کد خبر: ۷۴۵۷۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
کد خبر : ۷۴۵۷۳۵۶

وزارت خارجه ترکیه با انتقاد از توافق میان ابوظبی و تل آویو گفت تاریخ امارات را به خاطر این مسأله نخواهد بخشید.

به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از المیادین، در پی توافق صلح میان ابوظبی با تل آویو، وزارت خارجه ترکیه با انتقاد شدید از این توافق، اعلام کرد تاریخ امارات را به خاطر این مسأله نخواهد بخشید.

وزارت خارجه ترکیه گفت: تاریخ از امارات بخاطر شیوه اش در امضای این توافق، نخواهد گذشت.

وزارت خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد: ملت و دولت فلسطین حق دارد پاسخی قوی به توافق امارات و اسرائیل بدهد.

گفتنی است امارات و رژیم صهیونیستی در روز پنج‌شنبه از توافق ننگین و به گفته خود تاریخی در جهت عادی‌سازی کامل روابط دیپلماتیک خبر دادند. پیش‌تر نیز نشانه‌هایی از روابط گرم، ولی پنهان تل آویو و ابوظبی وجود داشت، اما هیچگاه مورد اعلام رسمی قرار نگرفته بود.

این اقدام امارات واکنش‌هایی را از سوی نیرو‌های فلسطینی در پی داشت. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با انتقاد شدید از این مسأله، اقدام امارات را گامی بزدلانه و خنجری در پشت ملت فلسطین خواند.

حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: آنچه امارات از عادی سازی کامل روابط با رژیم صهیونیستی به آن دست زده، گامی بزدلانه است که تجاوزی آشکار به حقوق دینی- ملی و تاریخی ما در فلسطین را شکل می‌دهد و خنجری در پشت ملت فلسطین و نیرو‌های مقاومت به شمار می‌رود. این اقدام، تلاشی کور برای تأثیر گذاری روی مسیر مقاومت و مبارزه برای شکست اشغالگری و کسب حقوق ثابت ملی به شمار می‌رود.

همچنین حنان عشراوی، عضو ارشد سازمان آزادی‌بخش فلسطین، ساف نیز در پیامی توییتری اعلام کرد: رژیم اسرائیل از خلال مذاکرات محرمانه، پاداش خود را از امارات دریافت کرد.

همچنین عطا الله حنا، سراسقف کلیسای رم ارتدکس در قدس اشغالی با محکومیت این توافق، اعلام کرد: توطئه‌ها ضد ملت فلسطین تمامی ندارد؛ عادی‌سازی روابط و توافق امارات و رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ