کد خبر: ۷۴۵۷۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
کد خبر : ۷۴۵۷۷۴۷

بررسی‌های دقیق و اندازه گیری توسط دستگاه‌های پیشرفته سنجنده آلودگی صوتی نشان می‌دهد، در اکثر خیابان‌های مشهد تراز صوت بالاتر از ۷۰ دسی بل به ثبت رسیده که از استاندارد‌ها بالاتر است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: آلودگی صوتی یکی از مشکلات زیست محیطی کلانشهر‌ها محسوب می‌شود که می‌تواند اثرات زیانباری بر سلامت جامعه داشته باشد.

او افزود: به همین منظور برای حفظ سلامت شهروندان مقادیر شدت صوت در مشهد به دو شکل ایستگاه‌های سنجش صوت ثابت و دستگاه‌های پرتابل پایش و اندازه گیری می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: مکان‌یابی محل استقرار ایستگاه‌های سنجش صوت و برداشت‌های موردی "پرتابل"، بر اساس نتایج مطالعات علمی که به صورت ویژه در این خصوص صورت گرفته، انجام شده است و بر این اساس درمرحله اول، ۵ ایستگاه ثابت سنجش شدت صوت خریداری و در محل‌های خیابان مفتح، چهارراه شهدا، مصلی و میدان ۱۵ خرداد نصب گردیده است.

یعقوبی با اشاره به اینکه میزان شدت آلاینده‌های صوتی در اطراف مراکز بهداشتی و درمانی توسط دستگاه‌های سیار سنجش صوت برداشت شده است، بیان کرد: ۴۵۰۰ نقطه برای برداشت میزان شدت صوت در اطراف مراکز آموزشی و درمانی انتخاب شده است که بر اساس اندازه گیری‌های انجام شده، میانگین شدت صوت در اطراف مراکز آموزشی ۶۰ دسی بل و میانگین شدت صوت در اطراف مراکز درمانی ۶۵ دسی بل ثبت شده است.
بیشتربخوانید


او تصریح کرد: براساس مصوبه هیئت دولت، استاندارد میزان شدت صوت برای مناطق مسکونی، ۵۵ دسی بل در روز و ۴۵ دسی بل از ساعت ۲۲ الی ۷ صبح، می‌باشد و این در حالی است که در اکثر خیابان‌های شهر مشهد تراز صوت بالاتر از ۷۰ دسی بل به ثبت رسیده است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد تاکید کرد: طبق برداشت‌های انجام شده میزان شدت صوت در ساعت ۱۱ و ۱۹ در بالاترین حد در این ۵ ایستگاه بوده است و همچنین در خرداد ماه کمترین میزان شدت صوت و در اسفند ماه بالاترین میزان شدت صوت در ایستگاه‌های یاد شده به ثبت رسیده است.

یعقوبی اظهار کرد: در برخی نقاط شهر که محل عبور خط پرواز هواپیما بر فراز شهر است، میزان شدت صوت از حد استاندارد بسیار بالاتر و به حدود ۱۰۰ دسی بل می‌رسد.

انتهای پیام//ف. ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ