کد خبر: ۷۴۵۸۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
کد خبر : ۷۴۵۸۴۹۵
معاون سازمان مالیاتی خبر داد؛

مسیحی گفت:خریداران زیر ١٠سکه معاف از مالیات هستند و بالای ١٨۵سکه حتما باید اظهارنامه مالیاتی تسلیم کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مسیحی معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امورمالیاتی در خصوص مالیات خرید سکه اظهار کرد: همچون دستورالعملی که برای دریافت کنندگان سکه در سال٩٧ وجود داشت برای دریافت کنندکان سکه در سال ٩٨ هم این دستورالعمل در راستای اجرای تبصره ماده ١٠٠ مبنی بر پرداخت مالیات مقطوع بیش بینی شد.

وی افزود:خریداران سکه در سال٩٧ با مراجعه به سامانه‌ای که به همین منظور طراحی شده می‌توانند مالیات خود را پرداخت کنند.

معاون رئیس سازمان مان امور مالیاتی با اشاره به اطلاعات خریداران سکه تصریح کرد: جزئیات اطلاعات دریافت کنندگان سکه گرفته شده و کسانی که سقف ١٨۵ سکه را دریافت کردند، می توانند از طریق دستورالعمل پرداخت مالیات مقطوع اقدام کنند .اما کسانی که بیش از این مقدار دریافت کردند باید اظهار نامه مالیاتی تسلیم کنند.

او با اشاره به جزئیات دریافت مالیات سکه تصریح کرد:خرید زیر  ١٠سکه از پرداخت مالیات معاف است، بین ١٠ تا ٣٠سکه به ازای هر سکه ۴٠٠ هزار تومان از ٣٠ سکه تا ۵٠سکه به ازای هر سکه ۵٢٠ هزار تومان و از ۵٠ تا ١٨۵ سکه به ازای هر سکه ۶۵٠هزار تومان باید مالیات پرداخت شود که اطلاعات خریداران از بانک مرکزی اخذ شده است.

مسیحی گفت: خرید بالای ١٨۵سکه حتما باید اظهارنامه مالیاتی تسلیم کنند و مهلت پرداخت تا پایان مرداد ماه خواهد بود که مصادف با روز جمعه است که به اول شهریور شنبه منتقل می‌شد.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: اگر مودیان معترض به سقف١٨۵ سکه و موضوع فروش سکه هایشان می‌توانند به هیات حل اختلاف مراجعه کنند و به ادعا‌های آن‌ها در این هیات رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ