسفالت سیلیس است که در این شهر وجود دارد.

او  عنوان کرد: تولید این معدن هم محدود است، اما تمام تلاش ما این است که کیفیت آسفالت از بهترین نوع موجود باشد. البته برای اینکه یک نوع مصالح استفاده کنیم که طبق استاندارد‌ها باشد منتظر مجوز برداشت از یک معدن تازه خریداری شده هستیم.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز با بیان اینکه کیفیت متفاوت آسفالت در شهر به خاطر نوع مصالح است، ابراز داشت: در خیابان‌های تبریز کیفیت و حتی رنگ آسفالت‌ها با هم متفاوت استکه به خاطر نوع مصالح است. البته پخت، شست‌وشو و محل نگهداری آسفالت هم در کیفیت آن تاثیر بسیاری دارد.

شریفی با گلایه از برخی اقدامات در تخریب آسفالت یادآور شد: در هنگام بارش برف بسیاری از شهرداری انتقاد می‌کنند که سریعا نمک پاشی انجام شود در حالیکه نمک پاشی آسفالت شهر را نابود می‌کند. آسفالت تولیدی شهرداری با کیفیت‌ترین آسفالت شمالغرب است و از این بابت به مردم اطمینان می‌دهیم، اما در مورد آسفالتی که پیمانکاران مناطق استفاده می‌کنند، نمی‌توانم اظهار نظر کنم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ