کد خبر: ۷۴۵۷۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
کد خبر : ۷۴۵۷۵۸۶

جمعی از دانشگاهیان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور با ارسال نامه‌ای خطاب به ریاست دیوان عدالت اداری قدردانی کردند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،جمعی از دانشگاهیان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور با ارسال نامه‌ای خطاب به ریاست دیوان عدالت اداری، این مرجع قضایی را مظهر حمایت از آزادی‌های مشروع و حقوق عامه ملت ایران دانسته و از ریاست و قضات شریف و مستقل دیوان عدالت قدردانی کردند.

در این نامه آمده است: «اینجانبان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور که همواره خود را مکلف به تلاش علمی برای تحقق پیشرفت کشور عزیزمان، ایران اسلامی میدانیم، از جنابعالی و قضات مستقل و شریف دیوان کمال قدردانی را داریم».


در بخش دیگری از این نامه عنوان شده است: «دیوان عدالت اداری مظهر حمایت از حقوق عامه ملت ایران است و نشان داده است در مقابل خودسری‌های برخی کارگزاران که از اقتدارشان علیه شهروندان سوءاستفاده می‌کنند، تمام قد ایستاده و مانع روند‌های خارج از صلاحیت و نقض قانون شده است».

جمعی از دانشگاهیان کشور در ادامه نامه خود خطاب به ریاست دیوان عدالت اداری چنین نوشته‌اند: «ما اساتید دانشگاه‌ها در پرونده‌های مختلف این پاسداری از حقوق دانشگاهیان را فارغ از تعلقات سیاسی و اجتماعی که در جای جای ایران داریم، با تمام وجود دریافته‌ایم؛ به ویژه آنکه این پشت‌گرمی در اولین سال صدور بیانیه وزین گام دوم انقلاب به ما انرژی بیشتری برای تولید علم داده است».

در این نامه همچنین آمده است: «در موضوع بورسیه‌ها نیز دیوان عدالت اداری همانند گذشته در احقاق حق ذی‌حقان تمام قد ورود کرد؛ درحالیکه همچنان همان سیاسی کاری‌ها مانع از بکارگیری جوانان نخبه، وفق تعهدات وزارت شده و می‌شود و البته در مقابل جرات قضات دیوان، مجبور به تبعیت از قانون و احترام به حقوق قانونی مکتسبه جامعه فرهیخته ایران اسلامی شده‌اند».

در فراز پایانی این نامه عنوان شده است: «در پایان و مجددا از شما و همکارانتان سپاسگزاریم و از ساختار نظام قضایی چنین اهتمامی را انتظار داریم».

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ