کد خبر: ۷۴۵۸۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
کد خبر : ۷۴۵۸۲۹۳

بیش از ۶۰ هزار بسته معیشتی در نیشابور از ابتدا شیوع کرونا تا کنون بین نیازمندان توزیع شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،سرهنگ سید علی اکبر حسینی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور گفت: کمک‌های مردم نیک اندیش و سخاوتمند شهرستان نیشابور در قالب رزمایش همدلی و کمک مومنانه در دو مرحله به اقشار کم بضاعت و خانواده‌های آسیب دیده از کرونا اهدا شده است.

او افزود: این افراد به همت پایگاه‌های بسیج، مساجد، هیات امنا و ائمه جماعات، کمیته امداد و بهزیستی شناسایی شده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور ادامه داد: در مرحله اول این رزمایش تا عید قربان ۵۰ هزار بسته معیشتی به ارزش حدود ۱۰ میلیارد تومان بین نیازمندان نیشابور توزیع شده است.

سرهنگ حسینی بیان کرد: مرحله دوم این رزمایش در سه دوره از عید قربان تا عید غدیر، دهه اول محرم و دهه آخر صفر در دستور کار قرار گرفته که در دوره اول یعنی از عید قربان تا عید غدیر در قالب برنامه نذر هر مسجد یک قربانی، حدود ۶۰۴ گوسفند، گاو و شتر در مساجد و پایگاه‌های بسیج محلات قربانی و گوشت آن در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گرفته است.

او تصریح کرد: در روز عید غدیر ، پخت غذای گرم، اطعام و توزیع سبد‌های کمک‌های مومنانه در سطح نیشابور انجام شده است. در این مرحله تاکنون حدود ۱۰ هزار سبد معیشتی توزیع شده که ارزش هر سبد غذایی به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان بوده است، همچنین ۴۵۰ سبد معیشتی نیز توسط بنیاد مستضعفان به ارزش ۲۲۵ میلیون تومان در بین اقشار کم درآمد توزیع شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور تاکید کرد: در این مرحله همچنین تا کنون هشت هزار و ۷۰۰ بسته سبد بهداشتی شامل ضدعفونی دست و سطوح، دستکش و ماسک بوده که به مناطق کم برخوردار و خانواده‌هایی که در قرنطینه بوده اند، اهدا شده است.

سرهنگ حسینی اظهار کرد: ۴۵ کارگاه تولید ماسک به همت نیرو‌های بسیجی این شهرستان فعال است و تاکنون بیش از یک میلیون ۳۰۰ هزار ماسک در این کارگاه‌ها دوخته و به صورت رایگان در مناطق کم برخوردار این شهرستان تقسیم شده است.

او گفت: پیش بینی می‌کنیم در مرحله دوم این رزمایش مانند مرحله اول ۵۰ هزار سبد معیشیتی به همت مردم خداجوی و خیرین این شهرستان جمع آوری و در اختیار اقشار نیازمند و آسیب دیدگان از کرونا قرار گیرد.

انتهای پیام//ر. ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ