کد خبر: ۷۴۵۷۸۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
کد خبر : ۷۴۵۷۸۱۲

دبیر کل حزب‌الله لبنان طی سخنانی به مناسبت سالروز پیروزی در جنگ ۳۳ روزه، به تشریح ابعاد این جنگ، انفجار اخیر بیروت و استعفای دولت لبنان پرداخت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان،  سید حسن نصرالله امروز جمعه، ۲۴ مرداد، به مناسبت سالروز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه سخنرانی کرد.

نصرالله در آغاز سخنرانی خود گفت: همیشه خداوند را به دلیل پیروزی در جنگ ۳۳ روزه شکر و از تمامی افرادی که در این حماسه نقش‌آفرینی کردند قدردانی می‌کنم.

شکست پروژه خاورمیانه جدید نتیجه راهبردی جنگ تموز بود

دبیر کل حزب‌الله لبنان با اشاره به این مطلب که رژیم صهیونیستی این جنگ را به لبنان تحمیل کرد، افزود: لبنان به تنهایی با ارتش رژیم اشغالگر که قوی‌ترین ارتش جهان محسوب می‌شود جنگید.

وی به شکست کشاندن پروژه خاورمیانه جدید که جنگ علیه لبنان جزئی از آن بود را نتیجه راهبردی جنگ تموز (جنگ ۳۳ روزه) توصیف کرد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: پروژه خاورمیانه جدید که از اشغال افغانستان و عراق آغاز شد ادامه یافت تا اینکه در لبنان ساقط شد. اسرائیلی‌ها برای اولین بار برای موجودیت خود احساس خطر کرده است.

جنگ تموز قواعد درگیری را به نفع لبنان تغییر داد

نصرالله در ادامه افزود: آثار شکست نظامی و روانی که رژیم صهیونیستی ۱۴ سال پیش دریافت کرد همچنان در این رژیم باقی است. جنگ تموز قواعد درگیری را به نفع لبنان تغییر داد و ماهیت واقعی اسرائیل و سطح ضعف در مجموعه آن را اثبات کرد. معادله‌ای به نام مقاومت وجود دارد که لبنان را از طریق معادله بازدارندگی حفظ کرده و هیچ جز آن نمی‌تواند لبنان را حفظ کند.

لبنان با معادله مقاومت قوی است

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: لبنان با معادله مقاومت قوی است از این رو می‌خواهند که از آن خلاص شوند و همواره پیشنهاد می‌دهند که مقاومت را رها کنیم. سخن از سلطه حزب الله بر زندگی سیاسی لبنان و بهانه دخالت در منطقه دروغ است. مقاومت مسئله وجود و هوایی است که تنفس می‌کنیم و آبی است که می‌نوشیم تا زنده بمانیم.

وی تاکید کرد: مقاومت برای لبنان و مردم آن تا زمانی که جایگزین قانع کننده‌ای وجود نداشته باشد شرط حیات است. هدف از تصمیم ما برای پاسخ به شهادت مجاهد شریف علی کامل محسن نمایش رسانه‌ای نیست بلکه تثبیت قواعد درگیری است. این تصمیم ما همچنان پاربرجاست و زمان مناسب آن فرا خواهد رسید؛ آن‌ها همچنان باید منتظر بمانند.

آنچه امارات انجام داد خدمتی انتخاباتی به ترامپ و نتانیاهو بود

نصرالله در واکنش به توافق امارات و رژیم صهیونیستی گفت: از اینکه حکام امارات با رژیم صهیونیستی عادی‌سازی کردند ما را غافلگیر نکرد؛ بلکه این اقدام در چارچوب روندی عادی بود که آنها از مدت‌ها پیش دنبال می‌کردند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان به این موضوع اشاره کرد که زمان اعلام توافق امارات و اسرائیل تاکید می‌کند برخی رژیم‌های عربی خادم آمریکا هستند. آنچه امارات انجام داد خدمتی انتخاباتی به ترامپ و شخص نتانیاهو بود. باید از اکنون تا انتخابات آمریکا منتظر اقدام مشابه دیگر رژیم‌های عربی با اسرائیل باشیم.

نصرالله گفت: تا زمان انتخابات، ترامپ به دوشیدن رژیم‌های حاشیه خلیج فارس هم از لحاظ مالی، هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ دینی در راستای خدمت به خود و دوستش نتانیاهو ادامه می‌دهد. روز به روز اثبات می‌شود که سخن برخی رسانه‌های خلیجی در مورد دشمن ایرانی بمب‌های دودزا برای صلح با اسرائیل بوده است. فروافتادن نقاب و علنی شدن پنهانی‌ها اتفاق خوبی است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: هنگامی که صفوف امت اسلامی از خیانت‌کاران و توطئه‌گران پاک می‌شود، هرچند دردناک، اما بسیار خوب است. اجماع عربی و طرح صلح عربی چه سنخیتی با توافق انفرادی امارات با اسرائیل دارد؟

حزب‌الله روایتی در مورد انفجار بیروت ندارد

سید حسن نصرالله  بر این موضوع تاکید کرد که حزب‌الله روایتی در مورد انفجار بیروت ندارد و انجام تحقیقات بر عهده این گروه نیست

نصرالله با مطرح کردن دو فرضیه درباره انفجار بیروت گفت: از لحاظ تئوری دو فرضیه در مورد دلیل این انفجار وجود دارد؛ اینکه یک حادثه بوده و یا اینکه یک اقدام خرابکارانه.

وی یادآور شد: تامین امنیت مقاومت به طور مستقیم به حزب‌الله مربوط می‌شود و ما نمی‌توانیم مسئولیت کامل امنیت ملی در سطح داخلی را برعهده بگیریم. اگر ثابت شود که دلیل انفجار بیروت یک اقدام خرابکارانه بوده مقصران باید محاکمه شوند، اما باید تحقیقات در مورد کسانی که پشت آن بوده‌اند مشخص شود.

در صورت ارتباط اسرائیل با انفجار بیروت، حزب‌الله نمی‌تواند ساکت بنشیند

نصرالله در بخش دیگری از سخنرانی خود به احتمال دست داشتن رژیم صهیونیستی در انفجار بیروت پرداخته و گفت:  اگر اسرائیل با انفجار بیروت ارتباط داشته باشد قطعا به دلیل مشارکت «اف‌بی‌آی» در تحقیقات، واقعیت مشخص نخواهد شد.

وی هشدار داد: اگر دست داشتن اسرائیل در انفجار بیروت ثابت شود حزب‌الله نمی‌تواند مقابل جنایتی به این بزرگی ساکت بنشیند. اگر ثابت شود که اسرائیل مسئولیت داشته، بهای جنایت خود را پرداخت خواهد کرد و به اندازه آنچه ممکن بود رخ دهد مجازات خواهد شد نه به اندازه‌ای که رخ داده است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: خطرناک‌تر از همه اینکه ما مقابل فاجعه‌ای ملی به این بزرگی قرار داریم؛ به گونه‌ای که براساس اطلاعات می‌خواستند دولت لبنان را ساقط کنند. هدف این طرح تجمیع قدرت‌های سیاسی برای فشار به رئیس جمهور به منظور وادار کردن او به استعفا بوده است.

نصرالله گفت: هدف دوم این طرح ساقط کردن عملی پارلمان از طریق استعفا‌های گروهی و سلب مشروعیت آن بود. هر دو هدف این طرح ناکام ماند؛ برخی می‌خواستند طرحی مانند آنچه پس از ربودن سعد الحریری نخست وزیر سابق رخ داد را اجرا کنند، هدف از طرح براندازی دولت، کشاندن کشور به جنگ داخلی بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: هرگونه فعالیت یا نزاع سیاسی نهایت آن باید به گونه‌ای باشد که منجر به سقوط دولت، نهاد‌های آن و جنگ داخلی نشود. هرکس به این قاعده احترام نگذارد و جنگ داخلی رخ دهد باید به عدم ملی‌گرایی متهم شود.

اقدام حسان دیاب برای استعفا را درک می‌کنیم

نصرالله در واکنش به استعفای نخست وزیر لبنان گفت: اقدام حسان دیاب و وزرای او در استعفا را درک می‌کنیم و انتظار داریم تا زمان تشکیل دولت جدید وظایف خود را به خوبی متحمل شوند. خواستار تشکیل دولتی قوی، توانمند و مورد حمایت گروه‌های سیاسی هستیم؛ چراکه هر دولتی که مورد حمایت سیاسی نباشد در هر حادثه‌ای که رخ دهد فرومی‌پاشد.

وی افزود: خواستار تشکیل دولت وحدت ملی هستیم که مسئولیت تمام جزئیات زندگی مردم خود را بر عهده گیرد و اولویت آن محاکمه مقصران حادثه بندر بیروت باشد. سخن از دولت بی‌طرف در لبنان اتلاف وقت است. اعتقاد نداریم که افراد بی‌طرفی در لبنان وجود داشته باشند که بخواهند دولت بی طرفی از میان آن‌ها تشکیل شود. دولت بی طرف یک نوع فریبکاری برای عبور و تجاوز از نماینده واقعی است که براساس رأی‌گیری انتخاب شده است.

برخی سفارتخانه‌ها در پس اقدامات مشکوک و تحریک‌آمیز لبنان قرار دارند

نصرالله ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل دولت وحدت ملی، یادآور شد: اگر امکان آن وجود نداشت باید دولتی با چهره سیاسی اکثریت که مردم انتخاب می‌کنند تشکیل شود. هرکس نمی‌تواند در این شرایط سخت مسئولیت قبول کند باید از زندگی سیاسی خارج شود. بسیاری از اقدامات غیراخلاقی و تحریک‎آمیز اقداماتی مشکوک است که برخی سفارتخانه‌ها در پس آن هستند که به زودی نام آن‌ها را خواهیم گفت.

نصرالله خطاب به مقاومت: خشم خود را حفظ کنید

سید حسن نصرالله خطاب به مقاومت لبنان گفت: خشم خود را حفظ کنید؛ شاید روزی که برای کشاندن لبنان به جنگ داخلی تلاش می‌شود، به آن نیاز پیدا کنیم.

وی با اشاره به موعد قرائت حکم دادگاه ویژه رسیدگی به ترور «رفیق الحریری»، نخست وزیر پیشین لبنان، یادآور شد: مضمون تصمیم دادگاه بین‌المللی مهم نیست، بلکه مهم توجه به تلاش‌های برخی طرف‌ها برای سوءاستفاده از آن علیه مقاومت است.

دبیر کل حزب‎الله لبنان در پایان سخنرانی خود تاکید کرد: حمایت و حفاظت از لبنان فقط با تمسک به مقاومت، قواعد و توانمندی‌های آن، صبر در تمام شرایط و پیداکردن راه عبور از این سختی‌ها میسر می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
هیچ بازی سیاسی کثیفتر از بازی سیاسی اردوغان نیست یک مناق به تمام معنا بالاترین روابط سیاسی وتچاری با رژیم صهیونیست دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
تاکی فقط حرف حرف اگه میتونید بزنید دیگه تاکی فقط وعده توخالی یک واکنشی نشون بدین
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
تموم بدبختیش برا مردمه اونا که در هر حال در رفاهند کاش همه سرشون تو کار خودشون بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
سید تو فوق العاده ایی
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
بنام خداوند جان و خرد :
شک نکنید که کل این پروژه انفجار بندر بیروت از صفر تا صدش از سالیان قبل زیر سر صهیونیستهای خبیث موذی و همپیمانانشون بوده است تا اینکه برای رسیدن به اهداف پلیدشان اجرایی و عملیاتی شده است برای کوبیدن حزب الله لبنان از هر لحاظ . والسلام و صلوات التماس دعا .
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
اسراییل اومد لب مرزهای ما
با بحرین امارات و عمان و مصر قرارداد بسته سفارت خانه میخوان بزنن تازه میگیم ساکت نمیشیینیم
یا با اسراییل صلح کنید یا جنگ کنید فردا اسراییل پاش به کویت و عراق و .... میرسه

فعلا اونا دارن بیشتر نفوذ میکنن تا ما
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
آمریکا هم پایگاه نظامی داره هم سفارت ولی مثل سگ از ایران و نیروهای نیابتیش و مردم منطقه می ترسه. حالا فرض کن اسرائیل وارد صحنه شه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
اسراییل را محو کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
انشالله که هیچ وقت آمریکاورژیم صهیونیستی موفق نخواهند شد.ما همه ی مسلمانان باید وحدت خودمان راحفظ کنیم وبه برادران حزب الله میگوییم که ما مردم ایران عزیز همیشه با شما بودیم وهستیم وخواهیم بود .انشاالله هم مشکلات اقتصادی را حل میکنیم ودشمنان اسلام را به شرط آنکه باهم متحد باشیم.شکست خواهیم داد انشاالله
جیر جیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
آخ آخ بندر حیفا هی چشمک میزنه میگه بیا منو بزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
حادثه به این بزرگی حتما دستان پشت پرده ای داشته است انشاءالله به زودی پرده ها کنار می رود ومسببان رسوا می شوند /درود برسید مقاومت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
خدا شما رو برای ما و مردم لبنان حفظ کنه .
شیرامینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
سلام جناب سید عزیز لطفا بفرماین جواب این حمله اسراییل کی و چ زمانی خواهید داد؟دولت بی بخار وخودفروخته شما اگه کل لبنان هم ب اتیش بکشن بخاری ازش بلندنمیشه..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
درود بر سید خدا پشت و پناهت حق پیروز است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
درودبرسیدحسن نصرالله ومقاومت وسپاه پاسداران اسرائیل محکوم به نابودیست صددرصد این اتفاق خواهدافتاد
علی۳۱۳
|
Germany
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
سلام ودرود خداوند بر مجاهدان راه حق سلام بر ولی امر مسلمین جهان سید علی
سلام به سید حسن نصرالله
سلام ودروخداوند به روان پاک سردار رشید تاریخ معاصر اسلام وایران شهید سپهبد قاسم سلیمانی
الهم لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
زنده باشی سید
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
اللهم احفظ سیدنا من شر اعداء
فدایی اسلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
هشدار ! اسرائیل جنایت خود را پرداخت خواهد کرد و به اندازه آنچه ممکن بود رخ دهد مجازات خواهد شد نه به اندازه‌ای که رخ داده است.
# سیدحسن _ نصرالله
# الموت _ لاسرائیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
قرار نیست تعرفه های اینترنت رو درست کنن؟دیگه گند همه چیزو در آوردن ینی این دولت با این همه وزیر معاون و300تا نماینده توانایی ندارن 2تا اپراتور رو تنبیه کنن؟اگر نمیتونین پس استعفا بدید مردم بدونن خودشون جلو اینا رو بگیرن
آریایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
اسراییل یروت وزده شرش یقه ماروهم گرفته کم بدبختیم جور لبنان رو هم باید بکشیم خواهشا قبل اینکه بخواهید من وبکوبید به افرادی که نان شب ندارن فکر کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
درسته..اما امنیت کشور خیلی مهمتره نون شب نداشته باشی بهتره تانوکر آمریکالعنتی باشی.. الان جنگ اقتصادی و فرهنگی و....است با یدهوشیارباشیم وصبر کنیم .تاانشاالله پیروز بشیم .باید صبر داشته باشیم .
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ